לימודי קיימות וממשל במרכז הבינתחומי הרצליה

שירות אישי - צור קשר

המרכז הבינתחומי הרצליה
המרכז הבינתחומי הרצליה
המרכז הבינתחומי הרצליה
המרכז הבינתחומי הרצליה
המרכז הבינתחומי הרצליה

לימודי קיימות וממשל במרכז הבינתחומי הרצליה - לימודים דו חוגיים


חושבים קדימה למען העתיד


במרכז הבינתחומי הרצליה מתקיימת תכנית דו חוגית ללימודי קיימות וממשל. מסלול זה, המשלב בין לימודי ממשל לבין לימודי קיימות לתואר, מכשיר את הסטודנטים לתפקידי מקבלי החלטות בממשל ומעניק להם את הכלים להתמודדות עם אתגרים אקטואליים בתחום הקיימות. המסלול מתמקד בדיון בין הסקטור העסקי, הציבורי וארגונים סביבתיים כדי לקדם תהליכי פיתוח בני קיימא.


בעזרת הכלים הנרכשים בתכנית, הסטודנטים יכולים לפתוח דלת לקריירה במגזר הציבורי, במשרדי הממשלה, ברשויות המקומיות ובשגרירויות. כמו כן, באפשרותם להשתלב בארגונים חברתיים וסביבתיים, בתחום הייעוץ התקשורתי והאסטרטגי ובחברות בשוק העסקי שעוסקות בפיתוח בר קיימא.

 


תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית דו חוגית זו מעמיקים בתחום הפיתוח בר הקיימא ולומדים בהרחבה על תהליכי ניהול יעיל של משאבים חברתיים וכלכליים. הם לומדים על שלל סוגיות אקטואליות בשוק האנרגיה המקומי והעולמי ודנים גם במושגים בתחום הממשל ובתחום הקיימות כגון גלובליזציה, עיור, שימוש במשאבי טבע ותכנון סביבתי. כמו כן, הם מפתחים מיומנויות יזמות ירוקה בעזרתן ניתן למצוא פתרונות לבעיות סביבתיות וחברתיות עכשוויות.


במהלך השנה השלישית לתכנית הסטודנטים יכולים לבחור מבין שלוש חטיבות לימוד:

 

 

 • חטיבה בממשל ומנהיגות: מתמקדת בניתוח של משטרים ובדיון בתהליכים פוליטיים ובהיכרות עם רפורמות לקידום שינוי במנהל הציבורי.

 

 • חטיבה במזרח התיכון: הסטודנטים בחטיבה לומדים על מדינות בעולם הערבי ועל מדינות לא ערביות במזרח התיכון ומעמיקים ביחסי פנים וביחסים חוץ מדיניים באותן מדינות.

 

 • חטיבה בדיפלומטיה וביישוב סכסוכים: החטיבה מקיפה תהליכי יישוב של קונפליקטים בין לאומיים, לאומיים, אתניים ואזוריים.

 

מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים במסלול הדו חוגי הוא כשלוש שנים והם כוללים שישה סמסטרים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי ליבה בממשל, בתחום הקיימות והסביבה ובתחום הכלכלה. נוסף על כך, הם לומדים בקורסי בחירה מגוונים החל מהשנה השנייה וכן באפשרותם לבחור בין מסלול התמחות באורבניזציה לבין מסלול התמחות באנרגיה ומים.


הלימודים כוללים גם פרויקט יישומי בתחום היזמות הסביבתית. בשנה השלישית הסטודנטים מתנסים בפיתוח פתרונות בני קיימא להתמודדות עם בעיות סביבתיות ומדיניות בהתאם לבחירתם.


מוסד הלימוד עורך שלל הרצאות אורח ומפגשים עם דיפלומטים ומומחים לתחום הקיימות. כמו כן, הוא מאפשר לסטודנטים לקחת חלק בהתמחויות מעשיות בגופי ממשלה, ברשויות מקומיות ובארגונים חברתיים וסביבתיים.


נושאי הלימוד

 

 • ניתוח עלות ותועלת
 • משטר מדינת ישראל
 • ניידות במרחב העירוני
 • עירוניות וקיימות בדרום
 • דיפלומטיה ומדיניות חוץ
 • יחסים בין לאומיים וגיאו פוליטיקה   
 • תכנון עירוני
 • צדק סביבתי
 • כלכלת אנרגיה
 • פיתוח בר קיימא
 • צבא, מדיה וחברה   
 • ועוד


סגל הוראה


בין המרצים במסלול: חוקרת בעלת תואר דוקטור שמחקריה עוסקים בניהול אסונות טבע ובאתיקה במינהל הציבורי; דוקטור ששימשה כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה בתחום המשפט הבין לאומי, שמומחית לתחומים כמשא ומתן וגלובליזציה; חוקר שמחקריו עוסקים בפוליטיקה באיראן ובמזרח התיכון; ועוד שלל מרצים.


על מוסד הלימוד


בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה של המרכז הבינתחומי הרצליה מציע תכניות לימוד נוספות, בהן תואר חד חוגי בממשל, לימודי משפטים וממשל שמתקיימים במסגרת תואר כפול וכן תכנית למצטיינים בתחום האסטרטגיה וקבלת ההחלטות. נוסף על כך, במוסד הלימוד מתקיימים לימודי משפטים, לימודי מנהל עסקים, לימודי מדעי המחשב, לימודי פסיכולוגיה, תואר ראשון ביזמות בשילובים דו חוגיים שונים ומסלולים נוספים. תכניות הלימודים של הבינתחומי משלבות לימודים עיוניים עם התנסויות פרקטיות כדי להכין את הסטודנטים לקראת השתלבות בשוק העסקי.


תעודה


תואר ראשון BA בקיימות וממשל מוענק לבוגרים שעומדים בכל חובותיהם על ידי המרכז הבינתחומי הרצליה. כמו כן, הם מקבלים תעודת התמחות המעידה על תחום החטיבה שנלמד במהלך התואר.

למידע נוסף לחצו: המרכז הבינתחומי הרצליה

עוד מסלולי לימוד - המרכז הבינתחומי הרצליה

ssssssssss

מתוך פורום המרכז הבינתחומי הרצליה

שיפור בגרויות על מנת להתקבל לבינתחומי
חסוי
ללא תגובה
העבודה אחרי תואר בממשל
עמית
1 תגובות
לימודי תעודה פסיכולוגיה חיובית
איילה פז
1 תגובות
יש מכינה קדם אקדמית בבינתחומי?
משה
1 תגובות
קורס פסיכולוגיה חיובית
עדן
1 תגובות
קבלה לתואר ראשון במנהל עסקים
רטה
1 תגובות
קורס פסיכולוגיה חיובית עדי פלד
הילה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp