לימודי קיימות וממשל במרכז הבינתחומי הרצליה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המדינה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על הבינתחומי - לימודי קיימות וממשל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי קיימות וממשל במרכז הבינתחומי הרצליה - לימודים דו חוגיים


חושבים קדימה למען העתיד


במרכז הבינתחומי הרצליה מתקיימת תכנית דו חוגית ללימודי קיימות וממשל. מסלול זה, המשלב בין לימודי ממשל לבין לימודי קיימות לתואר, מכשיר את הסטודנטים לתפקידי מקבלי החלטות בממשל ומעניק להם את הכלים להתמודדות עם אתגרים אקטואליים בתחום הקיימות. המסלול מתמקד בדיון בין הסקטור העסקי, הציבורי וארגונים סביבתיים כדי לקדם תהליכי פיתוח בני קיימא.


בעזרת הכלים הנרכשים בתכנית, הסטודנטים יכולים לפתוח דלת לקריירה במגזר הציבורי, במשרדי הממשלה, ברשויות המקומיות ובשגרירויות. כמו כן, באפשרותם להשתלב בארגונים חברתיים וסביבתיים, בתחום הייעוץ התקשורתי והאסטרטגי ובחברות בשוק העסקי שעוסקות בפיתוח בר קיימא.

 


תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית דו חוגית זו מעמיקים בתחום הפיתוח בר הקיימא ולומדים בהרחבה על תהליכי ניהול יעיל של משאבים חברתיים וכלכליים. הם לומדים על שלל סוגיות אקטואליות בשוק האנרגיה המקומי והעולמי ודנים גם במושגים בתחום הממשל ובתחום הקיימות כגון גלובליזציה, עיור, שימוש במשאבי טבע ותכנון סביבתי. כמו כן, הם מפתחים מיומנויות יזמות ירוקה בעזרתן ניתן למצוא פתרונות לבעיות סביבתיות וחברתיות עכשוויות.


במהלך השנה השלישית לתכנית הסטודנטים יכולים לבחור מבין שלוש חטיבות לימוד:

 

 

 • חטיבה בממשל ומנהיגות: מתמקדת בניתוח של משטרים ובדיון בתהליכים פוליטיים ובהיכרות עם רפורמות לקידום שינוי במנהל הציבורי.

 

 • חטיבה במזרח התיכון: הסטודנטים בחטיבה לומדים על מדינות בעולם הערבי ועל מדינות לא ערביות במזרח התיכון ומעמיקים ביחסי פנים וביחסים חוץ מדיניים באותן מדינות.

 

 • חטיבה בדיפלומטיה וביישוב סכסוכים: החטיבה מקיפה תהליכי יישוב של קונפליקטים בין לאומיים, לאומיים, אתניים ואזוריים.

 

מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים במסלול הדו חוגי הוא כשלוש שנים והם כוללים שישה סמסטרים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי ליבה בממשל, בתחום הקיימות והסביבה ובתחום הכלכלה. נוסף על כך, הם לומדים בקורסי בחירה מגוונים החל מהשנה השנייה וכן באפשרותם לבחור בין מסלול התמחות באורבניזציה לבין מסלול התמחות באנרגיה ומים.


הלימודים כוללים גם פרויקט יישומי בתחום היזמות הסביבתית. בשנה השלישית הסטודנטים מתנסים בפיתוח פתרונות בני קיימא להתמודדות עם בעיות סביבתיות ומדיניות בהתאם לבחירתם.


מוסד הלימוד עורך שלל הרצאות אורח ומפגשים עם דיפלומטים ומומחים לתחום הקיימות. כמו כן, הוא מאפשר לסטודנטים לקחת חלק בהתמחויות מעשיות בגופי ממשלה, ברשויות מקומיות ובארגונים חברתיים וסביבתיים.


נושאי הלימוד

 

 • ניתוח עלות ותועלת
 • משטר מדינת ישראל
 • ניידות במרחב העירוני
 • עירוניות וקיימות בדרום
 • דיפלומטיה ומדיניות חוץ
 • יחסים בין לאומיים וגיאו פוליטיקה   
 • תכנון עירוני
 • צדק סביבתי
 • כלכלת אנרגיה
 • פיתוח בר קיימא
 • צבא, מדיה וחברה   
 • ועוד


סגל הוראה


בין המרצים במסלול: חוקרת בעלת תואר דוקטור שמחקריה עוסקים בניהול אסונות טבע ובאתיקה במינהל הציבורי; דוקטור ששימשה כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה בתחום המשפט הבין לאומי, שמומחית לתחומים כמשא ומתן וגלובליזציה; חוקר שמחקריו עוסקים בפוליטיקה באיראן ובמזרח התיכון; ועוד שלל מרצים.


על מוסד הלימוד


בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה של המרכז הבינתחומי הרצליה מציע תכניות לימוד נוספות, בהן תואר חד חוגי בממשל, לימודי משפטים וממשל שמתקיימים במסגרת תואר כפול וכן תכנית למצטיינים בתחום האסטרטגיה וקבלת ההחלטות. נוסף על כך, במוסד הלימוד מתקיימים לימודי משפטים, לימודי מנהל עסקים, לימודי מדעי המחשב, לימודי פסיכולוגיה, תואר ראשון ביזמות בשילובים דו חוגיים שונים ומסלולים נוספים. תכניות הלימודים של הבינתחומי משלבות לימודים עיוניים עם התנסויות פרקטיות כדי להכין את הסטודנטים לקראת השתלבות בשוק העסקי.


תעודה


תואר ראשון BA בקיימות וממשל מוענק לבוגרים שעומדים בכל חובותיהם על ידי המרכז הבינתחומי הרצליה. כמו כן, הם מקבלים תעודת התמחות המעידה על תחום החטיבה שנלמד במהלך התואר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המרכז הבינתחומי הרצליה

עוד מסלולי לימוד - המרכז הבינתחומי הרצליה

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

בחירת תואר ומשכורת ביולוג ימי
שילת
1 תגובות
יש הקלה בציוני הקבלה לאוניברסיטה לבעלי 60% נכות?
חסן
1 תגובות
תחום לימוד ועיסוק המתאים לחולה דיאליזה
נריה יסחקוב
1 תגובות
מה צריך ללמוד כדי להיות מפתח בראשות חסות הנוער
ליבי
1 תגובות
לאיזה תואר דרושים כישורי משחק?
ido458
1 תגובות
מה ללמוד כדי לסייע לסובלים מחרדה?
חן רובינשטיין
1 תגובות
תואר ראשון בתחום מדעי
אורלי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,096 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי המדינה

סתיו שפיר
חברת הכנסת סתיו שפיר חושבת שמי שרוצה להיות מעורב בזירה החברתית והפוליטית צריך לשלב בין לימודים אקדמיים ועשייה פעילה בשטח. "חשוב מאוד מה עושים לצד הלימודים, לאן לוקחים את היוזמה האישית במהלך התואר. אם זה דרך מעורבות בתאים וארגונים פוליטיים שפועלים במרחב האקדמי, לקיחת פרויקטים או קידום מאבקים שקשורים לתחום הלימודים."
"הייחודיות של אנשים צעירים במערכת הפוליטית היא חשיבה מחוץ לקופסה. לצעירים יש אמירה שאפשר לעשות את הדברים אחרת. הם מבינים שחייבים לייצר שיטות חדשות."
סתיו שפיר
חברת כנסת
Whatsapp Whatsapp