תואר שלישי במשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה

שירות אישי - צור קשר

המרכז הבינתחומי הרצליה
המרכז הבינתחומי הרצליה
המרכז הבינתחומי הרצליה
המרכז הבינתחומי הרצליה
המרכז הבינתחומי הרצליה
המרכז הבינתחומי הרצליה

אהבת? שתף ב:

תואר שלישי במשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה - דוקטורט במשפטים


מחקר משפטי מתקדם


המעוניינים להעמיק במחקר בעולם המשפטי יכולים ללמוד במסלול התואר השלישי במשפטים שמתקיים במרכז הבינתחומי הרצליה. תלמידי המחקר יכולים לערוך מחקרים משמעותיים בשלל ענפים משפטיים ולקדם בעזרתם את המחקר המשפט בארץ ובעולם. במוסד הלימוד שואפים כי תלמידי המחקר ישתלבו עם תום התואר השלישי באקדמיה, בשירות המדינה, בסקטור הציבורי ובמגזר הפרטי וכן יקדמו עשייה מחקרית וחברתית במגזר השלישי. תכנית זו מותאמת לאופיו של המרכז הבינתחומי הרצליה כמוסד אקדמי חדשני, מחקרי ובינתחומי.

 

תכנית הלימודים


במסגרת התכנית לתואר שלישי במשפטים, יכולים מועמדים מצטיינים לפתח את יכולות הכתיבה המדעית והמחקר המשפטי ברמה אקדמית גבוהה. תכנית זו מאפשרת להם לפתח הבנה מעמיקה בתחומי דעת רבים בעולם המשפט והיא מסייעת לקדם מחקר רב תחומי ובין לאומי בתחום. המחקר בבית הספר למשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה עוסק בענפי משפט מגוונים. בין היתר פועל בו מכון לחדשנות טכנולוגית שבו ניתן לבחון השלכות משפטיות של החדשנות הטכנולוגית, וכן מכון לחקר הנדל"ן. תלמידי המחקר יכולים להתמקד בנושאים אלה ובעוד קשת רחבה של נושאים משפטיים.

 

מתכונת הלימוד


את תכנית הדוקטורט במשפטים יש להשלים תוך פרק זמן של עד חמש שנים. תכנית התואר השלישי מורכבת משני שלבים - שלב א' המוקדש לכתיבתה של הצעת מחקר ושלב ב' שבו עורכים את המחקר העצמאי. במהלך שלב א' מתקיימים לימודים עיוניים וקורסים שונים, לרבות סדנה מחקרית, קורסי בחירה בשפה האנגלית, סדנת דוקטורנטים וקורס מתקדם בתחום העניין המחקרי של תלמידי המחקר. המחקר הנערך בשלב ב' מתקיים בליווי אישי וסיוע של חבר סגל מחקרי מבית הספר למשפטים, הדיסרטציה עליה עובדים תלמידי המחקר מתמקדת בקידום חקר המשפט דרך אמות המידה המקובלות בספרות העכשווית המחקרית.


במהלך שנת תש"פ, מעניקים במרכז הבינתחומי מלגה אחת שגובהה 30,000 שקלים לשנה, לתקופה של שנתיים. המלגה לתואר שלישי מיועדת למועמד או מועמדת שבהם בוחרת הוועדה היחידתית ללימודי דוקטורט של המרכז הבינתחומי הרצליה והיא ניתנת למועמדים מבטיחים במיוחד.


סגל מחקר


ראש התכנית לתואר שלישי במשפטים הוא פרופסור שתחומי מחקרו כוללים היבטים בין לאומיים של משטר חברות ויחסי הגומלין שבין שווקי ניירות ערך. במחקריו הוא משלב גם תובנות מתחום הפסיכולוגיה ומתחום המימון. הוא פרסם מאמרים בכתבי עת מובילים בתחומי המשפטים ומנהל העסקים.


על מוסד הלימוד


בית ספר הארי רדזינר למשפטים של המרכז הבינתחומי עורך תכניות נוספות, בהן לימודי משפטים לתואר ראשון LLB ותואר שני LLM. הלימודים בבית הספר כוללים קורסים מעשיים שונים, קליניקות משפטיות בהן הסטודנטים יכולים לצבור ניסיון מעשי בשטח וכן תכניות לחילופי סטודנטים עם אוניברסיטאות מעבר לים. במרכז הבינתחומי נערכות תכניות לימודים בשלל תחומים נוספים, כגון מנהל עסקים, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, ממשל ועוד.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תואר שני במשפטים עם תזה, או בעלי תואר שני במשפטים במסלול ללא תזה - בכפוף לביצוע השלמות. מתקבלים גם בוגרי לימודי משפטים LLB שברשותם תואר שני MA עם תזה, או תואר MA ללא תזה בביצוע השלמות מתאימות. ממוצע הציונים בתואר השני במשפטים הוא לפחות 85, הציון בעבודת התזה צריך להיות 88 ומעלה.


במסגרת תהליך הקבלה, על המועמדים להגיש הצעת מחקר וכן להציג הסמכה של אחד מחברי הסגל מבית הספר למשפטים בדרגת מרצה בכיר לפחות, שיוכלו לשמש מנחים לדוקטורט. וועדת התואר השלישי של המרכז הבינתחומי בוחרת מבין המועמדים שעומדים בתנאים מספר מצומצם של מועמדים שיכולים להתקבל ללימודי הדוקטורט.

 


תעודה


תואר שלישי PhD דוקטור למשפטים מוענק לתלמידי מחקר שמשלימים בהצלחה את התכנית, מטעם המרכז הבינתחומי הרצליה.

למידע נוסף לחצו: המרכז הבינתחומי הרצליה

עוד מסלולי לימוד - המרכז הבינתחומי הרצליה

מתוך פורום המרכז הבינתחומי הרצליה

קבלה ליזמות ומנהל עסקים
גלית נחומי
1 תגובות
מעבר ממוסד אחר למסלול חשבונאות
יובל חכם
ללא תגובה
תואר שני בפסיכולוגיה קלינית לבוגרי תואר שלישי בקרימינולוגיה
דוניא כאמל
ללא תגובה
מכינה במתמטיקה ללימודי מדעי המחשב
אביב
ללא תגובה
לימודי כלכלה ומנהל עסקים
נריה
1 תגובות
קבלה לתואר שני בייעוץ ארגוני
רחלי כהן
1 תגובות
מסלול מצטיינים בממשל וחברה
אנונימית
ללא תגובה
קבלה ללימודי תקשורת ללא פסיכומטרי
עינת כהן
ללא תגובה
פטור מקורסי מדעי המחשב בבינתחומי
יאיר
1 תגובות
האם יש בבינתחומי תואר יעודי לכוחות הביטחון?
אורית
ללא תגובה
קבלה למשפטים ללא פסיכומטרי בבינתחומי
דינה ילמה
1 תגובות
מה תנאי הקבלה עתודה במשפטים בבינתחומי
יוני
ללא תגובה
מה תנאי הקבלה לבוגרי בית ספר אמריקאי?
רות
1 תגובות
מתי יפתח קורס פסיכולוגיה חיובית במרכז הבין תחומי?
יעל ליבוביץ
ללא תגובה
קורס פסיכולוגיה חיובית בבינתחומי
שירלי
ללא תגובה
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם