מסלול אישי לשומעים חופשיים במכללה האקדמית אורנים - לימודי חוץ

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על אורנים לימודי חוץ - שומעים חופשיים.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


מסלול לימודים אישי לשומעים חופשיים ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית אורנים


היחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים מפעילה תכנית שומע חופשי, שמאפשרת לתלמידיה לבנות מסלול לימודים אישי שמותאם לצורכיהם ולתחומי העניין שלהם. מסלול זה כולל שלל מקבצים בתחומי החינוך השונים שנלמדים במכללה לתואר ראשון. הסטודנטים בתכנית השומע החופשי יכולים להרכיב לעצמם מערכת קורסים ודרכם להיחשף לשלל סוגיות בעולם ההוראה ולפתח את המיומנויות המקצועיות ואת הידע החינוכי שברשותם.

 


מסלולים נלמדים


הסטודנטים בתכנית השומע החופשי יכולים לבחור קורסים מתוך תכניות הלימודים לתואר הראשון שמתקיימות במכללה האקדמית אורנים, בתחומי הלימוד הבאים:

 

 • אזרחות: בתכנית נלמדים עקרונות בתחומים כגון דמוקרטיה, מדיניות ציבורית וסוציולוגיה ונבחנות סוגיות חברתיות ותרבותיות במדינות דמוקרטיות, בדגש על תהליכים אקטואליים במדינת ישראל. הם בוחנים תיאוריות פוליטיות, תהליכים כלכליים ומאפיינים נוספים שמבנים את החברה הישראלית.

 

 • הוראת מדעי הטבע והסביבה: תכנית הוראת מדעי הטבע והסביבה מתמקדת בהוראת תחומי המדעים לבית הספר היסודי. בקורסים בתחום זה מתמקדים בין היתר בענפים כגון אקולוגיה, בריאות ועבודה עם בעלי חיים ומקומם של אלה במערכת החינוך היסודית.

 

 • גיאוגרפיה: הקורסים בתכנית חושפים לסוגיות בסביבה, באקלים ובאקולוגיה. כמו כן, הם מאפשרים להכיר סוגיות בגיאוגרפיה ובגיאולוגיה של ארץ ישראל וללמוד שיטות להקניית הידע בתחום הגיאוגרפי לתלמידים.

 

 • הוראת מקרא: הקורס בתכנית להוראת מקרא מתקיימים במסלול הוראת מקרא ליסודי ובמסלול הוראת מקרא לבית הספר העל יסודי. הסטודנטים דנים במגוון היבטים בטקסט המקראי ולומדים כיצד ללמדו באופן שמותאם לשכבות הגיל השונות.

 

 • ספרות ומבע יצירתי: קורסים אלה עוסקים בשלל סוגיות שעולות מן הספרות, השירה, התיאטרון והקולנוע. התכנים מתייחסים הן לספרות ולאמנות העברית והן לזו הכללית.

 

 • מתמטיקה: תכנית זו מתמקדת בהיבטים מגוונים בעולם המתמטיקה ונכללים בה קורסים בתחומים כגון אלגברה, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, תורת הפונקציות, סטטיסטיקה ותורת המספרים.

 

 • היסטוריה ולימודי ארץ ישראל: הקורסים במקבץ זה עוסקים הן בתולדות ארץ ישראל לאורך השנים והן בסוגיות מרכזיות מן ההיסטוריה הכללית.

 

 • סוציולוגיה: קורסים בתכנית בסוציולוגיה חושפים את הסטודנטים לנושאים בסוציולוגיה של ארגונים, רווחה, מגדר, פוליטיקה, תרבות ואמנות. לצד סוגיות כלליות בחקר החברה ישנם גם קורסים שמתמקדים בתהליכים בחברה הישראלית.

 

 • ערבית: התכנית להוראת ערבית עוסקים בשלל סוגיות כגון תחביר, תורת ההגה, היסטוריה וספרות. הקורסים גם סוקרים סוגיות בתרבות הערבית ובתרבויות המזרח התיכון.

 

 • לשון עברית: בקורסים במסלול להוראת לשון עברית הסטודנטים עוסקים בנושאים כגון תחביר, סמנטיקה, דקדוק ותורת הניקוד וגם סוקרים סוגיות בלשון חז"ל ובהתפתחותה של השפה העברית לאורך הדורות.

 

 • חינוך חברתי קהילתי: תכנית זו עוסקת בשלל סוגיות חברתיות וקהילתיות בהוראה, כגון חינוך נוער בסיכון, מנהיגות חינוכית ושילוב כלים אמנותיים ופסיכולוגיים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי.

 

 • חינוך מתמטי: התכנית בחינוך מתמטי מתמקדת בהוראת המתמטיקה לבית הספר היסודי והיא נוגעת לתהליכים להוראת חשבון ולפיתוח חשיבה כמותית בקרב ילדים צעירים.

 

 • חינוך מיוחד: קורסים במקבץ חינוך מיוחד מתמקדות בחינוך ילדים עם לקויות למידה ובכלים פדגוגיים ודידקטיים שניתן להטמיע בעבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים בחינוך המיוחד והמשלב

 

 • תקשורת: קורסים בתקשורת עוסקים בהיבטים במדיה כגון קולנוע, רדיו, טלוויזיה ועיתונות ובדרכים לשלב עשייה בעולם המדיה בעבודה עם ילדים ובני נוער במוסדות החינוך.

 

 • אמנות: הקורסים בתכנית באמנות שרלבנטיים לשומעים חופשיים נוגעים לתולדות האמנות בלבד.

 

 • ביולוגיה: במקבץ הוראת ביולוגיה ניתן לבחון היבטים באקולוגיה, כימיה, גנטיקה, אנרגיה וזואולוגיה ויישומם במערכת החינוך.

 

מתכונת הלימוד


המשתתפים בתכנית האישית יכולים לבנות לעצמם מערכת קורסים בהתאם לצורכיהם וללוח הזמנים שלהם. חלק מן הקורסים מתקיימים במתכונת בוקר בעוד אחרים נלמדים בשעות אחר הצהריים והערב. התכנית בנויה מקורסים עיוניים והיא ממקדת בנושאי יסוד ומבוא לענפי החינוך השונים ולמקצועות מדעי החברה והרוח.


תנאי קבלה


קורסים בתכנית השומעים החופשיים של המכללה מתאימים לקהל יעד נרחב של לומדים. הם יכולים להתאים למורים ולאנשי חינוך שמעוניינים להרחיב את הידע שברשותם וכך לקדם את הכלים המקצועיים שברשותם.


הלומדים בתכנת בוחרים מקבצי קורסים מן ההיצע הקיים לאחר תהליך של ייעוץ אישי. חשוב להדגיש כי הקבלה לתכנית נעשית על בסיס מקום פנוי, המועמדים מקבלים הודעה על קבלתם למסלול סמוך לפתיחת שנת הלימודים האקדמית. כדי לקבל את המידע העדכני לגבי תנאי הקבלה לתכנית, מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

פורום לימודי חינוך

התלבטויות ושאלות לגבי תואר בחינוך מיוחד
שלי
1 תגובות
חינוך מיוחד התמחות בלקות שמיעה
שיר
1 תגובות
פסיכולוגיה וחינוך או חינוך חד חוגי
דוד
1 תגובות
איך כדאי לתרגל את מקצוע החינוך אחרי עזיבת התחום?
יעל
1 תגובות
יעוץ חינוכי או חינוך מיוחד?
אמירה
1 תגובות
לימוד טיפול ללוקים באוטיזם
שיפאא קעדאן
1 תגובות
ביסוס עבודת גמר בחינוך על עבודות קודמות
דוד רבני
1 תגובות
הרחבת הסמכה למדעים ביסודי מהתמחות מקרא וספרות ליסודי
סיון
1 תגובות
קבלה לתואר שני בלקויות למידה ואבחון דידקטי
שורוק
1 תגובות
באיזה מוסדות בלתי פורמליים יכול לעבוד יועץ חינוכי?
אוריין
1 תגובות
הרחבת הסמכה לגאוגרפיה או אנגלית
שרה שמע
1 תגובות
הסבה מגננת למורה לכיתות א וב
חן שי
1 תגובות
איזה ענף בתחום החינוך כדי לי ללמוד?
שרה
1 תגובות
תעודת הוראה בשיטת ה PBL
שיר
1 תגובות
לימודים בתחום הטיפול בילדים - תעודה או תואר?
מירי
2 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,744 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,218 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה