לימודי הנדסאי בניין בהתמחות תכנון מבנים במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - הנדסאי בניין ותכנון מבנים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי בניין בהתמחות תכנון מבנים - המכללה הטכנולוגית באר שבע


בונים קריירה בתחום צומח


אחד התחומים המשמעותיים והקריטיים במשק של כל מדינה הוא ענף הבנייה, גם בישראל התחום מהווה את אחד מעמודי התווך של התעשייה והוא חיוני להתפתחות הכלכלית והאזרחית. תהליך ההקמה של מבנים חדשים, בין אם לצורכי מגורים ובין אם לצורך תעשייתי או ציבורי, הוא מורכב ורב שלבים והוא משלב בתוכו מגוון של אנשי מקצוע שעובדים יחד. תחילתו של כל פרויקט בנייה הוא בשלבי התכנון, שבהם מתבצעות בדיקות ומדידות, נבחרים חומרי הגלם ומובאים בחשבון היבטים כגון בטיחות ועמידות של המבנה.


במכללה הטכנולוגית באר שבע מתקיימת תכנית ללימודי הנדסאי בניין בהתמחות תכנון מבנים, אשר מסייעת לתלמידיה להפוך לשותפים חשובים בתהליכי בנייה ציבורית ועסקית ומקנה לבוגריה זכות חתימה על מבנים פשוטים. התמחות זו מהווה סמסטר נוסף וחמישי שנלמד לאחר תום לימודי הנדסאי בניין. לאחר השלמת ההתמחות בניהול הבנייה, הסטודנטים יכולים לבחור להמשיך גם להתמחות בתכנון מבנים, כאשר בוגרי לימודי הנדסאי במסלול זה פותחים בפניהם אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות בתחום הבנייה הצומח.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות זו במסגרת לימודי הנדסאי אזרחי לומדים לעומק על תהליכי התכנון של שלל סוגי מבנים וקונסטרוקציות פשוטים, עד לגובה של ארבע קומות. הם מתוודעים לשיטות חישוב ולחוזק חומרים, לעקרונות תכן הנדסי ותכנון ולמניעת נזקים למבנים ברעידות אדמה. כמו כן, הם מכירים יישומי מחשב ותוכנות הנדסיות שונות בהן משתמשים לאורך תהליך התכנון של הקונסטרוקציות וליצירת הדמיות הנדסיות מתקדמות. לאחר מכן, הם מעמיקים בתהליך התכנון של קונסטרוקציות מבטון, מפלדה ומעץ, לרבות ביצוע בדיקות שונות ותכנון של פתחים, קירות ותקרות. כך הם דנים במכלול השלבים לאורך תהליך התכנון, מהחישוב והשרטוט הראשוני ועד ליצירת הדמיה ושרטוט מלאים של קונסטרוקציות למבנים.


מתכונת הלימוד


זוהי כאמור התמחות שניתן ללמוד במסגרת לימודי הנדסאי בניין, היקפה הוא סמסטר אחד שמתקיים בתום לימודי הנדסאי בניין במגמת ניהול בנייה. סך השעות במסלול זה הוא כ - 544 שעות לימוד. במהלך הסמסטר החמישי, הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים שונים וגם עורכים פרויקט גמר יישומי בתחום תכנון המבנים.


במסגרת לימודי הנדסאי בניין הסטודנטים יכולים להיעזר בחדרי השרטוט ובמעבדות של מוסד הלימוד, אשר כוללים ציוד מתקדם וחדיש באמצעותו ניתן לבצע מדידות, לערוך בדיקות ולהכיר תכונות של קרקע ושל חומרי בניין. כמו כן, הם יכולים להשתמש בתוכנות מחשב מקצועיות בהן מצויד מוסד הלימוד וכך לערוך חישובי חוזק וליצור שרטוטים של תכניות באופן המקובל במקצוע היום.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת מגמה זו נכללים תחומי הלימוד הבאים:

 

 • אנליזה סטטית שקילה
 • תכנון הנדסי
 • קונסטרוקציות פלדה ועץ
 • עקרונות תכן
 • תכן מבנה לרעידות אדמה
 • קורות גבוהות
 • חוזק חומרים וחישוב סטטי
 • תוכנת סטראפ
 • תכן רכיבים קונסטרוקטיביים
 • קונסטרוקציות בטון   
 • תכנון ממוחשב ויישומי מחשב   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית באר שבע, שהחלה את דרכה בשנת 1954, מציעה שלל תכניות להכשרת הנדסאים אשר מוכרות על ידי מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה במדעים וטכנולוגיה). אלה מתקיימים בתחומים מבוקשים בתעשייה הישראלית, כאשר תכניות הלימוד מתעדכנות לפי התפתחויות טכנולוגיות במשק. בין המסלולים אותם ניתן ללמוד במכללה אפשר למנות לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחויות שונות, לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר, לימודי הנדסאי כימיה בהתמחות מעבדה תעשייתית, לימודי הנדסאי כימיה בהתמחות גרעין, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, לימודי הנדסאי עיצוב המדיה, לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר ומסלולי לימוד נוספים.


נוסף על כך, פועל במוסד זה מרכז להשתלמויות ולהכשרה מקצועית, בו אפשר ללמוד בקורסים מקצועיים בענפים כגון ניהול, מחשבים, סייבר, חשמל, עיצוב, צילום ובטיחות. הקורסים מתאימים למי שמעוניינים להשתלב בקריירה בענפים שיש להם דרישה גבוהה בתעשייה וכן הם יכולים להתאים גם לעובדים שברצונם לעבור הסבה מקצועית לענפי תעשייה חדשניים ומאתגרים.

 

 

תנאי קבלה

 

מועמדים שמעוניינים להתקבל למסלול התמחות תכנון מבנים צריכים לסיים בהצלחה את הלימודים במסלול ניהול הבניה, ללא פרויקט גמר, ולהציג ממוצע ציונים של לפחות 65 בקורס קונסטרוקציות בטון ובקורס חישוב סטטי.


תעודה


לבוגרי מגמה זו מוענקת תעודת הנדסאי הנדסה אזרחית בהתמחות תכנון מבנים, על ידי מה"ט והמכללה הטכנולוגית באר שבע. כדי לקבל את הדיפלומה יש צורך לעמוד בבחינות גמר חיצוניות ולהגיש בהצלחה את פרויקט הגמר. לאחר קבלת הדיפלומה, הבוגרים מורשים חתימה על תכנון של מבנים פשוטים עד לגובה של ארבע קומות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

כלים שיעזרו לך לבחור