תכנית השלמה לתרפיה באמנות ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית אורנים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אורנים לימודי חוץ - השלמה לתרפיה באמנות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


השלמות ללימודי תרפיה באמנות במכללה האקדמית אורנים היחידה ללימודי חוץ


בין התנאים שנדרשים לתכניות לתואר שני בתרפיה באמנות במועמדים נדרשים להשלים כמות שעות מעשיות ביצירה בתחומים פיסול, רישום וציור. מי שאין ברשותם שעות היצירה יכולים להשלימן במסגרת תכנית ההשלמות לתרפיה באמנות שמתקיימת במכון לאמנות של המכללה האקדמית אורנים, ביחידה ללימודי חוץ. הקורסים האקדמיים בתכנית זו מאפשרים למשתתפים לצבור את שעות האמנות הנדרשות ובמקביל להרחיב את הידע והכלים שברשותם כמטפלים באמנות לעתיד וכיוצרים, דרך היכרות עם שלל טכניקות אמנות.

 


תכנית הלימודים


תכנית ההשלמות מקיפה טכניקות אמנות מגוונות ומאפשרת לתלמידיה להכיר מקרוב תהליכי יצירה וסוגי מדיה אמנותית שונים כגון ציור, רישום ופיסול. המשתתפים רוכשים מיומנויות אמנותיות בסיסיות ובוחנים את תולדותיהם של זרמי אמנות שונים לרבות היכרות עם יצירות מרכזיות ומכוננות.


הקורסים שמתקיימים במסגרת ההשלמות כוללים:

 

  • פיסול: תכנית זו מאפשרת להתנסות בטכניקות מגוונות בפיסול. המשתתפים בקורס מכירים מושגים בסיסיים במדיום ולומדים על הקשר שבין פיסול לסביבת התצוגה שלהם ובין חומרים שונים למשמעותם של האובייקטים. הם דנים במושגים שונים בתהליך הפיסול כגון חומרים, צבעים, טקסטורות וסמנים ועוסקים גם בטכניקות כגון רדי מייד וליקוט.

 

  • רישום: קורס רישום מתמקד בתרגולי רישום מתוך התבוננות ובמהלכו המשתתפים מתנסים ברישום נושאים מגוונים כגון דיוקנאות, טבע דומם, נופים וגוף האדם. הם מתנסים בשלל חומרי עבודה וכך נחשפים לייחודי של מדיום הרישום.

 

  • ציור: במהלך הקורס מכירים מושגי יסוד בציור ובעבודה בצבע. המשתתפים דנים במושגים כגון השטחה והפשטה ובוחנים טכניקות ציור שונות לרבות ציור דיוקנאות ודיוקנאות עצמיים, ציורי נוף ופיתוח של נושאים אישיים בציור. כמו כן, הם נחשפים ליצירתם של אמנים מן העבר ויוצרים בני זמננו ומרחיבים את סל הכלים האישי שלהם דרך ההיכרות עם יצירתם של אותם אמנים.

 

  • פיסול וחומר: קורס זה מתמקד בתחום הפיסול הקרמי. המשתתפים לומדים על האפשרויות שמציע החומר הקרמי ליוצרים ומכירים טכניקות עבודה מגוונות תוך שהם מפתחים סגנון אישי ויכולות ביטוי בפיסול. הם סוקרים גם את השלבים בתהליכי העבודה היצירתית, מהסקיצה הראשונית ועד לקבלת תוצרים מוגמרים.


מתכונת הלימוד


בסך הכל כוללת תכנית ההשלמות 360 שעות יצירה. היא מורכבת ממספר קורסים שבכל אחד מהם כ - 120 שעות לימוד, אותם יכולים הסטודנטים לבחור בהתאם לכמות השעות שהם נדרשים לצבור ללימודי תרפיה באמנות. היקפה של התכנית מותאם לדרישות לקבלה לתכניות בתחום הטיפול באמנות. השיעורים נערכים בהתאמה לשנה האקדמית במכללה האקדמית אורנים והם מתקיימים אחת לשבוע, משעות הבוקר ועד הערב במתכונת שנתית. המסלול שם דגש על העשייה הפרקטית וההתנסות הפעילה של המשתתפים בטכניקות האמנות השונות והם מתנסים בפועל ביצירה אמנותית ממגוון סוגים.


מי שנדרשות להם שעות אמנות נוספות לצורך המשך לימודיהם יכולים לקחת חלק בקורסים נוספים בתחומי היצירה שנלמדים במכון לאמנויות של המכללה.


סגל הוראה


סגל המרצים בתכנית ההשלמות כולל אמנים ויוצרים מנוסים. ביניהם אפשר למצוא ציירים, אמני הדפס ויוצרים נוספים שהציגו תערוכות מגוונות בארץ ובעולם וזכו בפרסים שונים של יצירתם.


על מוסד הלימוד


במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים מתקיימות מגוון הכשרות מקצועיות שמתאימות לאנשי הוראה ולמטפלים שמעוניינים לפתח ולקדם את הקריירה. בין הקורסים בתחום האמנות אפשר למצוא קורס מדריכים ליצירה ומלאכת יד בחינוך לא פורמלי, קורס להכשרת מנחי קבוצות בשילוב אמנויות ובגישות אינטגרטיביות, קורס ליווי תהליכי יצירה בגישת ABR ומסלול לימודי חוץ באמנות בו ניתן להתנסות בטכניקות יצירה שונות. כמו כן, מתקיימים ביחידה ללימודי חוץ קורסים לתעודה מקצועית ולקריירה שנייה, קורסים להכשרה בפסיכותרפיה ובטיפול ותכניות להתמקצעות בעבודה עם תלמידים עם צרכים מיוחדים. קורסים אלה מתמקדים באתגרים ותהליכים עכשוויים בעולם החינוך ומותאמים לעולמם של מורים ותרפיסטים בישראל.


תנאי קבלה


תכנית ההשלמה מיועדת לסטודנטים שמעוניינים להמשיך ללימודים לתארים מתקדמים בתחום התרפיה באמנות ונדרשים להשלים שעות אמנות במסגרת תנאי הקבלה לתואר שני בתרפיה באמנות.


תעודה והמשך לימודים


כדי לסיים את תכנית ההשלמה בהצלחה על המשתתפים להיות נוכחים ב - 80 אחוזים מם השיעורים לפחות ולהגיש את כל המטלות והעבודות במהלך הקורסים. לאחר השלמת התכנית הם יכולים להמשיך לעבר הקבלה לתכניות לתואר שני בטיפול באמנויות. חשוב לציין כי כדי להתקבל לתכניות אלה יש צורך לעמוד בתנאי קבלה נוספים, בהתאם לדרישות של כל תכנית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp