קורס הנחיית קבוצות בגישות אינטגרטיביות ובשילוב אמנות במכללה האקדמית אורנים - לימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על אורנים לימודי חוץ - הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


התכנית להכשרת מנחי קבוצות בגישות אינטגרטיביות ובשילוב אמנויות – המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

 

הבמה היא שלכם


מטבענו, אנו יצורים חברותיים וכל עוד הדבר תלוי בנו אנו נשתייך לקבוצות שונות. הצורך של האדם להשתייך לקבוצה כלשהי הוא צורך בסיסי ביותר והוא מקנה תחושות של ביטחון, תמיכה חברתית ונחמה בעת הצורך. אפשר לייחס זאת לאבולוציה – אנו רוצים לשרוד ובשל כך אנו מחפשים את הגנת הקולקטיב בכדי לחיות בביטחון. לשייכות לקבוצה יתרונות נוספים כמו מעמד וסטטוס חברתי, קבלה חברתית, האפשרות לדעת מי החברים שלנו ומי אלו שיגנו וידאגו לנו. לכל מקום שאליו נפנה נמצא קבוצה אליה ניתן להשתייך. הקבוצות הן מרכיב עיקרי בהתפתחות הפרט ובהעצמתו ועל כן, לימודים בתחום של הנחיית קבוצות צוברים תאוצה בשנים האחרונות.


לימודי הנחיית קבוצות מקנים מיומנויות, ידע וכלים בעבור הנחיית קבוצות משלל הסוגים השונים שקיימים (קבוצות ייעוץ, קבוצות טיפול, קבוצות תמיכה ועוד). למנחה הקבוצות ישנו משקל רב בכל הנוגע לשליטה על הדינאמיקה הקבוצתית ולאופני הפעולה וההתנהלות בתוך קבוצה. עליו להחזיק במאפיינים אישיים מובחנים על מנת להוות דמות מרכזית שתשפיע על הקבוצה ותייצר אינטראקציה בין הגורמים, כל זאת באמצעות סובלנות, הבנה, הנהגה ויכולת ורבאלית מפותחת. עליו להיות בעל מודעות עצמית גבוהה מן הרגיל באשר לדרכי התנהלותו, לפעולותיו ולמרכיבי האישיות שלו. הוא צריך להיות אחד המנוסה בחייו באירועים חברתיים כמו גם בעל ניסיון חיים, איש ספר המחזיק בידע נרחב ומקדש את הלמידה הבלתי פוסקת.


במהלך עבודתו כוחו של מנחה הקבוצה נובע מהשליטה על התנהגותו. הוא צריך להכתיב את הקצב של התנהגות הקבוצה, קובע מתי ואיך לפנות לאנשים ולנתב את הדיון בקבוצה לאירועים אשר דורשים תשומת לב מיוחדת באופן שאינו משתמע לשתי פנים. ישנן תיאוריות שונות לגביי אופן התנהלותו של מנחה בקבוצה וכל אחד מיישם את הדרך שלו בצורת ההנחיה. כמו כן, על המנחה להציג גמישות למצבים משתנים בסיטואציות החברתיות בקבוצה ולדעת שעליו לאתגר את הקבוצה דרך התמודדות עם סיטואציות שונות ולא רגילות. סגנון ההנחיה אמנם נקבע ונכתב על ידי המנחה, אך הוא מציג את הגמישות באמצעות מעבר מסגנון אחד למשנהו תוך כדי התאמה לרוח ההתנהלות בקבוצה מסוימת.


תכנית לימודים


תכנית הלימודים החדשנית של מכללת אורנים נוסדה בכדי להכשיר מנחי קבוצות איכותיים המתמחים בשיטות עבודה קריאטיביות ואינטגרטיביות כאחד, אותן ניתן ליישם בעבודה עם קבוצות אוכלוסייה מגוונות – החל מילדים, דרך נוער ועד למבוגרים, משפחות ובני גיל הזהב. ההכשרה מקנה ידע ומיומנויות מתחום הנחיית הקבוצות הקלאסית - פסיכודינמית.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים אחת לשבוע במפגש בוקר והם כוללים גם סדנאות המתקיימות במהלך החופשות בין הסמסטרים. הקורס מאפשר לבוגרים בעבודה מעשית עם אוכלוסיות שונות במסגרות מגוונות, לעבוד בדרכים יצירתיות בטיפול, בקהילה ובארגונים. במסגרת הלימודים משולבים לימודים תיאורטיים בהתנסויות בטבע ובכיתה תוך כדי למידה של גישות יצירתיות מתקדמות ממומחים.


נושאי הלימוד

 

 • תערוכה בעבודה קבוצתית
 • אומנות כציר מרכזי בהנחיה
 • אלתור ושפת האימפרוביזציה
 • תפיסת הכוחות בעבודה קבוצתית
 • הנחיית קבוצות: הגישה הפסיכודינמית קלאסית
 • גשטלט: מסגרת קונספטואלית להנחיה חווייתית   
 • טבע תרפיה 
 • הבנת והבניית תהליך
 • שילוב טקסים ורוחניות
 • גבולות, סמכות ואתיקה   
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מכללת אורנים זוהי מכללה אקדמית לחינוך אשר מהווה מוסד להשכלה גבוהה המעניק תואר ראשון ושני למחנכים, דרך מגוון עשיר של תחומים, החל ממדעי הרוח והחברה דרך המדעים המדויקים ועד למדעי הטבע. המכללה נוסדה עם קום המדינה בעזרתה של התנועה הקיבוצית, מתוך אמונה בכוחו של החינוך לייצר חברה מתוקנת המבוססת על יסוד השכלה וערכים. מכללת אורנים שומרת על מורשת של איכות ומקצועיות המבוססת על ערכים של כנות, צניעות ורגישות. בשל בקיאותה בפן החינוך מכללת אורנים צברה לעצמה מוניטין רם מעלה במרוצת השנים והיא נחשבת למובילה בתחום. המכללה מפעילה יחידה ללימודי חוץ שבה אפשר ללמוד במגוון של תכניות ללימודי תעודה.


תנאי הקבלה


בכדי להתקבל לקורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנות מטעם מכללת אורנים ישנו צורך בתואר ראשון לפחות, כמו גם ניסיון אישי כמשתתף בסדנה קבוצתית ובעבודה עם קבוצות. על המתמודדים להציג גם המלצה מלפחות שני אנשי מקצוע ולהראות מוכנות ורצון להתחייב לתכנית לימודים מורכבת אשר כוללת תהליך מקצועי ואישי כאחד.


תכנית זו מיועדת בעיקרה לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול, החינוך, הרפואה, ההנחיה, הסיעוד, הקהילה והייעוץ אשר רוצים ללמוד ולהתמחות בהנחיית קבוצות בדרכים רבות ומובחנות. התכנית מתאימה גם לאלו אשר עוסקים בתחומים אחרים ורוצים לעשות שינוי מקצועי ולהתפתח לכיוונים שונים.


תעודה


עם תום הלימודים הסטודנטים מקבלים דיפלומה מקצועית מטעם מכללת אורנים - היחידה ללימודי חוץ.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס רובוטיקה ממדה
יוליה
ללא תגובה
האם לימודי הנחיית קבוצות מתקיימים בזום השנה?
דיקלה הופמן דהן
1 תגובות
לימודי חוץ בשיווק או משאבי אנוש
יעל כהן
1 תגובות
קורס מנהל עבודה תשתיות ועפר
שאדי
2 תגובות
קורס בדיקת פוליגרף במרכז
שני
1 תגובות
קורס עיצוב גבות בירושלים
מוריה
1 תגובות
קורס טכנאי מכשירים ביתיים
יוסי עגמי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp