קורס בודק שכר לרואי חשבון במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
קורס בודק שכר לרואי חשבון במכללה למינהל

קורס בודק שכר מוסמך לרואי חשבון במכללה למינהל


להרחיב את האפשרויות לקריירה בחשבונאות


החוק במדינת ישראל מסדיר שלל חוקים ותקנות שנועדו להגן על זכויות העובדים ולוודא כי הם מקבלים את כל תנאי ההעסקה והשכר שנדרשים להם. כדי לוודא שלא מתקיימות חריגות והפרות חוק בתחום זה, נוצר מקצוע בודקי השכר. זהו ענף חדש יחסית במשק והביקוש לו בארגונים ובעסקים הולך ועולה.


המכללה למינהל מאפשרת לרואי חשבון שמעוניינים להרחיב את האפשרויות המקצועיות שלהם ללמוד בקורס בודקי שכר מוסמך לרואי חשבון. המסלול מותאם במיוחד לרואי חשבון מנוסים והוא מעניק את כל הידע והכלים להסמכתם לתפקיד בודק שכר מוסמך לפי דרישות החוק. התכנית נערכת בהתאם לפרופיל המקצועי של רואי החשבון ומאפשרת להם להכיר תהליכים מקצועיים וגם להתנסות בהם בעצמם באופן פרקטי. את הקורס אפשר ללמוד במספר שלוחות של המכללה למינהל מצפון ועד דרום, כגון בערים חיפה, פתח תקווה, נתניה, תל אביב, אשדוד, ראשון לציון, באר שבע, ירושלים, אלעד ואילת.

 

 

היכן לומדים?

 

הקורס מתקיים בשלוחת חיפה


תכנית הלימודים


תלמידי הקורס מתוודעים לכל תחומי האחריות של בודקי השכר וסוקרים את הטכניקות לתשאול ולחקירה במסגרת הארגון. לאחר מכן הם לומדים בהרחבה על תהליכי הבדיקה, הבקרה, הפיקוח והביקורת שנדרשים כדי לוודא כי כל היבטי השכר ודיני העבודה מתקיימים בהתאם לנדרש בחוק. נוסף על כך, הם דנים בפן האתי של מקצוע בדיקת השכר ולומדים על מצבים מאתגרים אליהם נחשפים הבודקים בעבודתם.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 48 שעות לימוד, מהן 24 שעות בהן מתקיים לימוד עיוני ו - 24 שעולת נוספות ללימודים מעשיים בתחום בדיקות השכר. לקראת סיומו של הקורס המשתתפים מכינים פרויקט גמר מסכם שבו הם יכולים לתרגל את כל המיומנויות שנלמדות לאורך הקורס לניתוח ולפיקוח על שכר בארגונים.


על מוסד הלימוד


המכללה למינהל מפעילה מגוון של תכניות ללימודי תעודה לצד מסלולים להכשרת הנדסאים והיא מפעילה שלוחות בפרישה ארצית. בקורסים המכוונים ללימודי תעודה של המכללה יכולים עובדים לרכוש כלים מקצועיים חדשים ולהעמיק את הידע שלהם וכך להתקדם בשוק העבודה או לעבור לתחום חדש ומבוקש.


ביחידה לחשבונאות של מוסד הלימוד מתקיימים קורסים שונים כגון קורס ייעוץ מס, קורס חשב שכר, קורס הנהלת חשבונות מעשית

להייטק וקורס חשבונאי בכיר מדופלם. מתקיימים גם קורס בודק שכר מוסמך ליועצי מס וקורס בודקי שכר מוסמכים לחשבי שכר.

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל לקורס יש צורך לעבור ראיון אישי בפני ועדה. על המועמדים להיות רואי חשבון בעלי ניסיון בתחומם, או בתחום החשבות.


תעודה


לבוגרים שמסיימים בהצלחה את הקורס ניתנות כמה תעודות. הם מקבלים תעודת גמר שניתנת על ידי המכללה למינהל, תעודת גמר "בודק שכר מוסמך" על ידי משרד הכלכלה וכן רישיון מקצועי "בודק שכר מוסמך" של משרד הכלכלה. הם צריכים לסיים את פרויקט הגמר ולעמוד בכל הדרישות בקורס כדי לזכות בדיפלומות הנ"ל. הקורס מותנה באישורו של משרד הכלכלה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל