המכללה למינהל אשדוד

שירות אישי - צור קשר
המכללה למינהל אשדוד

המכללה למינהל שלוחת אשדוד


מבין שלוחותיה של המכללה למינהל בדרום הארץ אפשר למצוא גם את שלוחת אשדוד. שלוחה זו מציעה לימודים במגוון מגמות הנדסאים וכן מבחר קורסים לתעודה. מדי שנה לומדים אלפי סטודנטים בשלוחה זו, שנחשבת לאחת מן השלוחות הגדולות של המכללה. הסטודנטים מגיעים מן העיר אשדוד, מערים ויישובים סמוכים ומרחבי הארץ.


תכניות ההכשרה המקצועית שמתקיימות בסניף אשדוד נערכות בתחומים שיש להם ביקוש בשוק העבודה של היום. בין היתר ניתן ללמוד בקורסי ניהול, בקורסים במקצועות טכנולוגיים, בקורסי מחשבים, בקורסים בענפי המזכירות והמינהל ובעוד מגוון רחב של הכשרות. דרך הידע הפרקטי שמוענק לסטודנטים בתכניות השונות בשלוחת אשדוד, שואפים במכללה למינהל לסייע למשתתפים להשתלב במגוון תפקידי מפתח בתעשייה ובמשק.


המכללה למינהל אשדוד טלפון כתובת דרכי הגעה


המכללה למינהל - שלוחת אשדוד ממוקמת ברחוב האורגים 31 בעיר, הקמפוס נמצא סמוך לבית האופרה והוא ממוקם במיקום מרכזי שהגישה אליו נוחה באמצעות רכב פרטי ותחבורה ציבורית כאחד.


המכללה למינהל אשדוד הנדסאים


בשלוחת אשדוד של המכללה למינהל מתקיימות שלל תכניות ללימודי הנדסאים. מסלולים אלה מוכרים על ידי מה"ט להסמכת הנדסאים והם מותאמים להתפתחויות עדכניות בתעשייה. הלימודים משלבים תכנים עיוניים עם מעבדות ופרויקטים מעשיים במטרה להכין את הסטודנטים לקראת אתגרי התעשייה.

 

 • מכינה טכנולוגית להנדסאים - מועמדים ללימודי הנדסאים שמעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה יכולים ללמוד בתכנית המכינה הטכנולוגית שמתקיימת בשלוחת אשדוד. המכינה כוללת קורסים במקצועות יסוד כגון אנגלית, מתמטיקה, עברית ומיומנויות למידה.

 

 • הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור - לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות מערכות ייצור מאפשרים לסטודנטים לרכוש כלים להובלת תהליכים במפעלים ובמערכי ייצור. המשתתפים לומדים לתכנן ולפקח מערכי ייצור ותפעול ומערכות תומכות ייצור. ישנה אפשרות ללמוד במסלול ערב או בתכנית בוקר.

 

 • הנדסאי חשמל - במהלך לימודי הנדסאי חשמל לומדים לתכנן ולתחזק מערכות אנרגיה בתעשייה. המשתתפים לומדים על מערכות חשמליות ואלקטרוניות, על מערכות בקרה ופיקוד ועל מערכות ממוחשבות בתעשיית החשמל.

 

 • הנדסאי סייבר - לימודי הנדסאי סייבר מתמקדים בשיטות להכנה מפני גניבת מידע ארגוני ומתקפות האקינג. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים למגוון של סביבות טכנולוגיות כגון מערכות הפעלה, מערכות תוכנה ובסיסי נתונים. הם גם מתנסים בעבודה מעשית במעבדות שבהן מכירים שלל שפות תכנות ומתרגלים את ההתמודדות עם המתקפות הקיברנטיות.

 

 • הנדסאי תוכנה - סטודנטים ללימודי הנדסאי תוכנה לומדים שלל נושאים בענפי ניתוח המערכות, בסיסי הנתונים, המערכות הנבונות ותקשורת המחשבים. הלימודים כוללים מגוון של תרגולים מעשיים ומעבדות ובסיומם עורכים פרויקט מסכם שבו מיישמים את כל הידע הנרכש בתחום התוכנה.

 

 • הנדסאי בניין - התכנית ללימודי הנדסאי בניין מתקיימת במגמת תכנון מבנים, בוגרי מגמה זו יכולים לבחור להמשיך לתכנית בהתמחות ניהול הבנייה, שנפרשת על פני סמסטר נוסף ומרחיבה את אפשרויות הקריירה של הבוגרים.

 

 • הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים משלבים בין ידע הנדסי וטכנולוגי לבין פיתוח של מיומנויות יצירתיות. הסטודנטים נחשפים לשלל טכניקות לתכנון של מבנים וחללים פנימיים ועוסקים גם בתחום הפיקוח על פרויקטים בבנייה. אורכו של מסלול היום הוא כשנתיים וחצי, אורך תכנית לימודי הערב להנדסאים שלוש שנים.

 

 • הנדסאי מכונות מכטרוניקה - הלימודים בתכנית הנדסאי מכונות מכטרוניקה חושפים למגוון של נושאים כגון רובוטיקה, בקרה בתעשייה, אלקטרוניקה והידראוליקה. הסטודנטים רוכשים שלל כלים לתכנון ולניהול תהליכים במפעלים ובמתקנים טכנולוגיים מתקדמים. בלימודים מתקיימים במסלול משולב שבו לומדים בערבים במהלך השבוע ובימי שישי.

 

 • הנדסאי מכונות תיב"ם - לימודי הנדסאי מכונות תיב"ם מעניקים לסטודנטים כלים לתכנון של מערכות ובמהלכם מכירים סוגיות בתורת החומרים, ברובוטיקה, בייצור שבבי ובלתי שבבי CNC, בתכנון באמצעות מחשב ובמערכות מתקדמות נוספות בתעשייה. הלימודים כוללים מעבדות תיב"ם מתקדמות.

 

 • הנדסאי מכשור רפואי - סטודנטים בתכנית ללימודי הנדסאי מכשור רפואי מכירים שלל סוגי מכשירים וציוד רפואי ולומדים על התהליכים לפיקוח על תקינותו. הלימודים נפרשים על פני שלוש שנים ומתקיימים במסלול יום בלבד. השנה השלישית בתכנית מוקדשת להתנסות מעשית שנערכת בבתי חולים ובמכונים רפואיים, במטרה לסייע לתלמידים להכיר מקרוב את הכלים הנלמדים.

 

המכללה למינהל אשדוד לימודי תעודה


חשבונאות


המכללה למינהל אשדוד עורכת מגון קורסים בחשבונאות. הקורסים הללו מתמקדים בפיתוח של מיומנויות פיננסיות וחשבונאיות שנדרשות למילוי שלל תפקידים בתעשייה. הקורסים מכינים את המשתתפים למבחנים שעורכים גופים כגון משרד העבודה ולשכת רואי החשבון. בין הקורסים הללו נכללים:

 

 

 • קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 - קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 מעניק לתלמידיו ידע נרחב אודות תהליכים מקצועיים בתחום הנהלת החשבונות, המשתתפים לומדים לערוך דוחות מקצועיים וגם לעשות שימוש בתוכנות ממוחשבות בתחום.

 

 • קורס הנהלת חשבונות סוג 3 - במהלך קורס הנהלת חשבונות סוג 3 יכולים מנהלי חשבונות לרכוש כלים לקידום הקריירה דרך הכנה לקראת מבחן ההסמכה הממשלתי. ניתן לבחור בין מסלול ערב, קורס בוקר או מסלול בו נערכים שיעורים בימי שישי.

 

 • קורס הנהלת חשבונות וחשב שכר משולב - הקורס מאפשר למשתתפים לקבל הכשרה משולבת בשני מקצועות מבוקשים בתחום החשבונאי ולרכוש במקביל הכנה לשתי בחינות לקבלת דיפלומת הנהלת חשבונות 1 + 2 ודיפלומת חשב שכר.

 

 • קורס חשב שכר - קורס חשב שכר מתקיים בפיקוח של משרד העבודה. הוא משלב לימוד עיוני עם התנסות מעשית ומעניק מגוון של כלים להכנתם של תלושי משכורת בארגונים.

 

 • קורס בודק שכר מוסמך - קורס זה מתאים ביו היתר לרואי חשבון, ליועצי מס, לכלכלנים ולעובדים במקצועות נוספים בתחום החשבונאי. הוא מתקיים בפיקוח של משרד הכלכלה וכולל 112 שעות לימוד עיוניות ו - 28 שעות מעשיות.

 

 • קורס חשבונאי מדופלם - הקורס מכין את התלמידים לקראת מבחן ההסמכה לדרגת חשבונאי בכיר, היקפו של הקורס הוא כשנתיים, באפשרות המשתתפים להירשם גם ללימוד של מקצועות בודדים בלבד מתוך המקצועות הנלמדים בהתאם לצורכיהם.

 

מינהל ומזכירות


קורסי המזכירות שמתקיימים במכללה למינהל מאפשרים להכיר מקרוב תהליכים ושיטות בתחום האדמיניסטרטיבי כדי ללמוד לייעיל ולקדם מערכות ארגוניות. רבים מן הקורסים כוללים התנסות מעשית ותרגולים כדי לסייע בהטמעת החומר הנלמד. בין הקורסים שמתקיימים בשלוחת אשדוד:

 

 

 • קורס מזכירות רפואית - במהלך קורס זה המשתתפים לומדים לעומק על תהליכים ניהול משרד בסביבה הרפואית, כגון בבתי חולים, במרפאות ובקופות חולים. הקורס כולל גם התנסות מעשית שמתקיימת במוסדות בתחום הרפואי.


מקצועות הניהול


בשלוחת אשדוד ניתן ללמוד במגוון של קורסים בניהול. הקורסים מספקים לתלמידיהם ידע וכלים פרקטיים לניהול במגוון ענפים, כגון בתחום העסקי, בתחום הסחר הבינלאומי ובתחום התפעול והלוגיסטיקה. בין הקורסים הללו:

 

 

 • קורס פקיד רישוי מכס - קורס זה מאפשר למשתתפיו לקבל את הכלים להשלבות בתחום הלוגיסטי, בייבוא ובייצוא, בעמילות מכס ובשילוח. הוא נפרש על פני כ - 4 חודשים וכולל כ - 150 שעות לימוד.

 

 • קורס יבוא יצוא וסחר בינלאומי - הקורס נפרש על פני כ - 204 שעות לימוד אקדמיות והוא נערך במתכונת קורס ערב. במהלכו לומדים על תהליכי הובלה ימית ואווירית, על חיקה ומשפט מסחרי, על ביטוח ימי ואווירי וסוגיות נוספות שרלבנטיות לעובדי ייבוא וייצוא.

 

 • קורס מנהלי רכש ולוגיסטיקה APLP - קורס זה מתקיים בשיתוף עם ארגון מנהלי הרכש. אורכו הוא כארבעה חודשים ובמהלכו נלמדים עקרונות ניהול של מחלקות לוגיסטיקה, מחסנים ומערכי רכש בתעשייה.


קורסי מחשבים


המעוניינים להשתלב בתפקידים מגוונים בהייטק יכולים ללמוד בקורסי המחשבים של המכללה למינהל. שלוחת אשדוד של המכללה מציעה את הקורסים הבאים בתחום המחשוב:

 

 

 • קורס בודקי תוכנה QA - משתתפי קורס בדיקות תוכנה מכירים מתודולוגיות בדיקה ידניות ואוטומטיות לסביבת דוט נט. הקורס כולל הכנה לקראת מבחן ההסמכה הבין לאומי ISTQB.

 

 

קורסים בחשמל


שלוחת אשדוד עורכת קורסי להכשרת חשמלאים וטכנאים. הקורסים מקנים ידע טכני מתקדם ורבים מהם מכינים לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים להסמכת טכנאים. בין הקורסים הנלמדים בתחום:

 

 

 • קורס חשמלאי מוסמך - הקורס להכשרת חשמלאים מוסמכים נפרש על פני כשנתיים ובמסגרתו נלמדים עקרונות הטיפול והתכנון של מתקני חשמל. המסלול מכין למבחני משרד הכלכלה.

 

 • קורס טכנאי מזגנים - בשלוחה זו ניתן ללמוד בקורס קירור ומיזוג אוויר. היקפו כ - 370 שעות לימוד והוא מכין לקראת שלושה מבחנים חיצוניים של משרד הכלכלה.

 

המכללה למינהל אשדוד תנאי קבלה


במכללה למינהל אשדוד מתקיימים מסלולים רבים, תנאי הקבלה ללימודים משתנים בהתאם לקורס הנלמד ולסוג המסלול. עבור לימודי הנדסאים המועמדים צריכים לעמוד בדרישות מה"ט לקבלה, שכוללות דרישה לתעודת בגרות מלאה או חלקית עם ציונים בבגרות באנגלית, במתמטיקה ובעברית, או ציון במכינה טכנולוגית. בתכניות לימודי התעודה מוצבים תנאי קבלה משתנים, בחלק מן המסלולים יש צורך לעבור מבחן מיון או להציג ניסיון קודם בתחום.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל