קורס בודקי שכר ליועצי מס במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
קורס בודקי שכר ליועצי מס במכללה למינהל

קורס בודק שכר מוסמך ליועצי מס במכללה למינהל


יועצי מס שבקיאים בשכר


תחום השכר הוא בין הענפים החשובים במשק ולאחרונה מבקשים בממשלה להגביר את הפיקוח והאכיפה שנוגעים אליו. כך התהווה תחום עיסוק חדש שידוע בשמו בודק שכר מוסמך. אלה הם מומחים שבקיאים בכל ההיבטים של דיני העבודה והשכר ויכולים לפקח ולבחון תהליכי עבודה ולמנוע פגיעות בעובדים ובזכויות שלהם. ישנם מספר מסלולים להכשרה לתפקיד מבוקש זה, בהם גם מסלול ייעודי שמתאים ליועצי מס.


בקורס בודק שכר מוסמך ליועצי מס שמתקיים במכללה למינהל יכולים יועצי מס מוסמכים ומנוסים לרכוש כלים חדשניים שיכולים לסייע להם לקדם את הקריירה שלהם ולעסוק בהיבטים נוספים במסגרת הארגונים שלהם. הקורס מעניק למשתתפים בו את כל הידע שנחוץ להסמכה כבודקי שכר מוסמכים והוא מתקיים בהתאם לפרופיל המקצועי של יועצי מס.

 

 

קורס זה נערך בשלוחת חיפה


תכנית הלימודים


תלמידי הקורס מתחילים ומכירים את החוק להגברת אכיפה של דיני עבודה וממשיכים ומתוודעים לתפקידים על בודקי השכר בארגון ולדיני העבודה והחוקים העדכניים בתחום. לאחר מכן, הם דנים בנושאים כגון ביטוח פנסיוני ותחשיב כוח האדם ומעמיקים בתהליך החקירה והתשאול ובאופן הביצוע של דוחות לבדיקת השכר. הם גם עוסקים בפן האתי של מקצוע בודק השכר.


מתכונת הלימוד


בקורס זה כ - 56 שעות לימוד עיוניות ועוד כ - 30 שעות לימוד מעשי. התלמידים מבצעים פרויקט גמר יישומי שבו הם מתרגלים את העקרונות הנלמדים ומיישמים אותם בפועל על תהליכי ניתוח ובדיקה של שכר.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במהלך הקורס כוללים בין היתר:

 

  • אתיקה מקצועית
  • תפקידי בודקי שכר
  • דיני עבודה וחוקי עבודה
  • חוק הגברת האכיפה לדיני עבודה    


על מוסד הלימוד


שלל ההכשרות המקצועיות שנערכות במכללה למינהל מתקיימות בתחומים מבוקשים במשק, כגון ניהול, חשבונאות, ביטוח, שיווק, חשמל ומחשבים והן מתעדכנות לפי הדרישות העדכניות בשוק העבודה. רוב הקורסים מתקיימים בשיתוף של גורמים מקצועיים וגופים ממשלתיים וכך מכינים את התלמידים לקבלת דיפלומות מטעם גופים אלה.


בין הקורסים בתחום החשבונאות שאפשר למצוא במכללה, אפשר למנות קורס להכשרת יועצי מס, קורס להכשרת חשבי שכר, קורס להכשרת חשבונאי בכיר מדופלם, קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 וקורס הנהלת חשבונות סוג 3. מתקיימות גם תכנית להכשרת בודק שכר מוסמך לרואי חשבון, השתלמויות לחשבי שכר וליועצי מס בהן יכולים להכיר סוגיות בתחומי הביטוח.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לקורס זה צריכים להיות יועצי מס מוסמכים בעלי ניסיון בתחומי השכר, העבודה ודיני העבודה במסגרת תפקידם. כמו כן, הם צריכים לעבור ראיון בפני וועדת קבלה כדי להתקבל לתכנית.

 


תעודה


לאחר הגשת פרויקט הגמר ועמידה בכל חובות הקורס הבוגרים יכולים לקבל תעודת גמר "בודק שכר מוסמך" מטעם משרד הכלכלה והתעשייה, רישיון "בודק שכר מוסמך" מטעם משרד הכלכלה וכן תעודת גמר שניתנת על ידי המכללה למינהל. הקורס מותנה באישור של משרד הכלכלה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל