לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תיב"מ במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - הנדסאי מכונות תיב"מ.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות בתכנון וייצור ממוחשב במכללה הטכנולוגית באר שבע


מרעיון למוצר מצליח


תחום המכונות משתכלל בקצב אדיר וכדי לפרוץ בו דרך ולהציג פתרונות יעילים ומקוריים יש צורך לחשוב מחוץ לקופסא ולפתח מיומנויות של חדשנות ויצירתיות. בין הפיתוחים המשפיעים ביותר היום אפשר למנות יישומים ברובוטיקה ובמחשוב אשר משולבים במפעלים, מסייעים להגביר את קצב הייצור ולבצע את הפעולות באופן מדוייק יותר. תחום התיב"מ - או תכנון וייצור ממוחשב - נוגע בשליטה על מכונות אלה ובבקרה על הפעילות השוטפת שלהם כדי להבטיח שהיא מתבצעת על הצד הטוב ביותר.


במסגרת לימודי הנדסאי מכונות במכללה הטכנולוגית באר שבע, הסטודנטים יכולים לבחור במסלול לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תיב"מ. התמחות זו מתמקדת בתכנון וייצור ממוחשב ומקנה כלים מתקדמים בתחומי הרובוטיקה והתהליכים. התכנית מותאמת לדרישות התעשייה ומקנה בסיס טכנולוגי נרחב שפותח שלל אפשרויות תעסוקה בפני הבוגרים.

 


תכנית הלימודים


תכנית ההתמחות מעניקה לסטודנטים כלים בתחום התכנון, הפיתוח והניהול של מערכות אוטומטיות שכוללות רובוטיקה, בקרת תהליכים ובקרת איכות. הם שמים דגש על מיומנויות טכנולוגיות לתכנון מוצרים ומתקנים מרת הרעיון ועד למוצר המוגמר. הם בוחנים שיטות לבקרת איכות על חומרי הגלם והתוצרים ומתוודעים למגמות עכשוויות בתעשייה בתחום המכונות.


מתכונת הלימוד


הסטודנטים במכללה יכולים לבחור בין מסלול יום שהיקפו ארבעה סמסטרים לבין לימודי ערב להנדסאים שנפרשים על פני שישה סמסטרים. שני המסלולים כוללים קורסים עיוניים ותרגולים מעשיים במעבדות. לקראת סיום הלימודים הם מבצעים פרויקט גמר בהנחייתם של סגל המרצים ובו הם מיישמים את הכלים שנרכשים לאורך התכנית בתחום הייצור והתכנון הממוחשב.


נושאי הלימוד


במגמה נלמדים נושאים רבים ושונים כגון:

 

 • בקרה ספרתית
 • רובוטיקה
 • טכנולוגיות ייצור
 • תיכון מכני
 • גרפיקה הנדסית
 • מתקנים וקביעים
 • חלקי מכונות
 • תהליכי ייצור שבבי
 • מתקני הרמה ושינוע
 • מכניקה טכנית    
 • מערכות הידראוליקה ופנאומטיקה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי הנדסאי מכונות במכללה, אפשר לבחור גם בתכניות התמחות כגון לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה או לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות אנרגיה. כמו כן, מוסד הלימוד מציע שלל מסלולים ללימודי הנדסאים, אלה כוללים לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי בניין ולימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר. כמו כן ישנה מכינה טכנולוגית למועמדים שלא עומדים בדרישות הקבלה.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי הנדסאים כוללים תעודת בגרות מלאה ובה בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לפחות, בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות ובגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד לפחות. המכללה מקבלת גם בוגרי מכינות טכנולוגיות להנדסאים שלהם ציון חיובי בבחינות במתמטיקה, בעברית ובאנגלית וכן בוגרי מכינה 30+ שלהם אישור על השלמת 12 שנות לימוד.


תעודה


בוגרי המגמה שעומדים בהצלחה בכל הדרישות זכאים לקבלת דיפלומת הנדסאי מכונות במגמת משנה תכנון וייצור ממוחשב (תיב"מ) שניתנת מטעם המכללה הטכנולוגית באר שבע ומה"ט. כדי לקבל דיפלומה זו יש לעבור מבחנים חיצוניים ולהשלים את הפרויקט המסכם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp