קורס השלמה בקולנוע תיעודי במכללה האקדמית אורנים - לימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי תקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אורנים לימודי חוץ - השלמה בקולנוע תיעודי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תכנית השלמה לקולנוע תיעודי במכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ


מתעדים את החיים


הסרטים הדוקומנטריים הראשונים נוצרו בשנות העשרים והציגו נושאים רבים מתוך חיי היום יום, משגרת יומם של אנשים ועד לתרבויות רחוקות שלצופים לא הייתה עד אותה עת גישה אליהן. היוצרים הדוקומנטריים שאפו להציג פיסות מציאות ולהנציח אותן על סרט הצילום וכך להביא את סיפורם של דמויות ייחודיות לעיניהם של הצופים. מימיו הראשונים ועד היום עבר הקולנוע התיעודי גלגולים רבים והתפתחו בו זרמים וז'אנרים מגוונים. כל אחד מהסרטים פותח לדיון סוגיות חברתיות ותרבותיות עשירות ומאפשר לנו להביט מזווית חדשה וייחודית של חיינו.


תכנית לימודי ההשלמה בקולנוע תיעודי במכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ היא תכנית מקדימה למסלול להכשרת מדריכי דיאלוג דרך קולנוע שנלמדת במכללה. הוא מתאים לסטודנטים שמעוניינים להתקבל לקורס מדריכי דיאלוג דרך קולנוע שאין ברשותם ניסיון קודם בהפקת סרטים. הקורס מתמקד בתהליך ההפקה והיצירה של סרטים תיעודיים קצרים ובמהלכו לומדים עקרונות יסוד בשלבים השונים בדרך ליצירת סרט.

 


תכנית הלימודים


תכנית ההשלמה לקולנוע תיעודי מעניקה למשתתפיה יכולות ליצירה של סרטים דוקומנטריים שמסופרים משתי נקודות מבט ייחודיות. לאורך המסלול הם נחשפים לסגנונות וזרמים בקולנוע התיעודי ומקבלים מיומנויות להפקה עצמאית של סרטים קצרים. תחילה הם מכירים מושגי יסוד בקולנוע התיעודי ובשפת הקולנוע ולאחר מכן סוקרים את השלבים השונים בהפקת סרט מהרעיון הראשוני ועד לתוצר מוגמר, לרבות ביצוע תחקיר, כתיבת תסריט, צילום וידאו, עריכה והפקה. כמו כן, הם לומדים כיצד לתפעל מצלמת וידאו ולעבוד עם ציוד מקצועי, וכן לומדים כיצד עובדים על תוכנת עריכת הוידאו פרימייר של חברת אדובי.


בהמשך הקורס בקולנוע הם דנים בכוחו של הקולנוע ככלי חינוכי שדרכו ניתן לפתח דיון חברתי בכיתות הלימוד. נוסף על כך, הם לומדים כיצד לנהל תהליכי צפייה ביקורתית ולבצע ניתוח פוליטי, אתי ואסתטי ביצירות תעודה. את הכלים הללו הם יכולים ליישם בעבודתם עם ילדים ובני נוער במערכת החינוך ובמסגרות בלתי פורמליות מסוגים שונים.

 


מתכונת הלימוד


משך תכנית ההשלמה הוא כ - 90 שעות לימוד שכוללות הפקה של סרט תיעודי. מפגשים מתקיימים אחת לשבועיים בשעות אחר הצהריים והערב. הקורס מתקיים לסירוגין עם קורס מדריכי דיאלוג דרך קולנוע.


במהלך הקורס משולבים תרגילים מעשיים שונים שדרכם ניתן להתנסות בכל השלבים של הפקת סרטים תיעודיים קצרים. המשתתפים מתנסים בכתיבת תסריט ובביצוע תחקיר ומתרגלים מיומנויות עריכה. לקראת סיום המסלול הם מפיקים ועורכים סרט דוקומנטרי קצר שאורכו עד עשר דקות, העבודה נעשית בצוותים דו לאומיים. תוצרי תכנית זו מוצגים בפני קבל בסינמטקים ובאירועים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במהלך התכנית נכללים:

 

  • בימוי דוקומנטרי
  • עריכה קולנועית
  • טכניקה ומבע קולנועי
  • הפקת סרטים ככלי חינוכי
  • ניתוח פוליטי ואסתטי לסרטים
  • סגנונות ומגמות בקולנוע התיעודי   

 

 

סגל הוראה


מנחה התכנית הוא מפיק ובמאי מנוסה של סרטי תעודה. סרטיו הוצגו לאורך השנים בפסטיבלים שונים בארץ ובעולם וזכו בפרסים. כמו כן, שימש חבר הנהלה באקדמיה לקולנוע ובפורום היוצרים התיעודיים, ושימש לקטור בקרנות קולנוע.


על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים אפשר ללמוד בקורסים ותכניות לימודי תעודה שמתאימים לאנשי הוראה שמעוניינים לפתח את הקריירה והכישורים המקצועיים. בין היתר, ניתן ללמוד בקורסים לפיתוח קריירה שנייה שמקנים תעודה מקצועית למשתתפים. קורסים אלה כוללים קורס ייעוץ ארגוני, קורס להכשרת מגשרים, קורס חינוך וולדורף וקורס הדרכת יצירה אמנותית בחינוך הלא פורמלי. ניתן ללמוד גם בקורסים בתחומי התרפיה והעבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים, כגון קורס גינון טיפולי, קורס טיפול במשחק, קורס מטפלים בעזרת בעלי חיים ותכניות נוספות.


קהל יעד


הקורס מתאים למועמדים ולמשתתפים בתכנית לדיאלוג דרך קולנוע שנלמדת ביחידה ללימודי חוץ, שאין ברשותם ניסיון מעשי ביצירת סרטים.


תעודה והמשך לימודים


משתתפים שמסיימים את התכנית בהצלחה זכאים לקבל תעודת גמר תכנית "מדריכי דיאלוג דרך קולנוע" ותעודת גמר "לימודי השלמה" שניתנות על ידי המכללה האקדמית אורנים. כדי לקבל את התעודות הם צריכים להיות נוכחים במפגשים, לבצע את מטלות הכתיבה והתחקיר ולהגיש תרגילי עריכה ותיעוד. כמו כן, עליהם להשלים את הפרויקט המסכם של הפקת סרט תיעודי והפקתו.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp