לימודי חוץ באמנות במכללה האקדמית אורנים - לימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי אמנות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אורנים לימודי חוץ - לימודי חוץ באמנות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חוץ באמנות ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית אורנים


במכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ פועלת תכנית לימודי חוץ באמנות. מסלול זה, שנערך במכון לאמנות של היחידה מציע למשתתפיו להכיר מקרוב מגוון פלטפורמות יצירה ולהתנסות בפועל בטכניקות אמנות מגוונות.


הכלים הנרכשים במהלך התכנית יכולים לסייע למשתתפים לפתח עצמם כיוצרים ואמנים. חלק מהמסלולים גם מתאימים למורים לאמנות שברצונם לרכוש כלים חדשים לשילוב בכיתה.

 


תכנית הלימודים


תכנית זו בנויה ממגוון קורסים בתחומי אמנות שונים. בכל אחד מן הקורסים מכירים טכניקות יצירה ומתנסים בהן באופן פעיל. כמו כן, בתכניות אלה אפשר לפתח דיון סביב סוגיות שעולות מן האמנות ונגיעתן בחיי היום יום.


הקורסים שמתקיימים בתכנית לימודי החוץ באמנות כוללים -

 

  • תחריט - הקורס מתמקד בטכניקות תחריט מתקדמות ובמהלכו רוכשים מיומנויות להעשרת היצירה. המשתתפים מתנסים בטכניקות כגון שימוש בשעווה רכב וקשה, תחריט צילומי, צריבות עומק, שימוש בחומצות, חריטות יבשות ושיטות נוספות.

 

  • פיסול סדנה פתוחה - משתתפי תכנית זו מפתחים את סגנון היצירה האישי באמצעות התנסות בפיסול בתלת ממד וטכניקות כגון גילוף בעץ ובאבן, ריתוך ברזל, יציקות ושילוב חומרים. כמו כן, בתכנית שואפים לעודד שיח אודות תחום הפיסול ולפתח את הכלים הביקורתיים של המשתתפים.

 

  • פיסול - קורס זה חושף את המשתתפים לטכניקות וגישות מגוונות בפיסול ומאפשר להם להתנסות בהן באופן פעיל. בין היתר נידונים נושאים כגון הקשר שבין האובייקט המפוסל לסביבתו, בחירות חומרים ומושגי מקום וזמן. המשתתפים שמים דגש על שימוש בחומרים מקומיים מחיי היום יום.

 

  • פיסול וחומר - בקורס זה רוכשים כישורי יצירה בחומר קרמי ומפתחים שפה אמנותית אישית תוך היכרות עם טכניקות יצירה שונות. המשתתפים לומדים על תהליכי יצירה, מסקיצות ראשוניות ועד להתאמה בין התוכן לצורה.

 

  • רישום - בקורס רישום מכירים טכניקות מגוונות ושמים דגש על הרישום מתוך התבוננות. משתתפי הקורס מכירים יצירות של אמנים ידועים ומתנסים ברישום טבע דומם, נופים ודיוקנאות.

 

  • ציור - קורס ציור חושף לסגנונות ציור מגוונים ובמהלכו לומדים לפתח סולמות צבע תוך הרחבת הידע בשימוש בחומרי גלם. במהלך התכנית מפתחים את הסגנון האישי ומפתחים מיומנויות ביקורתיות.

 

  • ליווי תהליכי יצירה בגישת ABR - קורס זה מיועד ליוצרים פעילים ולמורים לאמנות והוא מקנה להם כלים לניהול תהליכי יצירה. התלמידים לומדים לפתח מיומנויות רפלקציה ודנים בפיתוח תהליכי תצוגה ויצירה. התכנית שמה דגש על מקומם של אמנים ומורים כפרשנים של יצירתם.

 

  • ציור למתקדמים - במהלך הקורס המשתתפים משכללים את כישורי הציור שלהם ולומדים כיצד לעבד תכנים שונים באופן חזותי לאורך תהליך היצירה. התכנית כוללת שיח קבוצתי על יצירותיהם של המשתתפים ותרגולים מגוונים.


מתכונת הלימוד


מסלול זה בנוי ממספר קורסים שאותם יכולים הסטודנטים להרכיב לתכנית לפי צורכיהם. היקף הקורסים נע בין 30 - 180 שעות לימוד אקדמיות. חלקם מתקיימים במתכונת סמסטריאלית ואחרים במתכונת שנתית, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. המשתתפים בתכנית מרכיבים מערכת שמתאימה להם לאחר התייעצות עם סגל המכון לאמנויות, בהתאם לרקע הקודם שלהם ולשאיפותיהם בתחום האמנות. הקורסים הנכללים בתכנית שמים דגש על ההתנסות הפרקטית בטכניקות האמנות השונות.

 

על מוסד הלימוד


במכון לאמנויות של היחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים מתקיימות עוד שלל כשרות שמאפשרות לאמנים ולמורים לאמנות לפתח את הכלים שברשותם. כמו כן, קורסים אלה מתאימים גם למעוניינים לערוך הסבה מקצועית לתחומי האמנות והטיפול באמנויות ולסטודנטים שברצונם להמשיך לתארים מתקדמים באמנויות ובטיפול באמנויות. בין המסלולים אפשר למצוא קורס הדרכת אמנות בחינוך הלא פורמלי, תכנית השלמה לתרפיה באמנות ותכנית להכשרת מנחי קבוצות בגישות אינטגרטיביות ובשילוב אמנויות.
היחידה מציעה מגוון קורסים נוספים בתחומי החינוך והטיפול. ניתן ללמוד בקורסים שמתמקדים בהוראת ילדים עם צרכים מיוחדים, קורסים שנוגעים למקצועות התרפיה וכן תכניות הכשרה מקצועית לפיתוח קריירה שנייה למורים ולבעלי תפקידים במערכת החינוך.


תנאי קבלה


תכנית זו מתאימה למעוניינים להעמיק את הכישורים האמנותיים שלהם בתחומי יצירה מגוונים. כדי להתקבל לקורסים שנערכים במתכונת סדנה פתוחה יש צורך באישור השתתפות ממרצה הקורס לאחר בחינת הרקע הקודם של המועמדים.


בחלק מן הקורסים על המועמדים להציג תיק עבודות שמעיד על ניסיון בתחום הנלמד. כמו כן, ישנם מסלולים שמתאימים במיוחד לבעלי ניסיון קודם בהוראת אמנות ובחינוך יצירתי.


תעודה


למשתתפים שמשלימים את כל חובות התכנית מוענקת תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית אורנים. כדי לקבל את התעודה הם צריכים להיות נוכחים ב - 80 אחוזים מן המפגשים ולהגיש את כל העבודות והתרגילים לאורך הקורסים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp