קורס אנגלית כשפה זרה ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית אורנים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי שפות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אורנים לימודי חוץ - קורס אנגלית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אנגלית כשפה זרה במכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ


להגיע לפטור באנגלית


לשפה האנגלית יש חשיבות רבה בלימודים האקדמיים. שליטה טובה באנגלית היא חיונית להבנה ולניתוח של מאמרים רבים שעמם יש צורך להתמודד במהלך התואר. אנגלית היא גם שפתם של מחקרים רבים שיש צורך לנתח כחלק מהלימודים.


המועצה להשכלה גבוהה מפקחת על רמת השליטה של הסטודנטים באנגלית שנחוצה להשלמת תואר אקדמי. כדי לדאוג לאחידות בין מוסדות הלימוד, נקבעו על ידי המל"ג רבות לימוד לצורך סיווג הידע בשפה האנגלית. כדי להגיע לרמת פטור באנגלית, שנחוצה לצורך קבלת התואר, יש להשלים את קמת "מתקדמים ב'" באנגלית.


ישנם מי שמגיעים לרמה הנדרשת במסגרת חלק האנגלית של הפסיכומטרי, או בציון של בחינת סיווג כגון אמי"ר או אמיר"ם, מי שאינם עומדים בציון הנדרש לקבלת הפטור יכולים ללמוד בקורסים ייעודיים ללימוד אנגלית, שמאפשרים להגיע לרמת הפטור האקדמית.


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים ניתן ללמוד בקורסים ללימודי אנגלית כשפה זרה. קורסים אלה מסייעים לסטודנטים לעמוד בדרישות המל"ג לקבלת הפטור באנגלית והן נלמדים ברמות שונות. התכנית מקנה כלים וידע באנגלית אקדמית, שיכול לשרת את הסטודנטים בהמשך לימודיהם במכללה וגם לאחר תום הלימודים, עם השתלבותם במשק.


תכנית הלימודים


תכנית זו מקנה לסטודנטים כלים לקריאה אקדמית ונכונה של מאמרים אקדמיים בשפה האנגלית ובמהלכה בונים מיומנויות הבנת הנקרא בתחום האנגלית האקדמית. בקורס מתמקדים בנקודות חשובות ועיקריות בקריאה של טקסטים אקדמיים בשפה האנגלית ומעשירים את אוצר המילים שרלבנטי לסטודנטים במהלך לימודיהם. תכנית זו מסייעת למשתתפים לעמוד בדרישות המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) לקבלת פטור אקדמי בשפה האנגלית דרך הגעה לרמת מתקדמים ב'.


הקורסים בתכנית מתקיימים ברמות שונות, סטודנטים משובצים לקורסים לפי הציון שלהם בבחינת אמיר, אמיר"ם או בחלק האנגלית של הפסיכומטרי.

 

  • רמת פטור - ציון אמי"ר של 234 ומעלה או ציון אמיר"ם או פסיכומטרי של 134 ומעלה.

 

  • רמת "מתקדמים ב'" - ציון של 220 - 233 במבחן אמי"ר או ציון 120 - 133 בפסיכומטרי או בבחינת אמיר"ם.

 

  • רמת מתקדמים א' - ציון שבין 200 - 219 בבחינת אמי"ר או ציון 119 - 100 במבחן אמיר"ם או בחלק האנגלית בפסיכומטרי.

 

  • רמת בסיסי - ציון אמי"ר של 185 - 199 או ציון 85 - 99 בחלק האנגלית של הפסיכומטרי או בבחינת אמיר"ם.

 

  • רמת טרום בסיסי ב' - ציון שבין 170 - 184 במבחן אמי"ר או ציון 70 - 84 בבחינת אמיר"ם או בפסיכומטרי.


יש לציין כי המכללה האקדמית אורנים אינה עורכת קורס אנגלית ברמת טרום בסיסי א'.

 

מתכונת הלימוד


התכנית כוללת 56 שעות לימוד אקדמיות. בכל אחת מהרמות ללימוד אנגלית, הקורס כולל 4 שעות שבועיות בסמסטר, עד לקבלת הפטור. כמו כן, מתקיימים קורסים מרוכזים בחופשת הקיץ.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית אורנים ישנה יחידה ללימודי חוץ בה נערכות תכניות ללימודי תעודה שמתאימות למורים ולאנשי חינוך. הקורסים השונים שמציעה היחידה מאפשרים לאנשי ההוראה לפתח מיומנויות מקצועיות חדשות ולהרחיב את ההסמכות המקצועיות שברשותם. בין המסלולים שמתקיימים ביחידה, אפשר למצוא תכניות השלמה שמסייעות להשלים פערים לקראת המשך ללימודים מתקדמים. אלה כוללות תכנית השלמה לתרפיה באמנות שמיועדת למעוניינים להמשיך לתואר שני בטיפול באמנות או ללימודי המשך בתחום; תכנית יסודות הפסיכולוגיה שמיועדת למעוניינים להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה ובמקצועות טיפוליים נוספים; ומסלול לימודים אישי שבו ניתן לבחור קורסים בהתאם לתחומי העניין האקדמיים. ביחידה ללימודי חוץ אפשר ללמוד גם בקורסים במקצועות התרפיה, בקורסים לפיתוח קריירה שנייה למורים, קורסים בתחום ההוראה לתלמידים עם צרכים מיוחדים וקורסים באמנויות.


תנאי קבלה


הקורסים באנגלית כשפה זרה הם חובה לסטודנטים ללימודים לתואר הראשון שאין בידיהם פטור בשפה האנגלית לפי הציון בפסיכומטרי או בבחינת אמי"ר או אמיר"ם. הסטודנטים צריכים ללמוד קורסים באנגלית עד להגעה לרמת "מתקדמים ב'" שמקנה פטור אקדמי באנגלית. סטודנטים שמעוניינים ללמוד בתכנית זו נדרשים לברר מהי רמת האנגלית הדרושה להם מול מוסד הלימוד. למי שאינם ממשיכים את לימודיהם במכללה האקדמית אורנים, יש לברר מול מוסד הלימוד כי הוא מכיר בקורסי האנגלית כשפה זרה שנלמדים באורנים.


סיום התכנית


תלמידים המעוניינים להגיע לרמת הפטור,  צריכים לעמוד בכל חובות התכנית. עליהם לקבל ציון 60 ומעלה במבחן הסופי של כל קורס כדי לעבור אותו בהצלחה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp