לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר

המכללה למינהל

אהבת? שתף ב:

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה - המכללה למינהל


היעילות שמאחורי המערך הלוגיסטי


המעוניינים להשתלב בתחום הלוגיסטי בתפקידים מגוונים יכולים ללמוד בתכנית ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה שמתקיימת במכללה למינהל. הלימודים מאפשרים לסטודנטים לרכוש ידע טכנולוגי מעמיק ולהכיר שלל שיטות לקידום יעילות ורווחיות במערכים לוגיסטיים. בסיום הלימודים ניתן להשתלב בשלל תפקידים בתחומי השירותים ובתעשיה, בסקטור הציבורי והפרטי כאחד. ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות בתעשייה הופכות את הנדסאי הלוגיסטיקה למשא מבוקש בשלל סוגי ארגונים והציפייה היא כי הדרישה לעובדים אלה תמשיך לעלות בשנים הקרובות.

 

ניתן ללמוד בשלוחת המכללה למינהל בעיר חיפה 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה לומדים בהרחבה על תהליכי הניהול של מערכות לוגיסטיות ושל מערכי סחר בין לאומי בתעשייה. הם מפתחים כלים לניהול של מערכות מלאי, אחזקה ורכש מתקדמות וכן בוחנים שכלולים טכנולוגיים בניהול מחסנים ממוחשבים.


תחילת הלימודים בתכנית ההנדסאים מוקדשת ללימוד מקצועות היסוד לתחום התעשייה והניהול כגון שיטות מדידה ושרטוט טכני, הבנת התנהגות ארגונית וסקירה של תהליכי ייצור. בהמשך הם מתמקדים בתחום הלוגיסטיקה ולומדים על שיטות ניהול רכש והובלת תהליכים בסחר בין לאומי ובתחום השילוח.


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה נערכים במסלול יום או במסלול משולב. המסלול המשולב, שאורכו כשישה סמסטרים, כולל לימודים בשעות הערב ובימי שישי. אורכו של מסלול היום הוא ארבעה סמסטרים.


במהלך לימודיהם הסטודנטים מתנסים בעבודה מעשית במגוון של תרגילים, סימולציות ומעבדות שבהן מכירים מקרוב את הכלים הלוגיסטיים הנלמדים. נוסף על כך, הם נדרשים לבצע פרויקט גמר שבו הם מתכננים ומפתחים מערכות לוגיסטיות לענפי הרכש או ניהול המחסן. הפרויקט מתקיים בזוגות והוא נערך בליווי של מנחה שמסייע לסטודנטים במהלך העבודה. חיילים משוחררים שעומדים בדרישות מה"ט יכולים לקבל 100 אחוזי מימון בתכנית זו.


נושאי הלימוד


לימודים בתכנית הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה כוללים את הנושאים הבאים:

 

  • מבוא ללוגיסטיקה
  • ניהול מערכות רכש
  • סחר ושילוח בין לאומי
  • מערכות אחזקה וניהולן   


על מוסד הלימוד


במכללה למינהל מתקיימים לימודי הנדסאי תעשייה וניהול גם בהתמחויות נוספות, הכוללות הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול והנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ניהול הייצור. כמו כן, מוסד הלימוד מציע תכניות נוספות ללימודים טכנולוגיים כגון לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, לימודי הנדסאי מכשור רפואי ועוד. המכללה למינהל מציעה גם שלל תכניות לימודי תעודה. קורסים אלה עוסקים בתחומים שיש להם ביקוש בשוק העבודה כגון חשבונאות, מינהל ומזכירות, ניהול, מחשבים ומקצועות הטיפול. הקורסים יכולים להתאים הם למעוניינים לקדם את הקריירה והן למי שמחפשים לעבור הסבה מקצועית לענף עיסוק חדש.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי הנדסאים מוכתבים על ידי מה"ט - המכון הטכנולוגי להכשרה במדעים ובטכנולוגיה. מועמדים שמעוניינים להתקבל למסלול זה נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה או תעודת בגרות חלקית ובה בגרות בציון עובר במקצועות מתמטיקה ואנגלית בהיקף של לפחות 3 יחידות וכן בבגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד. מועמדים מעל גיל 35 יכולים להתקבל בהצגת השלמת 12 שנות לימוד. נוסף על כך, ישנה אפשרות להתקבל ללימודים על סמך ההישגים במכינה טכנולוגית להנדסאים או מכינה קדם אקדמית במסלול המוכר על ידי מה"ט או משרד החינוך.


תעודה


בסיומה של התכנית ללימודי הנדסאים במגמה זו על הסטודנטים לגשת למספר מבחנים חיצוניים בתחומים ניהול מחסנים, כלכלה תעשייתית, סטטיסטיקה ומכס ושילוח בינלאומי. מי שעוברים את המבחנים הללו ומשלימים בהצלחה את פרויקט הגמר מקבלים דיפלומת הנדסאי תעשייה וניהול שמוענקת על ידי מה"ט.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל

מתוך פורום המכללה למינהל

קורס מטפלות סוג 2
שגית
ללא תגובה
מתי מתחיל קורס ניהול רשתות?
רון אברהם
ללא תגובה
כמה עולה קורס יישומי מחשב
רבקה צורדקר
ללא תגובה
קורס רישוי בתיווך
מיכל
2 תגובות
מה תנאי ההרשמה לקורס מטפלות
יעל דבוש
1 תגובות
קורס מיסוי פנסיוני במכללה למינהל
אילנית גנימה
1 תגובות
מתי מתחיל קורס ccna?
דוד
ללא תגובה
מתי נפתחים לימודי רכש ולוגיסטיקה?
צחי הרוש
1 תגובות
קורס רכש מתקדם לבוגר קורס CPM
אני הרמן
1 תגובות
לימוד סוכן נדלן עם הסמכה מטעם משרד המשפטים
מיעאד נאסר
1 תגובות
קורס אופיס במכללה למינהל
עינב
2 תגובות
קורס מפתח אפליקציות בכיר MCPD.Net
חן
1 תגובות
קורס תומך מחשב בבאר שבע
להב רותי
1 תגובות
איזה לימודי תעודה וקורסים מתקיים במכללה למנהל?
אורנה גולן
1 תגובות
קורס שמאות לבעלי תואר ראשון
סיון
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם