קורס מורשה נגישות מתו"ס במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - מורשה נגישות מתו"ס.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מורשה נגישות מתו"ס במכללה הטכנולוגית באר שבע - המרכז להשתלמויות והכשרה מקצועית


מנגישים את המרחב לכולם


מעל חמישית מן האוכלוסיה הישראלית מתמודדים עם מוגבלות כל שהיא, בין אם חושית, פיזית, נפשית או קוגניטיבית. למרות שכיחותם באוכלוסיה, אנשים אלה נתקלים לא אחת במצבי חוסר נגישות למבנים, למידע או לשירותים שונים עקב חוסר התאמה של התשתיות לצורכיהם. אפליה והפרדה זו יכולה להשפיע באופן שלישי על איכות חייהם ואף לפגוע בזכויות בסיסיות ביותר של האדם.


החל משנת 2005, בוצעו תיקונים לחוק שדנים באיסור על אפליה וקובעים כי מבנים, אתרים ושירותים במרחב הציבורי נדרשים להיות נגישים לכלל הציבור כך שאנשים עם מוגבלויות שונות יכולים ליהנות בצורה מלאה ושווה מן השירותים והמוסדות הללו. מורשי נגישות הם מומחים שאחראיים על סקירה של אתרים ושירותים קיימים ועל הצעת חלופות מונגשות במקרה של בעיה. תפקידם הוא חשוב לאין שיעור לצורך העלאת המודעות לצורכיהם של אנשים עם מוגבלות וכן ליצירת מרחב ציבורי מכיל, שוויוני ונגיש לכולם.


המכללה הטכנולוגית באר שבע מציעה קורס להכשרת מורשה נגישות מתו"ס, בו יכולים הנדסאים לקבל כלים פרקטיים למתן ייעוץ והכוונה בתחומי הנגישות של מבנים, תשתיות וסביבה. תכנית זו נוגעת הן בפן הטכנולוגי של המקצוע וכן בהיבטים חברתיים ומשפטיים של הנגשת הסביבה הציבורית. תחום נגישות המתו"ס הוא בעל ביקוש רב בתעשייה וכך הבוגרים יכולים להשתלב בשלל מסגרות תכנוניות, ברשויות מקומיות ובמוסדות ציבור ולהעניק שירותים חשובים בתחום הנגישות.


תכנית הלימודים


המשתפים בהכשרה מקצועית זו מכירים את הסוגים השונים של ההתאמות שמיועדות לאנשים עם מוגבלות ובוחנים את תחום הנגישות מבחינה תכנונית וסביבתית כאחד. הם מתוודעים עם היבטים בזכויות האדם ובשוויון ומעמיקים בסוגי חסמים שמונעים אפשרות להשתתפות שווה במרחב הציבורי ודנים בפתרונות אפשריים להסרת חסמים אלה. הם גם לומדים על השלבים במתן חוות דעת בתחום הנגישות, לרבות תכנון אוניברסלי וניתוח של אתרים ומבנים קיימים.


לאחר מכן, הם סוקרים את החקיקה והתקנים שנוגעים לנגישות של מבנים, תשתיות ושירותים ועוסקים בקשר שבין התכנון הפיזי ועקרונות החוק לגבי הזכות לשימוש שווב בסביבות ציבוריות. הם גם מתוודעים למערכות וגורמים ציבוריים שמופקדים על קידום תחום הנגישות ועל דרכי פעולה בהן נוקטים היום בארץ ובעולם למען פיתוח תחום הנגישות.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 6 חודשים והוא נפרש על פני כ - 200 שעות לימוד אקדמיות, מהן 150 שעות מוקדשות ללימוד עיוני ו - 50 שעות ללימוד מעשי. השיעורים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע, בשעות הערב. לאורך הקורס המשתתפים לוקחים חלק בתרגולים שונים בהם הם מתנסים במתן חוותך דעת וייעוץ בתחום הנגישות, כדי לצבור ניסיון לקראת ההשתלבות בענף.

 


נושאי הלימוד


במהלך הקורס נלמדים נושאים שונים וביניהם גם:

 

 • מושגים בזכויות אדם
 • תכנון אוניברסלי
 • שוויון, שילוב ונגישות
 • אתיקה מקצועית
 • חסמים להשתתפות שווה
 • תכנון סביבה פיזית
 • התאמות לאנשים עם מוגבלויות
 • בחינות מתו"ס נגיש   
 • מערכות ציבוריות לקידום נגישות
 • ועוד
 • נהלים ותקנות בתחום הנגישות בישראל   
 


על מוסד הלימוד


המרכז להכשרה מקצועית להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית באר שבע עורך שלל תכניות לימוד בתחומים כגון ניהול, בטיחות, עיצוב, צילום, סייבר ומחשבים שבאות להעניק למשתתפים בהן כלים להשתלבות במקצועות מבוקשים במשק. בתחום הבטיחות והנגישות, מוצעות הכשרות כגון קורס ממונה בטיחות, קורס מנהלי עבודה בבניין להנדסאים ולמהנדסים, קורס ממונה אנרגיה מוסמך, קורס לוגיסטיקה רכש ומחסנים, קורס ממונה אקולוגיה ואיכות הסביבה והכשרות מקצועיות נוספות שבאות להעניק כלים פרקטיים להשתלבות מקצועית בתחומי הניהול והנגישות בתעשייה הישראלית.


תנאי קבלה


תכנית זו מתאימה להנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים או להנדסאי בניין אשר רשומים בפנקס ההנדסאים בתחום המבנים והתשתיות לפי קביעת הרשם. כמו כן, עליהם להחזיק בניסיון מקצועי של לפחות שלוש שנים בתחומי הפיקוח, הניהול או התכנון בענפי ביצוע ובנייה וכן להחזיק בניסיון מקצועי בתהליכי רישוי עסקים, רישוי בנייה או פיקוח ובקרה על תכנון וביצוע ברשויות מקומיות. המועמדים גם עוברים ראיון בפני וועדת קבלה אשר בוחנת את מידת ההתאמה שלהם לקורס.


תעודה


למשתתפים אשר מסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל החובות הנדרשים במהלכו ניתנות שתי תעודות. האחת היא תעודת גמר "מורשה נגישות מתו"ס - מבנה תשתיות וסביבה" והשנייה תעודת מקצוע למורשה נגישות מתו"ס.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

חוות דעת של סטודנטים על הטכנולוגית באר שבע - מורשה נגישות מתו"ס

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

מכללה טכנולוגית באר שבע
29/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מקום קטן בעל אופי מאד מקבל מכל המגזרים בכל התחומים ללא הבדלי דת גזע ולאום

על הקמפוס

מקום חם, מלא בהקשבה ומכיל את התלמידים בכל טענה ומענה קיבלתי תשובה ישירה

טיפים

יש מגוון מסלולים ללימודים לכל סטטוס בחיים אני בת 33 ואמא לילדה בת 6 ולומדת . מגשימה חלום


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס מודדים מוסמכים בטכניון
איברהים עאמר
ללא תגובה
כמה עולה קורס אילוף כלבים?
יונתן
ללא תגובה
לימודי ביו פידבק מוכרים על ידי משרד הבריאות
רחלי יורוביץ
1 תגובות
קורס הנהלת חשבונות באשקלון
אסיה
1 תגובות
קורס מתכנני אינסטלציה
אלעד בליטי
1 תגובות
קורס מנעולנות בשעות הבוקר
שמעון
1 תגובות
איפה מתקיימים לימוד קורס בישול
אחמד
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp