תואר שלישי במשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על הבינתחומי - תואר שלישי במשפטים.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שלישי במשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה - דוקטורט במשפטים


מחקר משפטי מתקדם


המעוניינים להעמיק במחקר בעולם המשפטי יכולים ללמוד במסלול התואר השלישי במשפטים שמתקיים במרכז הבינתחומי הרצליה. תלמידי המחקר יכולים לערוך מחקרים משמעותיים בשלל ענפים משפטיים ולקדם בעזרתם את המחקר המשפט בארץ ובעולם. במוסד הלימוד שואפים כי תלמידי המחקר ישתלבו עם תום התואר השלישי באקדמיה, בשירות המדינה, בסקטור הציבורי ובמגזר הפרטי וכן יקדמו עשייה מחקרית וחברתית במגזר השלישי. תכנית זו מותאמת לאופיו של המרכז הבינתחומי הרצליה כמוסד אקדמי חדשני, מחקרי ובינתחומי.

 

תכנית הלימודים


במסגרת התכנית לתואר שלישי במשפטים, יכולים מועמדים מצטיינים לפתח את יכולות הכתיבה המדעית והמחקר המשפטי ברמה אקדמית גבוהה. תכנית זו מאפשרת להם לפתח הבנה מעמיקה בתחומי דעת רבים בעולם המשפט והיא מסייעת לקדם מחקר רב תחומי ובין לאומי בתחום. המחקר בבית הספר למשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה עוסק בענפי משפט מגוונים. בין היתר פועל בו מכון לחדשנות טכנולוגית שבו ניתן לבחון השלכות משפטיות של החדשנות הטכנולוגית, וכן מכון לחקר הנדל"ן. תלמידי המחקר יכולים להתמקד בנושאים אלה ובעוד קשת רחבה של נושאים משפטיים.

 

מתכונת הלימוד


את תכנית הדוקטורט במשפטים יש להשלים תוך פרק זמן של עד חמש שנים. תכנית התואר השלישי מורכבת משני שלבים - שלב א' המוקדש לכתיבתה של הצעת מחקר ושלב ב' שבו עורכים את המחקר העצמאי. במהלך שלב א' מתקיימים לימודים עיוניים וקורסים שונים, לרבות סדנה מחקרית, קורסי בחירה בשפה האנגלית, סדנת דוקטורנטים וקורס מתקדם בתחום העניין המחקרי של תלמידי המחקר. המחקר הנערך בשלב ב' מתקיים בליווי אישי וסיוע של חבר סגל מחקרי מבית הספר למשפטים, הדיסרטציה עליה עובדים תלמידי המחקר מתמקדת בקידום חקר המשפט דרך אמות המידה המקובלות בספרות העכשווית המחקרית.


במהלך שנת תש"פ, מעניקים במרכז הבינתחומי מלגה אחת שגובהה 30,000 שקלים לשנה, לתקופה של שנתיים. המלגה לתואר שלישי מיועדת למועמד או מועמדת שבהם בוחרת הוועדה היחידתית ללימודי דוקטורט של המרכז הבינתחומי הרצליה והיא ניתנת למועמדים מבטיחים במיוחד.


סגל מחקר


ראש התכנית לתואר שלישי במשפטים הוא פרופסור שתחומי מחקרו כוללים היבטים בין לאומיים של משטר חברות ויחסי הגומלין שבין שווקי ניירות ערך. במחקריו הוא משלב גם תובנות מתחום הפסיכולוגיה ומתחום המימון. הוא פרסם מאמרים בכתבי עת מובילים בתחומי המשפטים ומנהל העסקים.


על מוסד הלימוד


בית ספר הארי רדזינר למשפטים של המרכז הבינתחומי עורך תכניות נוספות, בהן לימודי משפטים לתואר ראשון LLB ותואר שני LLM. הלימודים בבית הספר כוללים קורסים מעשיים שונים, קליניקות משפטיות בהן הסטודנטים יכולים לצבור ניסיון מעשי בשטח וכן תכניות לחילופי סטודנטים עם אוניברסיטאות מעבר לים. במרכז הבינתחומי נערכות תכניות לימודים בשלל תחומים נוספים, כגון מנהל עסקים, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, ממשל ועוד.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תואר שני במשפטים עם תזה, או בעלי תואר שני במשפטים במסלול ללא תזה - בכפוף לביצוע השלמות. מתקבלים גם בוגרי לימודי משפטים LLB שברשותם תואר שני MA עם תזה, או תואר MA ללא תזה בביצוע השלמות מתאימות. ממוצע הציונים בתואר השני במשפטים הוא לפחות 85, הציון בעבודת התזה צריך להיות 88 ומעלה.


במסגרת תהליך הקבלה, על המועמדים להגיש הצעת מחקר וכן להציג הסמכה של אחד מחברי הסגל מבית הספר למשפטים בדרגת מרצה בכיר לפחות, שיוכלו לשמש מנחים לדוקטורט. וועדת התואר השלישי של המרכז הבינתחומי בוחרת מבין המועמדים שעומדים בתנאים מספר מצומצם של מועמדים שיכולים להתקבל ללימודי הדוקטורט.

 


תעודה


תואר שלישי PhD דוקטור למשפטים מוענק לתלמידי מחקר שמשלימים בהצלחה את התכנית, מטעם המרכז הבינתחומי הרצליה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המרכז הבינתחומי הרצליה

עוד מסלולי לימוד - המרכז הבינתחומי הרצליה

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

בחירת תואר ומשכורת ביולוג ימי
שילת
1 תגובות
יש הקלה בציוני הקבלה לאוניברסיטה לבעלי 60% נכות?
חסן
1 תגובות
תחום לימוד ועיסוק המתאים לחולה דיאליזה
נריה יסחקוב
1 תגובות
מה צריך ללמוד כדי להיות מפתח בראשות חסות הנוער
ליבי
1 תגובות
לאיזה תואר דרושים כישורי משחק?
ido458
1 תגובות
מה ללמוד כדי לסייע לסובלים מחרדה?
חן רובינשטיין
1 תגובות
תואר ראשון בתחום מדעי
אורלי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

  • 4.1

    האוניברסיטה הפתוחה1,263 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp