לימודי הנדסאי אלקטרוניקה- מחשבים במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - הנדסאי אלקטרוניקה מחשבים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי אלקטרוניקה ומחשבים - המכללה הטכנולוגית באר שבע


מתכנתים את הדרך לקדמה


מרבית המערכות הביתיות והתעשייתיות בימינו מופעלות על ידי רכיבים ומעגלים אלקטרוניים. השינויים הטכנולוגיים המהירים שמתרחשים כיום יוצרים ביקוש רב לכוח אדם מקצועי ומיומן, בעל שליטה טכנולוגית גבוהה. הנדסת האלקטרוניקה עוסקת בשילוב שבין חומרה לתוכנה, במערכות מתקדמות שפועלות בפיקוד של מחשב. הנדסאים יכולים לתכנן, לפקח ולתפעל את המערכות הללו והם בעלי חשיבות רבה להתפתחות התעשייה ולשכלול הטכנולוגיות הקיימות.


במכללה הטכנולוגית באר שבע אפשר ללמוד במסלול לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, שמקנה כישורים טכנולוגיים מתקדמים. התכנית ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה - מחשבים מאפשרת לסטודנטים ללמוד לעומק על השילוב שבין חומרה ותוכנה ולהעניק להם כלים חשובים להשתלבות מקצועית בתחומי התקשורת וההייטק. בוגרי התכנית משתלבים בסיום הלימודים בשלל תפקידים בכירים בייצור ובתכנון רכיבים אלקטרוניים מתקדמים, בתעשיות ההייטק, המולטימדיה, התקשורת, הביטחון, הבקרה, התרופות והמזון.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה של לימודי ההנדסאי מתחילים ורוכשים בסיס במקצועות היסוד כמו פיזיקה, אנגלית טכנית, מתמטיקה ותכנות. בהמשך, הם מכירים מערכות אלקטרוניות שונות ואת רכיביהן ולומדים לתפעל ולתכנן מערכות משובצות מחשב. כמו כן, הם בוחנים את העבודה עם רשתות תקשורת מתקדמות וגם עוסקים בבקרה של תהליכי ייצור בתעשייה. במהלך ההתמחות במחשבים הסטודנטים לומדים לעומק על תכנון, פיתוח ותפעול של מערכות אלקטרוניות המשובצות מחשב. הם בוחנים את תהליך הפיתוח של מערכות בהן משולבים רכיבים מתוכנתים ודנים בהיבטים השונים של שילוב תוכנה עם חומרה בתעשיית ההייטק.


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי אלקטרוניקה - מחשבים במכללה הטכנולוגית באר שבע מתקיימים במספר מסלולים לבחירת הסטודנטים. ניתן ללמוד בתכנית יום שכוללת ארבעה סמסטרים, במסלול משולב בן 6 סמסטרים או במסלול מיוחד הכולל שישה סמסטרים שאורכו שנתיים, אשר כולל סמסטר קיץ.


הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים, ובסדנאות ובשנה האחרונה צריכים גם להכין פרויקט גמר מעשי שנערך בליווי של מנחה. בנוסף, הם משתתפים בעבודה במעבדות השונות שפועלות במכללה, שכוללות: חשמל, אלקטרוניקה, בקרה והדמיה, מחשבים, מערכות ספרתיות, הדמיה ותיב"ם.


נושאי הלימוד

 

בין מגוון הנושאים אשר נלמדים במסגרת תכנית זו נכללים התחומים הבאים:

 

 • מערכות ספרתיות
 • אנגלית טכנית
 • תורת הקול והגלים
 • תורת החשמל
 • אלקטרוניקה ספרתית
 • בקרה ומחשוב
 • אלקטרוניקה תקבילית
 • שפת אסמבלר
 • הצגה ספרתית של מידע
 • מבנה מחשבים
 • מחשבים ומיקרו מחשבים
 • מערכות אלקטרוניות אנלוגיות
 • אלקטרו אופטיקה
 • רכיבי מיתוג להספקים גבוהים
 • תקשורת מחשבים    
 • אותות הפעלה במערכות בקרה    
 • ועוד


תנאי קבלה


ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה - מחשבים במכללה מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה. יכולים להתקבל גם בעלי תעודת בגרות חלקית, שמציגים אישור מטעם משרד החינוך על ציון עובר בבגרות באנגלית ובמתמטיקה ברמת 3 יחידות ובמקצועות העברית ברמת 2 יחידות. יכולים להתקבל גם בוגרי מכינות הנדסאים, מכינות 30+ ובעלי תואר ראשון ממוסדות מוכרים. מתאימים מוזמנים לראיונות קבלה במכללה, בהם קובעים את מידת ההתאמה לתכנית ומחליטים האם יש צורך להשתתף במכינות השלמה או לעבור בחינות מיון נוספות.

 


על מוסד הלימוד

 

המכללה הטכנולוגית באר שבע, אשר פועלת זה למעלה מ - 60 שנים, עורכת תכניות מגוונות ללימודי הנדסאים אשר מוכרות על ידי מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים). בין תכניות הלימודים אשר מתקיימות במכללה נכללות לימודי הנדסאי תוכנה - סייבר, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי מכונות תיב"מ, לימודי הנדסאי עיצוב מדיה, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ומסלולים רבים נוספים. כמו כן, מתקיימת במכללה זו מכינה קדם טכנולוגית אשר מאפשרת למשתתפיה לשפר את הסיכויים לקבלה ללימודי הנדסאים. הסטודנטים במגמות הלימוד השונות יכולים להסתייע בשלל מלגות להנדסאים אשר מעניקה המכללה על סמך גורמים שונים. דרך לימודי ההנדסאים במגמות השונות שואפים במוסד הלימוד להכשיר דור של הנדסאים איכותיים ומיומנים, אשר יכולים לסייע לקדם את התעשייה ברחבי הארץ ובפרט באזור הנגב ודרום הארץ. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם גופי תעשייה ומוסדות שונים במטרה לסייע לבוגרי הלימודים להשתלב בתפקידי מפתח בשלל ענפים מבוקשים.

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את הלימודים בהצלחה זכאים לקבל תעודת "הנדסאי אלקטרוניקה מגמת משנה: מחשבים" אשר מוענקת על ידי מה"ט והמכללה הטכנולוגית באר שבע.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp