תואר שני במשפטים, טכנולוגיה וחדשנות עסקית במרכז הבינתחומי הרצליה

שירות אישי - צור קשר

המרכז הבינתחומי הרצליה
המרכז הבינתחומי הרצליה
המרכז הבינתחומי הרצליה
המרכז הבינתחומי הרצליה
המרכז הבינתחומי הרצליה
המרכז הבינתחומי הרצליה

תואר שני .M.A במשפטים, טכנולוגיה וחדשנות עסקית במרכז הבינתחומי הרצליה - תואר שני במשפטים ללא משפטנים

 

שינויים טכנולוגיים מהירים ומשמעותיים הם בעלי השפעה מכריעה על המערכת המשפטית ועל העולם העסקי. תהליכי יזמות ופיתוח עסקי דורשים היום היכרות עם רגולציה עדכנית. כמו כן, יזמים ומנהלים היום נדרשים להבין כיצד פיתוחים בתחומי הרובוטיקה, הביוטק והבינה המלאכותית משפיעים על סוגיות כגון פרטיות וניהול מידע עסקי.


במרכז הבינתחומי הרצליה פועלת תכנית לתואר שני במשפטים, טכנולוגיה וחדשנות עסקית. זהו מסלול לתואר שני במשפטים ללא משפטנים שבו יכולים אקדמאים משלל ענפים להבין כיצד השלכות טכנולוגיות באות לידי ביטוי בתחום העיסוק שלהם.

 


תכנית הלימודים


מטרתה של התכנית לתואר שני במשפטים ללא משפטנים היא להעניק לסטודנטים כלים להתמודדות עם שלל אתגרים שמזמנים חידושים טכנולוגיים מקומיים ובין לאומיים. הסטודנטים מרחיבים את הידע שברשותם בתחום המשפט ובונים מיומנויות חשובות לפיתוח של מודלים עסקיים ולאיתור פתרונות לאתגרים במרחב הטכנולוגי בתחומים מבוקשים כגון למידה ממוחשבת, בינה מלאכותית וניבוי אנליטי.


נוסף על כך הם מקבלים כלים לניהול של מיזמים טכנולוגיים ושמים דגש על ענף הקניין הרוחני. לאורך התכנית הם מעמיקים בשלל היבטים רגולטוריים בתחום הטכנולוגי, לרבות חוקי פרטיות בעידו הסייבר והדאטה וחוקים להגנת מידע. כמו כן, הם דנים בהשפעה של טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות על ענפים שונים בעולם העסקי ובתחום המשפטי.


מתכונת הלימוד


היקף התכנית לתואר שני הוא כשנה וחצי, היא כוללת ארבעה סמסטרים שנלמדים ברצף. בוגרי לימודים שאינם בתחום המשפטים נדרשים ללמוד סמסטר קיץ נוסף לפני תחילת התכנית.


מסלול זה מותאם במיוחד לבעלי קריירה. השיעורים מתקיימים באחד הערבים במהלך השבוע וכן בימי שישי.


באפשרות הסטודנטים בתכנית זו לבחור בין תואר שני במשפטים במסלול מחקרי שבו כותבים תזה לבין מסלול שאינו מחקרי. המסלול המחקרי מתאים למעוניינים להמשיך לתואר שלישי (דוקטורט).


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך התכנית כוללים בין היתר:

 

 • טכנולוגיה, משפט וחברה
 • פרטיות ואתיקה בעידן הדאטה
 • היבטים אסטרטגיים בקניין רוחני
 • מסחור טכנולוגיות מידע וקנין רוחני
 • אסטרטגיית ליטיגציה לחברות סטארט אפ
 • אתיקה, משפט ומדיניות ציבורית בבינה מלאכותית   
 • משפט וגנטיקה
 • טכנולוגיה ומיסים
 • פיקוח במרחב הסייבר
 • המסע המשפטי ליזמות   
 • ועוד

 

 

סגל הוראה


ראש התכנית הוא פרופסור שתחומי מחקרו כוללים בין היתר דיני קניין רוחני, משפט השוואתי ומשפט האיחוד האירופי. בעברו התמחה אצל המשנה ליועץ המשפטי לממשלה במשרד המשפטים וכן שימש חבר צוות מחקר בוועדת הקודיפיקציה. כמו כן, שימש עוזר משפטי בבית המשפט האירופי לצדק.


סגל המרצים כולל חוקרים רבים מתחום המשפט בעלי ניסיון הן באקדמיה והן בשטח. ביניהם ניתן למצוא פרופסור שהוא ראש מכון "צבי מיתר" לחדשנות טכנולוגית ואתיקה של המרכז הבינתחומי; עורך דין שהוא רשם הפטנטים היוצא; דוקטור שהיא מנהלת מחקר בתכנית משפט וסייבר; ומרצים נוספים.


על מוסד הלימוד


במרכז הבינתחומי הרצליה מתקיימות תכניות רבות נוספות לתואר שני, בהן תואר שני בכלכלה התנהגותית, תואר שני במנהל עסקים, תואר שני במנהל עסקים בשנה אחת (One Year MBA), תואר שני בהתנהגות ופיתוח ארגונים, תואר שני בתקשורת ומדיה חדשים, תואר שני בפסיכולוגיה חברתית, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ועוד.

 

תנאי קבלה


כדי להגיש מועמדות לתכנית זו במסלול המחקרי, על המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון בכל תחום בממוצע ציונים של לפחות 90. תכנית זו מתאימה בין היתר לבוגרי לימודי משפטים ולבוגרי לימודים בענפי מדעי החברה, מדעי הרוח, הנדסה, רפואה וענפים נוספים. היא מיועדת בין היתר גם לממציאים, לבכירים בתעשייה ולמנהלים בענפים שונים שברצונם להעמיק את הידע הטכנולוגי והמשפט שברשותם. יש לציין כי ישנה אפשרות להצטרפות למסלול המחקרי בזמן התואר השני, בהתאם להישגים בזמן התואר.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל החובות במהלך התכנית מוענק תואר שני MA במשפטים, טכנולוגיה וחדשנות עסקית מטעם המרכז הבינתחומי הרצליה.

למידע נוסף לחצו: המרכז הבינתחומי הרצליה

עוד מסלולי לימוד - המרכז הבינתחומי הרצליה

מתוך פורום המרכז הבינתחומי הרצליה

קורס פסיכולוגיה חיובית עדי פלד
הילה
1 תגובות
לימודי חשיבה חיובית - פסיכולוגיה חיובית
עדינה מלנקי
1 תגובות
לימודי תעודה בפסיכולוגיה חיובית
אילנה שלום אדלר
2 תגובות
קבלה ליזמות ומנהל עסקים
גלית נחומי
1 תגובות
מעבר ממוסד אחר למסלול חשבונאות
יובל חכם
ללא תגובה
תואר שני בפסיכולוגיה קלינית לבוגרי תואר שלישי בקרימינולוגיה
דוניא כאמל
ללא תגובה
מכינה במתמטיקה ללימודי מדעי המחשב
אביב
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp