לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - הנדסאי מכטרוניקה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה - המכללה הטכנולוגית באר שבע


מתכננים את מכונות העתיד


למכונות מתקדמות יש תפקיד חיוני במיוחד בתהליך הייצור של מגוון מוצרים, מכלי תחבורה ועד לתרופות, ממוצרי מזון ועד לרכיבים אלקטרוניים זעירים. רכיבים אלקטרוניים וממוחשבים אשר משולבים במערכות הייצור במפעלים באים לסייע לייעל את תהליכי העבודה, להפוך אותם למתקדמים יותר וכך לפתור בעיות עכשוויות ולהציע להן פתרונות יצירתיים וחדשניים. התעשייה לעולם אינה עוצרת במקום, וכך הטכנולוגיות שמשולבות בה מתפתחות ומשתכללות במהירות גדולה, במטרה לענות על דרישות הלקוחות והצרכנים בארץ ובעולם.


תחום המכטרוניקה משלב בתוכו את ענפי האלקטרוניקה, המחשבים, המכונות והבקרה וככזה מאפשר תכנון מכני מעמיק של מערכות ומתן פתרונות מתקדמים לאורך שלבי הייצור. בתעשייה של היום יש ביקוש רב להנדסאים שמומחים בתחום המכטרוניקה, והם נדרשים בתעשיות כגון אלקטרוניקה, תרופות, מזון והייטק ובחברות לתכנון ולהנדסה.


במכללה הטכנולוגית באר שבע מתקיימת תכנית לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, שמכינה את בוגריה להשתלבות בתפקידי מפתח בתעשייה בתחום המכטרוניקה והמערכות המשולבות. לאורך לימודיהם הסטודנטים מקבלים תשתית יציבה ונרחבת שיכולה לפתוח בפניהם דלתות להשתלבות בתחומי המערכות המכניות והמשולבות בתעשייה. כמו כן, הם יכולים להשתלב בארגונים ובמוסדות תעשייה בתחומי המיקרו אלקטרוניקה, שלהם ביקוש רב מאוד בעולם התעשייתי היום.


תכנית הלימודים


התכנית ללימודי הנדסאי מכטרוניקה מעניקה לסטודנטים כלים לתכנן, לפתח ולתפעל מערכות מכניות מתקדמות ומפוקדות מחשבים. הם רוכשים ידע משולב מענפים כאלקטרוניקה, מחשבים, בקרה ומכונות, ומתוודעים לתהליכים העדכניים ביותר בתעשיות שונות בישראל, כמו ענפי המכונות, התחבורה וההייטק בישראל. במהלך הלימודים, הם מכירים את המאפיינים של מערכות מכניות שמופעלות בעזרת ציוד פניאומטי, חשמלי והידראולי וכן של מערכות שמבוקרות על ידי מערכות אלקטרוניות וממוחשבות. הם לומדים על השלבים השונים בתכנון המערכות, משלב המכניקה, דרך בחירה של ציוד אלקטרוני וחשמלי מתאים ושילוב ציוד מדידה וחיישנים ועד לתכנון של מערכות בקרה ושילוב של בקרים מתוכנתים ושל מערכות משובצות מחשב.


מתכונת הלימוד


הסטודנטים ללימודי הנדסאי מכטרוניקה, אשר מתקיימים במסגרת לימודי הנדסאי מכונות במכללה, יכולים לבחור בין מסלול יום שכולל ארבעה סמסטרים, לבין מסלול משולב ובו מתקיימים שישה סמסטרים. בשני המסלולים, הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר בהנחיה, בו הם מתמודדים עם אתגרים עכשוויים בתחום המכטרוניקה. כמו כן, במהלך הלימודים הם מתנסים באופן מעשי בתהליכי עבודה בתחום במסגרת מעבדות שונות, בענפים כגון רובוטיקה, חומרים ואלקטרוניקה.


נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים שנלמדים במהלך לימודי הנדסאי מכטרוניקה:

 

 • תהליכי עיבוד שבבי
 • מכניקה טכנית
 • מערכות ממוחשבות
 • בקרה ספרתית
 • תיכון מערכות משולבות
 • תורת החומרים
 • ניהול פרויקטים הנדסיים
 • רכיבים ומתמרים
 • העברת אנרגיה חשמלית
 • שרטוט וגרפיקה הנדסית
 • הנדסה תעשייתית
 • מערכות הידראוליות ופניאומטיות
 • רובוטיקה ו - CIM   
 • מיקרו מחשבים ואלקטרוניקה ספרתית   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית באר שבע מפעילה מסלולים נוספים ללימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תיב"מ ולימודי הנדסאי מכונות בהתמחות גז טבעי ומערכות אנרגיה. מוסד הלימוד מציע גם מגוון של מסלולים נוספים ללימודי הנדסאי אשר מוכרים על ידי מה"ט, בהם לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה ומחשבים, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, לימודי הנדסאי עיצוב מדיה ולימודי הנדסאי בניין. כמו כן, המכללה מפעילה יחידה להשתלמויות שבה ניתן ללמוד במבחר קורסים והכשרות מקצועיות בתחומים מבוקשים בתעשייה הישראלית, כגון ניהול, מחשבים, עיצוב, חשמל ובטיחות. הקורסים מתאימים במיוחד לעובדים בתעשייה, להנדסאים ולמהנדסים שמחפשים לקדם את הקריירה ולצבור מיומנויות מקצועיות חדשות.


תנאי קבלה


לפי נהלי מה"ט, כדי להתקבל ללימודי הנדסאים על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, או בעלי תעודת בגרות חלקית ובה ציון עובר בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית בהיקף של 3 יחידות לימוד לפחות ובבגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד. יכולים להתקבל גם בוגרי מכינה קדם אקדמית או מכינה טכנולוגית להנדסאים, אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות בבחינת הגמר במתמטיקה, באנגלית ובעברית. כמו כן, מועמדים מעל גיל 35 מתקבלים לפי הצגת אישור על השלמת 12 שנות לימוד.


תעודה


לסטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים בהצלחה ניתנת תעודת "הנדסאי מכונות מגמת משנה מכטרוניקה" על ידי מה"ט והמכללה הטכנולוגית באר שבע. כדי לקבל את הדיפלומה עליהם להשלים את פרויקט הגמר ולעבור מבחנים חיצוניים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp