קורס חשמלאי מוסמך במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - חשמלאי מוסמך.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת חשמלאי מוסמך במכללה הטכנולוגית באר שבע


כוח מניע בתעשייה


מכשירי החשמל מהווים חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו. באותו אופן, הם גם ממלאים תפקיד חיוני מאין כמותו בתעשיות השונות בארץ. מפעלים, מוסדות ציבור וארגונים עסקיים כולם חייבים אספקת חשמל תקינה כדי לתפקד באופן סדיר. תקלות שעלולות להתרחש במתקני החשמל יכולות להביא לא רק להפרעה לתהליכי הייצור והעבודה, אלא גם לנזקים כלכליים אדירים למשק.


עקב כך, קיימת דרישה מתמדת בתעשייה לחשמלאים מיומנים ומקצועיים. משרד הכלכלה עורך קורסים שתפקידם להכשיר אנשי מקצוע ולספק להם כלים טכניים חשובים. דרגת ההסמכה "חשמלאי מוסמך" מאפשרת לטכנאים לתכנן, לתחזק ולפקח על פעילותם של מתקנים ביתיים ותעשייתיים וגם מקנה להם היתר לערוך תכניות חשמל עד לעוצמה קבועה מראש. קורס חשמלאי מוסמך במכללה הטכנולוגית באר שבע בא להכין את משתתפיו לקראת בחינות ההסמכה של משרד הכלכלה ומכין אותם לקראת השתלבות בתעשייה בתפקידי התקנה ופיקוח בחשמל.


תכנית הלימודים


לאורך הכשרת טכנאים זו, לומדים המשתתפים כיצד עורכים תכנית טכנית למתקני חשמל עד לעוצמה של 3XA80. בהמשך, הם בוחנים כיצד לתכנן ולהקים מתקנים מסוגים שונים ולפקח בהתאם על פעולתם כדי למנוע ולתקן תקלות. הם גם סוקרים את שלל הבדיקות שנדרשות במערכות חשמליות ותעשייתיות, כחלק מתחזוקתם השוטפת.


מתכונת הלימוד


הכשרה זו מתפרשת על פני פרק זמן של כשנה וחצי והיא כוללת כ - 1,080 שעות לימוד אקדמיות. זהו קורס ערב, בו מתקיימים שיעורים שלוש פעמים במהלך השבוע, פעמיים בימי השבוע בערבים וכן בימי שישי בבקרים.


בנוסף לשיעורים העיוניים ולהרצאות הפרונטליות, המשתתפים גם לוקחים חלק בעבודה מעשית מרובה במעבדות חשמל, במעבדות אלקטרוניקה ובמעבדות מכונות החשמל של המכללה. כמו כן, הם מתנסים באופן פעיל בעבודה במתקני חשמל שונים, בפיקוח צוות ההוראה.


נושאי הלימוד

 

 • יסודות במתמטיקה
 • מתקני חשמל
 • פיקוד, בקרה ומיתוג
 • מכונות חשמל
 • שימוש ביישומי מחשב
 • אנגלית טכנית
 • עזרה ראשונה
 • אלקטרוניקה תעשייתית
 • תורת החשמל    
 • עקרונות בפיזיקה ובכימיה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללה הטכנולוגית באר שבע מתקיימים כבר למעלה מ - 60 שנה לימודים להכשרת הנדסאים. יחידת לימודי התעודה של המכללה עורכת גם שלל קורסים במקצועות הטכנולוגיה, החשמל, המנהלה, המחשבים והגז הטבעי. מוסד הלימוד מציע גם מסלולים נוספים להכשרת חשמלאים וטכנאים, ביניהם ניתן למצוא קורס חשמלאי בודק, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס חשמלאי ראשי, קורס עבודה בגובה וקורס בטיחות בעבודה.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל בוגרי 12 שנות לימוד לפחות (השכלה תיכונית מלאה), שעוברים מבחן מיון פנימי במתמטיקה. בנוסף, כחלק מתנאי הקבלה עליהם לעבור גם ראיון קבלה בפני וועדה בו נבדקת מידת ההתאמה לתכנית.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל חובות המסלול מקבלים תעודת גמר שניתנת על ידי המכללה הטכנולוגית באר שבע ומשרד הכלכלה. כדי לקבל דיפלומה זו עליהם לעבור מספר בחינות גמר עיוניות ומעשיות. מי שעוברים את הבחינות ועומדים בנהלי משרד הכלכלה ובחוק החשמל, יכולים להגיש בקשה לקבלת רישיון "חשמלאי מוסמך".** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע
פורום לימודי תעודה | קורסים
בירור לקורס סוכן נסיעות מוסמך
וויצאל ריאן
ללא תגובה
קורס סוכני ביטוח
רינת
ללא תגובה
אפשרויות תעסוקה בקורס בדיקת תוכנה
דני
ללא תגובה
האם אני עומד בתנאי הקבלה של אימון במקום אחר ממכון?
אייל זלישנסקי
ללא תגובה
מקומות ללימודי קורס lean
ניר
ללא תגובה
משך זמן קורס פקידות קבלה
ארשיד פריד
1 תגובות
קורס גישור בירושלים או גבעת זאב
מאיר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp