קורס מנהלי עבודה בבניין במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים משרד העבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - ניהול עבודה בבניין.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מנהל עבודה בבניין להנדסאים ולמהנדסים במכללה הטכנולוגית באר שבע - המרכז להשתלמויות


אחריות ומנהיגות בעולם הבנייה


פרויקטים בתחום הבנייה כוללים בתוכם מגוון רחב של תהליכים ומעורבים בהם בעלי תפקידים רבים ושונים, ממהנדסים ואדריכלים שאחראיים על התכנון ועד לעובדים המבצעים את הבנייה בשטח. אחד התפקידים המשמעותיים בענף זה הוא ניהול העבודה בבניין, בעלי תפקיד זה מפקחים ומנהלים את העבודות בשטח והם נדרשים לשלוט בסל נרחב של מיומנויות כדי לוודא שהעבודות המתבצעות נעשות על הצד הטוב והמקצועי ביותר. כשלים ותקלות בתחום הבנייה עלולים להיות הרי אסון, כפי שניתן היה לראות בשנים האחרונות בתאונות שונות באתרי הבנייה, שאף הביאו במקרים מסוימים לאובדן חיי אדם. מסיבה זו חשוב כי בראש העבודות באתר הבנייה יעמדו אנשי מקצוע אחראיים, בקיאים ומיומנים.


ניהול עבודה בבניין נחשב לתחום מבוקש בעולם הבניין ויש לו היום דרישה מרובה ברחבי הארץ. לפי דרישות החוק, יש צורך במנהלי עבודה בתשתיות ובניין בכל את בנייה בישראל, על פי מפקחי העבודה האזוריים הממונים. כדי להשתלב בתחום זה יש צורך לעבור הסמכה רשמית, אשר מעניקה ידע וכלים פרקטיים לניהול אתרי הבנייה. עובדים רבים בתחום בוחרים במקצוע זה, שכן הוא פותח עבור העובדים דלתות להתקדמות לתפקיד קבלן רשום. תחום הבנייה הישראלי חווה צמיחה משמעותית בשנים האחרונות, עם ריבוי של פרויקטים ואתרים חדשים בפרישה ארצית וכך בוגרי ההכשרה יכולים להשתלב בתפקידים בכירים במגוון חברות בנייה או מסגרות נוספות בתחום.

 


תכנית הלימודים


משתתפי קורס ניהול עבודה בבניין של המכללה הטכנולוגית באר שבע - המרכז להשתלמויות לומדים בהרחבה על תהליכים ניהוליים, תפעוליים, משפטיים ובטיחותיים שמהווים תחומי אחריות של מנהלי עבודה בתחום הבנייה. הם מעמיקים בפקודות בטיחות של סוגי עבודות שונים, לרבות עבודות צנרת, עבודות שלד, עבודות מתכת ושימוש בחומר נפץ בתהליכי חיצוב. כמו כן, הם מתוודעים לתהליכים חשובים בעולם הבנייה, לרבות אופן הקמתם של מבנים, שימוש בציוד מכני מקצועי, שינוע של מטענים באתרים ועבודה עם פיגומים ומשטחים. הם גם רוכשים מיומנויות כיבוי אש ייעודיות לאתר בנייה. על סמך הידע הנצבר במהלך הקורס, המשתתפים לומדים כיצד להכין תכניות בטיחות וארגון לאתרים וכיצד לוודא כי מכלול התהליכים שמתרחשים באתר מתנהלים באופן יעיל ומיטבי.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 106 שעות לימוד אקדמיות. הוא מתקיים במתכונת קורס ערב ונפרש על פני כ - 4 חודשים. המפגשים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע. לאורך הקורס, המשתתפים משלבים בין שיעורים עיוניים לבין תרגולים פרקטיים שונים בהם הם יכולים ליישם את עקרונות הבטיחות והניהול בבנייה ואת תהליכי הכנת תכניות ארגון אתרי הבנייה.


נושאי הלימוד


במסגרת קורס זה נידונים שלל נושאים וביניהם גם:

 

 • הקמת מבני מתכת
 • ציוד מגן אישי
 • עבודות ביוב וחפירה
 • שינוע מטענים
 • תקנות לעבודות בנייה
 • פרקים בחקיקה
 • כיבוי אש לאתרי בנייה
 • בטיחות בעבודה
 • בטיחות לעבודות צנרת
 • ציוד מכני לבנייה
 • עבודות בגובה ועבודות שלד
 • שימוש בחומרי נפץ    
 • תכניות לארגון בטיחות האתר
 • ועוד
 • סולמות, פיגומים ומשטחי עבודה    
 


על מוסד הלימוד


במרכז להשתלמויות ולהכשרות של המכללה הטכנולוגית באר שבע מוצע מערך רחב של הכשרות מקצועיות שמאפשרות לאנשי מקצוע להרחיב ולשכלל את הידע שברשותם וכך לקדם את הקריירה בשלל ענפים. בתחום הניהול, הבטיחות והנגישות מתקיימות הכשרות נוספות, בהן קורס מורשה נגישות מתו"ס, קורס ממונה בטיחות על העבודה, קורס ניהול אחזקה, קורס ממונה אנרגיה מוסמך, קורס ממונה אקולוגיה ואיכות הסביבה וקורס לוגיסטיקה רכש ומחסנים. כמו כן, פועלות תכניות לימוד בענפים כגון סייבר ותוכנה, עיצוב וצילום וחשמל, מכונות ותעשייה. חלק מן התכניות מכינות את תלמידיהם לקראת מעבר של מבחני הסמכה חיצוניים לצורך קבלת דיפלומות או תעודות מקצוע מטעם גופים שונים.

 


תנאי קבלה


קורס זה מתאים להנדסאים, למהנדסים ולטכנאים שברשותם תואר ראשון בהנדסה אזרחית וניסיון של לפחות שנתיים בתחום הבנייה ההנדסית. כמו כן, לפי הנוהל המחייב של משרד הכלכלה, המועמדים צריכים להציג תעודות מקוריות שמעידות על השכלתם ואישורים על הניסיון המקצועי הקודם.


יש לציין כי מנהלי עבודה בבניין ובתשתיות נדרשים להיות בוגרי קורס מנהלי עבודה מוסמכים או בוגרי הכשרה בעבודות ביצוע תשתיות, כבישים ופיתוח. לחלופין, כדי לזכות בהסמכה עליהם להיות הנדסאים או מהנדסי בניין מוסמכים ובעלי ניסיון בבנייה.

 

תעודה


משתתפים אשר משלימים בהצלחה את כל הדרישות במהלך הקורס זכאים לקבל תעודת גמר שמוענקת על ידי המכללה הטכנולוגית באר שבע.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

לימודי ביו פידבק מוכרים על ידי משרד הבריאות
רחלי יורוביץ
1 תגובות
קורס הנהלת חשבונות באשקלון
אסיה
1 תגובות
קורס מתכנני אינסטלציה
אלעד בליטי
1 תגובות
קורס מנעולנות בשעות הבוקר
שמעון
1 תגובות
איפה מתקיימים לימוד קורס בישול
אחמד
1 תגובות
לימודי נורווגית היכן מתקיימים קורסים
נדב מגירכ
1 תגובות
קורס סייעת משלבת לעבודה בעירייה
דניאלה מזרחי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp