תואר שני במנהל עסקים Global MBA בהתמחות פיתוח עסקי ואסטרטגיה באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים Global MBA בהתמחות פיתוח עסקי ואסטרטגיה באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

תואר שני במנהל עסקים בינלאומי Global MBA בהתמחות אסטרטגיה ופיתוח עסקי באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)


לפתח את הכלים להצלחה


כיצד יכולים ארגונים להגיע לעבר היעדים שלהם ולתכנן את היעדים הבאים? איך מאתרים שווקים וקהלי יעד חדשים ורווחיים? מה חשוב לשקול בעת ביצוע של שיתוף פעולה עסקי חדש? עם שאלות רבות כגון אלה מתמודדים מומחים לפיתוח עסקי, שידוע גם בכינויי BizDev.


מי שמגלים עניין בתחומי הפיתוח העסקי והייעוץ ושואפים להשתלב בשוק הגלובלי הצומח יכולים ללמוד בתכנית לתואר שני Global MBA עם התמחות בפיתוח עסקי ובאסטרטגיה, שנלמדת באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי). מסלול זה בתואר השני במנהל עסקים Global MBA מספק שלל כלים להתקדמות בענפי הייעוץ האסטרטגי והפיתוח העסקי בארגונים מעבר לים ובחברות בארץ שמקיימות שיתופי פעולה עם מדינות בחו"ל.


תכנית הלימודים


מסלול התואר השני במנהל עסקים מכין את תלמידיו לתפקידי פיתוח עסקי ותכנון אסטרטגי. הם מתוודעים למתודולוגיות ייחודיות לתכנון אשר מתבססות על ידע מחברות ייעוץ עסקי בינלאומיות. נוסף על כך הם בונים ארגז כלים שחיוני למפתחי עסקים וליזמים ויכול לסייע להם בהמשך דרכם בסביבה הארגונית.

 

מתכונת הלימוד


אורכה של התכנית לתואר שני הוא כ - 18 חודשים. היא נלמדת בשפה האנגלית ולומדים בו יחד סטודנטים ישראלים וסטודנטים מרחבי העולם.


המסלול כולל פרקטיקום בייעוץ, שמאפשר להתנסות בפועל בתהליכים הנלמדים. הפרויקטים הללו מתקיימים בשיתוף פעולה עם בתי ספר מעבר לים. נוסף על כך, מתקיימים סיורים לימודיים בחו"ל ופרויקטים שחושפים את הסטודנטים להזדמנויות תעסוקה שונות בשוק הציבורי והפרטי. תלמידים מצטיינים יכולים לקבל מלגות לימוד.


המרכז לקריירה מסייע לסטודנטים ומלווה אותם באופן צמוד כדי להעניק להם כלים למציאת עבודה עוד במהלך התואר. הוא משמש גשר בין התקופה באקדמיה והתקופה המקצועית של הסטודנטים והבוגרים.


נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים שנלמדים במסגרת התכנית:

 

  • עסקים גלובליים
  • ניהול משא ומתן
  • אנליטיקה עסקית
  • ניתוח דוחות כספיים
  • מודלים בחדשנות עסקית
  • יישומי ביג דאטה בעסקים    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת התכנית לתואר שני במנהל עסקים בינלאומי, הסטודנטים יכולים גם לבחור במסלול התמחות חדשנות ויזמות. נוסף על כך, פועלות תכניות לתואר שני MBA שנלמדות בשפה העברית, בהתמחויות שונות: תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות נדל"ן, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות שיווק ותואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול מבוסס ביג דאטה. ישנה גם תכנית One Year MBA ומסלול לתואר שני MBA healthcare innovation שמתמקדת ביזמות במערכת הבריאות.


תנאי קבלה


תהליך הקבלה לתכנית כולל מספר שלבים:

 

בשלב הראשון, מיון על סמך נתונים שהמועמדים מציגים הכוללים ציונים מן התואר הראשון, ציונים לתארים נוספים (אם קיימים) וניסיון מקצועי רלוונטי.


בשלב השני, המועמדים עוברים לוועדת קבלה שבו בוחנים את המועמדות לפי התיק האקדמי והמקצועי שהוגש על ידם.


בשלב השלישי, בתכניות שבהן נדרש ראין קבלה, כאשר הוועדה מחליטה לזמן את המועמדים לשלב הראיון, המועמדים נדרשים להגיע לראיון קבלה. בתכניות שבהן לומדים בשפה האנגלית הראיון מתקיים באנגלית.


בשלב הרביעי, בחלק מן התכניות נדרש מבדק ידע, שבו בוחנים יכולות ספציפיות אשר רלוונטיות לתכנית. ההחלטה על הצורך לעבור מבדק נתונה לשיקול ראש התכנית.

 
תעודה


לבוגרים של התכנית ניתן תואר שני במנהל עסקים שמוענק על ידי אוניברסיטת רייכמן.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)