לימודי הנדסאי מיזוג אויר במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - הנדסאי קירור.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר במכללה הטכנולוגית באר שבע


משב רוח רענן בתעשייה


הרגלי החיים שלנו מביאים לצורך מתמיד במערכות המיזוג. מזגנים מצויים כמעט בכל מקום, מהבית והמשרד, דרך הרכב הפרטי ועד למבני ציבור, מפעלים ומערכות הובלה. בתחומי תעשייה כגון מזון, תרופות ואלקטרוניקה יש חשיבות רבה להובלה ולייצור בטמפרטורות נכונות ובתנאי אקלים מבוקרים. הנדסאי קירור ומיזוג אוויר אחראיים על מגוון רחב של תהליכי בקרת אקלים בארגונים, במוסדות ובגופי תעשייה וגם במגזר הפרטי.


בענף קירור ומיזוג האוויר ישנו היום מחסור גדול בהנדסאים מיומנים שיכולים לתכנן, לבצע ולפקח על המערכות. במכללה הטכנולוגית באר שבע מציעים תכנית לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר, שמעניק כלים בבקרת אקלים, בחשמל ובבקרה ממוחשבת. בפני הבוגרים נפתחות מגוון אפשרויות להשתלבות בתעשייה, כגון פיקוח על הקמת מערכות קירור, מכירות ושיווק של ציוד מיזוג, תחזוקה לציוד בתעשייה ותכנון של מערכות מים, צנרת ואוטומציה.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה מתוודעים לעקרונות המרכזיים של הנדסת הקירור, הנדסת המכונות והנדסת החשמל וגם רוכשים מיומנויות מחשוב ובקרה. לאורך הלימודים לומדים כיצד להתקין ולתחזק מערכות מיזוג ומעמיקים במרכיבים השונים של פעילותן. כמו כן, בונים מיומנויות חשמל ומחשוב שחשובות לתחזוקתן של מערכות קירור פרטיות ותעשייתיות וכן מזגנים בכלי תחבורה ומקררים.


מתכונת הלימוד


הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול בוקר הכולל ארבעה סמסטרים או מסלול בוקר וערב שנפרש על פני כשישה סמסטרים. כמו כן, ישנו מסלול ייחודי לבעלי תעודת חשמלאי מוסמך.


הלימודים שמים דגש על התנסות מעשית וכך משלבים עבודה פרקטית במעבדות אוטומציה, אנרגיה, מכשור וקירור. כמו כן, הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר בתחום מערכות הקירור בו הם מתרגלים את הכלים הנלמדים.


נושאי הלימוד

 

 • מיתוג, פיקוד ובקרה
 • תרמודינמיקה טכנית
 • חוזק חומרים
 • שיטות קירור מיוחדות
 • תורת הקירור
 • בקרה לחיסכון באנרגיה
 • תכנון מערכות
 • מיזוג אוויר בכלי שיט וטיס
 • מערכות הפעלה
 • מקררים מסחריים וביתיים
 • חישוב עומסי חום    
 • מערכות פינאומטיות והידראוליות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללה הטכנולוגית באר שבע מתקיימות תכניות רבות נוספות ללימודי ההנדסאי. אלה כוללות הנדסאי חשמל, הנדסאי מכונות, הנדסאי אלקטרוניקה, הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים והנדסאי תוכנה. כמו כן, אפשר ללמוד בתכניות הכשרה מקצועית בתחומי הטכנולוגיה, התעשייה והמחשבים.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודי ההנדסאים במסלול זה כוללים תעודת בגרות מלאה ובה ציון עובר בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד ובבגרות במקצועות העברית (לשון, ספרות והבעה) ברמת 2 יחידות. במקרים מסוימים יכולים להתקבל בעלי ציון 50 בבגרות באנגלית ומתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות.


נוסף על כך, המכללה מקבלת בוגרי מכינות טכנולוגיות להנדסאים שלהם ציון חיובי בבחינות הממלכתיות. מועמדים מעל גיל 30 שברשותם אישור על השלמת 12 שנות לימוד יכולים להתקבל לפי מעבר מכינת 30+ במוסד מוכר.


תעודה


סטודנטים המסיימים בהצלחה את הלימודים זכאים לקבלת דיפלומת הנדסאי קירור ומיזוג אוויר מטעם המכללה הטכנולוגית באר שבע ומטעם מה"ט. כמו כן, הם מקבלים תעודת גמר בחשמל מטעם משרד הכלכלה והתעשייה, ולאחר עמידה בתנאים נוספים של המשרד גם רישיון חשמלאי מוסמך.


כדי לקבל את דיפלומת ההנדסאי על הסטודנטים לעבור כמה בחינות פנימיות וכן מבחנים חיצוניים ממלכתיים. כמו כן, הם צריכים להשלים את פרויקט הגמר ולעבור מבחן הגנה עליו.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp