תכנית השלמה בפסיכולוגיה ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית אורנים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אורנים לימודי חוץ - תכנית השלמות בפסיכולוגיה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


יסודות הפסיכולוגיה - תכנית להשלמות בפסיכולוגיה לתואר שני וללימודי המשך במכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ


תואר שני בפסיכולוגיה הוא שלב הכרחי בדרך להשתלבות ברבים מבין התפקידים הטיפוליים, כגון פסיכולוגים קליניים ופסיכולוגים שיקומיים. בענפי תרפיה אחרים, כגון טיפול באמצעות אמנות או טיפול בעזרת בעלי חיים, יש צורך במעבר תכניות ייעודיות להכשרה מקצועית שמעגנות את כל הידע המקצועי שנדרש מן המטפלים ומסדירות את הכשרתם.


כדי להתקבל לתכניות הללו יש צורך לעמוד במספר תנאי קבלה, וביניהם גם להציג מעבר של מגוון קורסי בסיס בתחום הפסיכולוגיה. קורסים אלה נלמדים בדרך כלל במסגרת לימודי פסיכולוגיה או מקצועות משיקים נוספים בתואר הראשון. עם זאת ישנם מועמדים לתואר שני או ללימודי תעודה בתחום הטיפולי שלא למדו קורסים אלה במסגרת התואר הראשון ונדרשים להשלימם כדי להמשיך בהכשרתם. לשם כך פועלות תכניות השלמות בפסיכולוגיה, שמקיפות קורסים שנחוצים לקבלה לתכניות הטיפוליות.


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים מציעה תכנית יסודות בפסיכולוגיה, תכנית השלמות בפסיכולוגיה שכוללת את כלל הקורסים שנדרשים להשלמה לתואר שני בפסיכולוגיה וללימודי המשך בתרפיות. המסלול מועבר על ידי מרצים מנוסים בהוראת קורסי יסוד בפסיכולוגיה לשלל קבוצות אקדמאים שפונות ללימודי המשך טיפוליים. היא שמה דגש על הוראה פרונטלית ולא מקוונת ומקנה לתלמידיה מגוון של כלים וידע תיאורטי לקראת המשך לימודיהם בתחום הטיפולי.


תכנית הלימודים


התכנית כוללת מגוון קורסים בפסיכולוגיה שנדרשים להשלמה לקראת מסלולים לתואר שני וללימודי המשך בענפי הפסיכולוגיה והתרפיה באמנות בהתאם לדרישות המועצה להשכלה גבוהה. במהלכה אפשר לקחת חלק בשלל הכשרות שמתאימות לדרישות הקבלה של תכניות בענפים טיפוליים. הסטודנטים לומדים על גישות טיפול ושיטות תרפיה מגוונות ומתוודעים למקרי בוחן שנוגעים להם.


הקורסים שנכללים בתכנית ההשלמה כוללים:

 

  • פסיכופתולוגיה א' דגש מבוגרים
  • פסיכולוגיה התפתחותית של הילד א'
  • פסיכופתולוגיה ב' דגש ילדים ובני נוער
  • פסיכולוגיה התפתחותית ב' - גיל ההתבגרות
  • אישיות ב' - זרם אקזיסטנציאלי וזרם ההתנהגותי 
  • סטטיסטיקה
  • שיטות מחקר
  • מבוא לפסיכולוגיה א
  • פסיכולוגיה פיזיולוגית
  • אישיות א הזרם הפסיכואנליטי  


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית שנתית שכוללת בין 168 - 280 שעות אקדמיות, בהתאם לצורכים של המשתתפים ולהיקף הקורסים שהם נדרשים להשלים כדי להמשיך לתכניות בתחום הפסיכולוגיה. השיעורים במסלול זה נערכים בימי שישי בשעות הבוקר. חלק מן הקורסים מתקיימים כקורסים מרוכזים במספר ימים רצופים, אלה כוללים את קורס שיטות מחקר, קורס סטטיסטיקה, פסיכופתולוגיה ב' יחדים ונוער ופסיכולוגיה פיזיולוגית. באפשרות המשתתפים בתכנית ללמוד כל אחד מן הקורסים שמוצעים בה בנפרד. הקורסים שנערכים בתכנית מתקיימים במתכונת מעשית וטיפולית והם כוללים התנסות פרקטית וחקירה אישית שעורכים המשתתפים.

 


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית אורנים מפעילה את היחידה ללימודי חוץ, שבה יכולים אנשי חינוך וטיפול לקחת חלק בשלל תכניות להכשרה מקצועית. הקורסים השונים שנלמדים ביחידה ללימודי חוץ יכולים לסייע למורים, למטפלים ולבעלי תפקידים במערכת ההוראה לרכוש כלים לקידום מקצועי ולהרחבת תחומי ההסמכה שלהם. בין הקורסים שמתקיימים ביחידה אפשר למנות מסלול השלמה לתרפיה באמנות, קורס טיפול במשחק, קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות, קורס הכשרת מדריכים בחברת ילדים, קורס שותפות עם הורים, קורס גינון טיפולי, קורס ניתוח התנהגות יישומי ועוד מבחר תכניות לימודי תעודה. הקורסים השונים משלבים תרגולים מעשיים מתוך מטרה לאפשר למשתתפים ליישם בפועל את המיומנויות הנלמדות וכך להגיע מוכנים יותר לתפקידים במערכת החינוך.


תנאי קבלה


קורסי ההשלמה שבתכנית זו מתאימים לבעלי תואר ראשון שנדרשים להשלים קורסים בפסיכולוגיה לקראת לימודי המשך בתחום הטיפולי. הם מיועדים למעוניינים להמשיך לתואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בתרפיה באמנות, תואר שני בפסיכולוגיה ולקורסים בתחומים כגון סיוע באמצעות בעלי חיים, גינון טיפולי, טיפול באמצעות שטח וטיפול בטבע. הם מתאימים גם למי שעוברים הסבה ללימודים בתחומים שבהם נדרשות השלמות של קורסי בסיס בתחום הפסיכולוגיה. יכולים ללמוד בתכנית גם סטודנטים שנמצאים בעיצומו של התואר הראשון שמעוניינים להתחיל בהשלמות הנדרשות להמשך דרכם האקדמית.


תעודה והמשך לימודים


כדי לסיים תכנית זו בהצלחה יש צורך להקפיד על נוכחות מלאה, להגיש את כל העבודה ולעבור את הבחינות הנדרשות. מי שמשלימים את המסלול ועומדים בכל חובותיהם יכולים להמשיך לתואר שני במקצועות הפסיכולוגיה או לתכניות לימודי המשך בתחום הטיפול, בכפוף לעמידה בכל תנאי הקבלה באותן תכניות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp