קורס חשבי שכר והנהלת חשבונות במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
קורס חשבי שכר והנהלת חשבונות במכללה למינהל

קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 וחשבי שכר במכללה למינהל


במכללה למינהל מתקיים מסלול המשלב בין קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 לבין קורס חשבי שכר. קורס זה מתקיים בפיקוח של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. מסלול זה מכשיר את משתתפיו לשני תפקידים מבוקשים בתחום החשבונאות והוא מכין אותם לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים לקבלת תעודות מקצוע בענפים אלה. מנהלי חשבונות וחשבי שכר יכולים להשתלב במגוון של ארגונים מסחריים, תעשייתיים וממשלתיים. הם גם יכולים להמשיך ולפתח את הסמכתם דרך לימוד בעוד שלל קורסים בחשבונאות.


היכן לומדים?


את הקורס המשולב בהנהלת חשבונות וחשבות שכר ניתן למצוא בשלוחות המכללה למינהל בערים: אילת, באר שבע, אשדוד, ראשון לציון, ירושלים, נתניה, פתח תקווה, חיפה

 


תכנית הלימודים


הקורס מכשיר את משתתפים לתפקידי חשבי שכר וכן לתפקידי מנהלי חשבונות מסוג 1 + 2, דרגה הידועה גם בשם הנהלת חשבונות בסיסי ומתקדם. מסלול זה מקנה ידע נרחב בניהול החשבונות של עסקים במגזר הפרטי והתעשייתי, בשותפויות, חברות ועסקים עם אפיון מיוחד. כמו כן, הקורס מאפשר להכיר שלל סוגיות בתחום השכר וניהול תלושי השכר של עובדים בארגונים.


במסגרת ההכשרה בהנהלת חשבונות סוג 1 + 2, המשתתפים לומדים בהרחבה על היבטים בחשבונאות הפיננסית כגון מע"מ, משכורות, תיאום חשבונות ועריכה של דוחות כספיים. הם לומדים גם על תקינה וכללים מקובלים בתחום הנהלת החשבונות, על אופן הביצוע של חישובים מסחריים ועל סוגיות מרכזיות בתורת המסחר והמשק, כגון בבנקאות, בכלכלה ובמיסוי. נלמדים גם עקרונות בעריכת דוחות ממוחשבים בתחום הנהלת החשבונות.


כחלק מן ההכשרה לחשבי שכר, נלמדים מושגים חשובים במס הכנסה, בביטוח הלאומי והביטוח הפנסיוני. המשתתפים לומדים גם על דיני עבודה, יחסי עובדים ומעבידים ואופן ההגשה של דוחות לרשויות המס ולביטוח הלאומי.


מתכונת הלימוד


היקפו הכולל של הקורס הוא כ - 377 שעות לימוד. בתחום הנהלת החשבונות נכללות כ - 84 שעות עיוניות ו - 178 שעות מעשיות. בתחום חשבות השכר, נלמדות כ - 78 שעות עיוניות ו - 37 שעות שמוקדשות להתנסות מעשית.


בשני חלקי הקורס מתקיימים שיעורים מעשיים. במסגרת לימודי הנהלת החשבונות המשתתפים מתנסים בהנהלת חשבונות מעשית ממוחשבת. במסגרת לימודי חשבי השכר הם מתרגלים באופן מעשי הזמנה של נתונים כגון נתוני עובדים, נתוני שכר ופרטי מעסיקים.

 

נושאי הלימוד

 

 • חישובים מסחריים
 • חשבונאות פיננסית
 • תורת המשק והמסחר
 • מושגים בבנקאות וביטוח
 • פיקדונות לזמן קצר וארוך
 • מקורות הכנסה ומקורות הכנסה    
 • דיני עבודה
 • ביטוח לאומי
 • ביטוח פנסיוני
 • דיני מס הכנסה
 • תקינה חשבונאית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללה למינהל מתקיימות מגוון של הכשרות מקצועיות בתחומים שיש להם ביקוש בשוק העבודה. רבות מההכשרות הללו מכינות את המשתתפים לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים לקבלת תעודות מקצוע מוכרות. בין הקורסים בתחום החשבונאות נלמדים קורסים כגון קורס בודק שכר מוסמך, קורס הנהלת חשבונות סוג 3, קורס חשבונאי בכיר מדופלם, קורס יועצי מס, קורס חשבי שכר בכירים ומסלולים רבים נוספים.


מתקיימים גם מסלולי לימוד אקדמיים שנערכים בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה, בהם גם לימודי חשבונאות ולימודי ניהול לתואר ראשון המשולבים עם קורס שמאות מקרקעין. כמו כן, ניתן ללמוד בתכניות ללימודי תעודה בתחומים כגון ניהול, מחשבים, מקצועות הטיפול ומינהל.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לקורס, על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. אין צורך ברקע מקצועית בתחום הנהלת החשבונות או חשבות השכר כדי להתקבל לקורס.


תעודה


לאחר תום הקורס על הבוגרים לגשת למספר מבחני גמר חיצוניים שנערכים על ידי משרד העבודה. מי שעוברים בהצלחה את המבחנים הללו זכאי לקבל תעודת גמר ותעודת מקצוע הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 ותעודת גמר ותעודת מקצוע חשב שכר מטעם המשרד.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל