רוצה פרטים על קורס בודק שכר לרואי חשבון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס בודקי שכר לרואי חשבון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס בודק שכר לרואי חשבון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס בודק שכר מוסמך לרואי חשבון


להתקדם כרואי חשבון


כדי להבטיח את זכויותיהם של העובדים בישראל הסדירו לאחרונה בכנסת מקצוע חדש, בודקי שכר, שמטרתו הגברה של האכיפה בתחום דיני העבודה בעסקים ובארגונים במשק. בודקי השכר אחראיים לבחון כי העובדים זוכים בכל התנאים שמגיעים להם כחוק ולא חווים ניצול, למשל בנוגע לתנאי העסקה או שכר.


בודקי השכר מגיעים מרקע בתחום החשבונאות והכלכלה, עליהם ללמוד בקורסים מוכרים כדי לקבל את ההכשרה לשמש בודקי שכר מוסמכים במשק. משרד הכלכלה מפקח על הקורסים והוא מציע מספר מסלולים להכשרת הבודקים לפי הרקע המקצועי הקודם שלהם וכך יכולים רואי חשבון ללמוד בקורס ייעודי עבורם.


בקורס לבודק שכר מוסמך לרואי חשבון יכולים בעלי רקע מקצועי בחשבונאות להעשיר את הכלים שבידיהם ולהרחיב את הפרופיל המקצועי שלהם וכך להגדיל את אפיקי ההכנסה שלהם ולקדם את הקריירה.

 


למי מיועדים הלימודים


הקורס מיועד לרואי חשבון מנוסים בלבד, שהם בקיאים בחוקי ביקורת החשבונאות, בניהול פיננסי ובדוחות כספיים. היא מתאימה לרואי חשבון שרוצים להרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם ואת תחומי האחריות שלהם במסגרת ארגונים במשק.


יש לציין כי עבור בעלי מקצוע מתחומים נוספים בעולם החשבונאות, כגון יועצי מס או חשבי שכר, ישנן תכניות נפרדות ייעודיות להכשרת בודקי שכר שמתאימות להם ולרקע הקודם שלהם.


תכנית הלימודים


התכנית מותאמת במיוחד לאתגרים ולתהליכים שאליהם נדרשים רואי חשבון בכל הנוגע לבדיקת השכר ודיני עבודה. הם מתמקדים במערכות השכר במשק, בחשבות שכר, בחשבונאות כללית ובאתיקה המקצועית. כך הם מעמיקים בתהליכי החקירה והתשאול שנדרשים בעת פיקוח וביקורת על השכר ומתוודעים לאסטרטגיות פעולה שונות מול העובדים והמנהלים בארגון. לאחר מכן הם דנים בדרכים לשמירה מיטבית על זכויות עובדים בארגונים ובחברות קבלן ולומדים להתנהל מול הפרות חוק.

 


מתכונת הלימוד


היקפם של הקורסים משתנה ממוסד למוסד, במוסדות המוכרים על ידי משרד הכלכלה, אורכה של ההכשרה הוא כ - 48 שעות אקדמיות. 24 שעות הן ללימוד עיוני ועוד 24 שעות מוקדשות להתנסות מעשית. התרגולים הפרקטיים משלבים ניתוח של תלושי שכר ודוחות נוכחות וכן סקירה של תרחישים ומקרי בוחן. לקראת סיום התכנית התלמידים עורכים פרויקט גמר שבו הם מיישמים את המיומנויות לניתוח נתונים וביצוע תחשיבים ומציגים דוחות מקצועיים.


חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים ללמוד בקורס בוקר או בקורס ערב שמאפשר לרואי החשבון לשלב את הקורס בנוחות עם העבודה. מרבית המסלולים כוללים מפגש אחד בשבוע.


נושאי הלימוד

 

 • כישורי מתשאלים
 • טכניקות בדיקה
 • אסטרטגיות תשאול
 • מניעי רווח כספי
 • דו"ח ממצאים והנמקות
 • ביטחון תעסוקתי
 • נתונים במערכות ממוחשבות
 • אתיקה מקצועית
 • קריאת דוחות נוכחות בחברות
 • הסכמים קיבוציים    
 • אינטרסים של עובדים ומעבידים    
 • ועוד


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל רואי חשבון בוגרי לימודי חשבונאות, שעוסקים בתחום ראיית החשבון וברשותם וותק מקצועי של לפחות 12 חודשים בענף. המועמדים צריכים לעבור ראיון בפני ועדת קבלה שבה בוחנים את ההתאמה שלהם לתכנית.


תעודה


בוגרי ההכשרות מקבלים תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד ולאחר מעבר של כמה מבחנים הם זכאים גם לקבל תעודת גמר "בודק שכר מוסמך" ותעודת מקצוע "בודק שכר מוסמך" שניתנים מטעם משרד הכלכלה והתעשייה. עליהם להשלים את פרויקט הגמר ולעמוד בכל החובות הנוספים במהלך הקורס כדי לקבל את התעודות והרישיון.

 

מוסדות

 

 • מכללת עתיד: במכללת עתיד מתקיים קורס בתחום זה שהיקפו 48 שעות לימוד. המסלול מיועד לרואי חשבון מנוסים ובמהלכו ניתן להרחיב את הידע בנוגע לבדיקות ופיקוח על שכר ודיני עבודה בארגונים ותאגידים.

 

 • המכללה למינהל (פרישה ארצית): במכללה למינהל אפשר ללמוד בקורס בודקי שכר במסלול שמותאם במיוחד לרואי חשבון, שהיקפו 24 שעות לימוד ועוד 24 שעות להתנסות מעשית (סך הכל 48 שעות אקדמיות). כמו כן, נערכים קורס בודק שכר מוסמך לחשבי שכר וקורס בודק שכר מוסמך ליועצי מס. המכללה מפעילה תכניות נוספות בתחומי הפיננסים והחשבונאות, כגון קורס ייעוץ מס, קורס חשבונאי בכיר מדופלם והשתלמויות ליועצי מס.

 

 

 • האקדמיה לפיננסים BDO: מוסד זה מציע קורסים להכשרת בודקי שכר שמתאימים לרואי חשבון, במתכונת בוקר או ערב. אפשר ללמוד גם בקורסים שמותאמים ליועצי מס או לחשבי שכר. עוד נלמדים בבית הספר קורסים בתחומים כגון שוק ההון, נדל"ן, ניהול פיננסי והשקעות. לבית הספר סניפים בחיפה, ברחובות ובתל אביב.

 

 

 • לשכת רואי החשבון (ברחבי הארץ): לשכת רואי החשבון מפעילה הכשרות מקצועיות שונות לבודקי שכר, שמתאימות לרואי חשבון מנוסים חברה הלשכה ומאפשרת להם להרחיב את תחומי העיסוק שלהם. היקפו של הקורס הוא כ - 40 שעות לימוד אקדמיות. הלשכה עורכת השתלמויות והכשרות מקצועיות שמתאימות לרואי חשבון בתחומי המיסוי, הכספים, החשבות והייעוץ העסקי.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס בודק שכר לרואי חשבון?

רוצה לדעת יותר על קורס בודק שכר לרואי חשבון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס בודק שכר לרואי חשבון
Whatsapp Whatsapp