לימודי הנדסאי אדריכלות נוף במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר

המכללה למינהל

אהבת? שתף ב:

לימודי הנדסאי אדריכלות נוף במכללה למינהל


מתכננים מחדש את הנוף


היקפי הבנייה בארץ נמצאים בעלייה, הן במגזר הציבורי והן בסקטור הפרטי. תחום הפיתוח הסביבתי הולך ותופס תפקיד משמעותי בפרויקטים ומתכננים שמים דגש רב יותר על איכותו. להנדסאי האדריכלות יש תפקיד חשוב בכל פרויקט, הם לוקחים חלק משמעותי בתהליכי הפיתוח והתכנון של שטחי גן ואזורים ירוקים במרחב הציבורי. בין היתר, הם אחראיים על התאמה של הצמחייה השתולה וזו הטבעית תוך שהם מביאים בחשבון את התנאים הייחודיים של האזור.


המעוניינים להשתלב בתפקידים מאתגרים בעולם האדריכלי יכולים ללמוד בתכנית ללימודי הנדסאי אדריכלות נוף שמתקיימת במכללה למינהל. מסלול זה ללימודי הנדסאים מעניק למשתתפיו שילוב של הבנה טכנולוגית ויכולות עיצוב ותכנון שחיוניות להנדסאי אדריכלות נוף בתעשייה של היום. בתום לימודיהם הבוגרים יכולים להשתלב במגוון של פרויקטים ולפעול מול אדריכלי בניין ומתכנני ערים, באפשרותם להשתלב במשרדי מנהלי פיתוח ותכנון, במשרדי אדריכלים, במחלקות גינון של רשויות מקומיות ואצל קבלנים עצמאיים.

 

היכן לומדים?

 

מסלול זה מתקיים בכל שלוחותיה של המכללה למינהל.


תכנית הלימודים


לימודי ההנדסאים במסלול זה מתחילים בהיכרות עם מושגים במדעי יסוד כגון מתמטיקה, כימיה, מחשבים, טופוגרפיה וגיאודזיה וכן עם מושגים בסיסיים בעולם העיצוב והרישום. הם גם סוקרים סוגיות בעולם הצומח ובבוטניקה שרלבנטיים להנדסאי אדריכלות נוף במהלך עבודתם. לאחר מכן, המשתתפים לומדים על תהליכי תכנון של נוף וגנים, רוכשים מיומנויות שרטוט אדריכלי וכן סוקרים היבטים בחקיקה ובתקינה בענפי הבנייה ואדריכלות הנוף.


מתכונת הלימוד


סטודנטים בתכנית זו ללימודי הנדסאים יכולים ללמוד בתכנית בוקר שהיקפה כשנתיים או במסלול לימודי ערב להנדסאים שנפרש על פני כשלוש שנים. הלימודים כוללים שיעורים עיוניים וכן תרגילים מעשיים שבהם מכירים מקרוב תהליכים ושיטות עבודה בתחום אדריכלות הנוף. לקראת סיומו של המסלול הסטודנטים צריכים לבצע פרויקט גמר ובו ליישם את הידע הנלמד. חיילים משוחררים יכולים לקבל 100 אחוזי מימון שכר הלימוד לפי נהלי מה"ט.

 

 

נושאי הלימוד


סטודנטים בתכנית זו לומדים שלל נושאים כגון -

 

 • תכנון נוף וגנים
 • מדידה ושרטוט
 • השקייה וקרקע
 • מערכות השקייה
 • חוקי תכנון ובנייה
 • תוכנות עיצוב ממוחשבות
 • שרטוט אדריכלי ממוחשב  
 • גיאודזיה
 • טופוגרפיה
 • הכרת הצומח
 • תכנון פרטי גן
 • יסודות העיצוב
 • תחזוקה וניהול  
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בבית הספר להנדסאים של המכללה למינהל מתקיימות עוד שלל תכניות לימוד, כגון לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תכנון וייצור ממוחשב, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכשור רפואי ותכניות נוספות. מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי ההנדסאים יכולים ללמוד במכינה טכנולוגית וכך לשפר את סיכויי קבלתם. מוסד הלימוד עורך גם קורסים מגוונים לתעודה בענפים כגון ניהול, חשבונאות, מכונות, ביטוח, מחשבים, חשמל ועוד. קורסים אלה יכולים לסייע לעובדים לקדם את הקריירה או להשתלב בענף חדש.

 

תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי ההנדסאים נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה או בגרות חלקית ובה ציון חיובי בבגרות במתמטיקה, בבגרות באנגלית ובבגרות בעברית. לחלופין, מועמדים יכולים להתקבל על סמך סיום בהצלחה של מכינה טכנולוגית להנדסאים. כמו כן, מועמדים מעל גיל 35 מתקבלים על סמך תעודת סיום 12 שנות לימוד.


תעודה


לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל חובות הלימודים, עוברים את מבחני הגמר ומגישים את הפרויקט המסכם ניתנת דיפלומת הנדסאי אדריכלות נוף מטעם מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית. דיפלומה זו מוכרת להשתלבות כהנדסאים בתעשייה, בארגונים ובמסגרות נוספות. הבוגרים יכולים להירשם בפנקס ההנדסאים והם רשאים להתקבל כחברים בהסתדרות ההנדסאים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל

מתוך פורום המכללה למינהל

קורס מטפלות סוג 2
שגית
ללא תגובה
מתי מתחיל קורס ניהול רשתות?
רון אברהם
ללא תגובה
כמה עולה קורס יישומי מחשב
רבקה צורדקר
ללא תגובה
קורס רישוי בתיווך
מיכל
2 תגובות
מה תנאי ההרשמה לקורס מטפלות
יעל דבוש
1 תגובות
קורס מיסוי פנסיוני במכללה למינהל
אילנית גנימה
1 תגובות
מתי מתחיל קורס ccna?
דוד
ללא תגובה
מתי נפתחים לימודי רכש ולוגיסטיקה?
צחי הרוש
1 תגובות
קורס רכש מתקדם לבוגר קורס CPM
אני הרמן
1 תגובות
לימוד סוכן נדלן עם הסמכה מטעם משרד המשפטים
מיעאד נאסר
1 תגובות
קורס אופיס במכללה למינהל
עינב
2 תגובות
קורס מפתח אפליקציות בכיר MCPD.Net
חן
1 תגובות
קורס תומך מחשב בבאר שבע
להב רותי
1 תגובות
איזה לימודי תעודה וקורסים מתקיים במכללה למנהל?
אורנה גולן
1 תגובות
קורס שמאות לבעלי תואר ראשון
סיון
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם