קורס ייעוץ ארגוני במערכת החינוך ובמגזר הציבורי במכללת אורנים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אורנים - קורס ייעוץ ארגוני בחינוך.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ייעוץ ארגוני במכללה האקדמית אורנים - ייעוץ ארגוני לאנשי הוראה


מלווים ארגונים להצלחה


תחום הייעוץ הארגוני התפתח במטרה לשפר את תפקוד הארגון. ארגונים רבים נאלצים להתמודד עם שינויים רבים ולהסתגל אליהם מבלי שאלו יפגעו ברווחי החברה ובהצלחתה. על כן, תפקיד היועצים הארגוניים הוא ללוות חברות עסקיות בתהליכי שינוי מגוונים ולדאוג לצמיחת העובדים והארגון כאחד. יועצים אלה משתמשים בכלים מקצועיים שונים במהלך עבודתם מול מנהלי ארגונים ובהם הגדרת יעדים ברורים, הנעה, הערכה ומשוב, עידוד עבודת צוות ועוד. כמו כן, הם שמים דגש רב על רווחת עובדי הארגון וכן מסייעים להחדרת מוטיבציה לניצול מיטבי של יכולותיהם, מה שיכול לקדם הן את העובד באופן אישי והן את הארגון כולו באופן כללי.


בימים אלה, כאשר עולם העסקים הוא דינמי מתמיד, יותר ויותר חברות נעזרות בשירותיהם של יועצים ארגוניים. המכללה האקדמית לחינוך אורנים מציעה קורס ייעוץ ארגוני. מסלול זה יכול להתאים לכל המעוניינים להשתלב בתור יועצים ארגוניים, לרבות אנשי מקצוע בתפקידים ניהוליים במגזרים שונים ומנהלי משאבי אנוש, בדגש על תחום החינוך. תכנית לימודי תעודה זו מוכרת על ידי איפ"א – הארגון הישראלי לפיתוח ארגוני.


תכנית הלימודים


מטרת הקורס היא להקנות מיומנויות מקצועיות בייעוץ ארגוני לאנשי הוראה, וגם לעובדים במגזרים אחרים במשק. במהלכו, התלמידים רוכשים כלים וטכניקות שונות לייעוץ ארגוני, תוך מתן דגש על ליווי תהליכי שינוי, החל מהעובד הפרטני, צוות העובדים ועד החברה כולה. בנוסף, הם בוחנים דרכים לפיתוח מיומנויות ייעוץ בינאישיות. כמו כן, הם מתעמקים בפיתוח ובהעצמה אישית, המסייעת להם לקדם את הקריירה שלהם צעד קדימה.


מתכונת הלימוד


קורס ייעוץ ארגוני נמשך כשנתיים והיקפו 500 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע, בשעות הערב. הם משלבים הרצאות תיאורטיות לצד התנסות מעשית בשטח.


סגל הוראה


מנהלת הקורס היא בעלת תואר דוקטור בהתנהגות ארגונית, היא כיהנה בעבר בתור יושבת ראש האיגוד הישראלי לפיתוח ארגוני. כמו כן, היא מתמחה בפיתוח ובשינוי ארגונים ובעלת ותק רב בתחום הייעוץ הארגוני. מבין המרצים בקורס ישנו יועץ ארגוני, המתמחה בפיתוח קריירה ובפיתוח מיומנויות ניהול. בנוסף, הוא בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בלימודי עבודה.

 


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית לחינוך אורנים מציעה שלל הכשרות מקצועיות והתמחויות לאנשי חינוך. מבין הקורסים המוצעים ניתן למצוא קורס תרבות יהודית ישראלית להרחבת תעודת הוראה, קורס של"ח וידיעת הארץ לתעודת הוראה שנייה, קורס ניהול בתי ספר וכן התמקצעות בהוראת תלמידים מחוננים ומצטיינים.


תנאי קבלה


לקורס ייעוץ ארגוני יכולים להירשם מועמדים מתחומי החינוך והניהול, בעלי תואר שני או תואר ראשון המלווה בניסיון ניהולי נרחב. מתקבלים מועמדים העוברים בהצלחה ועדת קבלה. אין צורך בידע קודם בייעוץ ארגוני כדי להתקבל לקורס.


תעודה


לתלמידים המשלימים את המסלול מוענקת תעודה מטעם מכללת אורנים והאיגוד הישראלי לפיתוח ארגוני.


אפשרויות עבודה


בוגרי התכנית יכולים לעבוד בתור יועצים ארגוניים במגוון רחב של מסגרות במשק הישראלי, ביניהן גם בעולם החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp