רוצה פרטים על קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הנחיית קבוצות ילדים בשילוב אמנויות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנות - קורס שילוב אמנויות בהנחיית קבוצות


יוצרים קבוצה תומכת


הנחיית קבוצות בשילוב אמנות מצטרפת לשיטות התערבות נוספות שמשתמשות בכוח המרפא והמעצים של היצירה כדי לקדם תהליכים נפשיים וחברתיים. מנחי קבוצות יכולים לשלב עשייה אמנותית בעבודה עם ילדים, בני נוער או מבוגרים. הם נדרשים להתאים את העשייה האמנותית לצורכים של הקבוצה ולתהליכים שהיא עוברת, זוהי משימה מאתגרת שמצריכה מהם דינמיות, יצירתיות וגמישות כמו גם רגישות לצורכים של הקבוצה.


מסגרות קבוצתיות מעלות לא אחת סוגיות רגשיות מורכבות במיוחד. לעיתים חברים בקבוצה עלולים לחשוש לחשוף צדדים כאובים או רגישים בפני אחרים. במקרים אחרים, חברי הקבוצה יכולים להתקשות בביטוי מילולי של הקשיים שלהם, בגלל מוגבלות או עקב גילם הצעיר. האמנות היא כלי ייחודי שבו יכולים המנחים להשתמש כדי להתמודד עם הקשיים הללו ולבנות תקשורת יעילה ופתוחה יותר בין החברים בה.


קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות מאפשר למורים, מדריכים ומטפלים להרחיב את סל המיומנויות שברשותם ולהכיר טכניקות יצירתיות מגוונות שניתן לשלב בעבודה הקבוצתית. הקורסים יכולים לסייע למשתתפים בהם לפתח את הכישורים המקצועיים ולהרחיב את קהל הלקוחות והמטופלים שלהם. בדרך כלל, הקורסים הם מעשיים באופיים והם מאפשרים להכיר מקרוב את הטכניקות האמנותיות כדי ליישם אותן באופן יעיל עם קבוצות מסוגים שונים.


שילוב אמנויות בהנחיית קבוצות


קיימות גישות רבות בתחום הנחיית הקבוצות, בהן גם שיטה ששמה דגש על שילוב אמנות. שיטה זו מתמקדת בתהליכים יצירתיים שיכולים לקדם ולפתח את הקבוצה, כמו גם את כל אחד מחבריה באופן אישי. לעיתים העבודה היצירתית משלבת אמנות פלסטית ולעיתים גישות נוספות כגון דרמה או תנועה. האמנות והיצירה מאפשרים לחברי הקבוצה לעבור לתהליך לא שגרתי ששם דגש על כלים לא מילוליים. כך המנחים יכולים לעסוק בנושאים מורכבים ולהתמודד עם מחלוקות ובעיות שעולות במסגרת הקבוצתית.

 

 

תכנית הלימודים


קורסים אלה לרוב משלבים בין תחום הנחיית הקבוצות לבין גישות יצירתיות שונות ובראשן טיפול באמצעות אמנויות. המשתתפים בקורס מכירים שיטות טיפוליות שונות, כגון פסיכודרמה, ביבליותרפיה, טיפול באמנות חזותית ושיטות נוספות ולומדים כיצד ניתן להיעזר בהן כדי לסייע לקידום של תהליכים קבוצתיים.


אופיים של הקורסים משתנה, חלקם מתמקדים בעבודה קבוצתית עם ילדים ובני נוער, או עם צעירים בסיכון. קורסים אחרים מכשירים מנחים לעבודה עם שלל קבוצות גיל בשילוב אמנויות. כמו כן, ניתן למצוא קורסים בהנחיית קבוצות ששמים דגש על הטיפול ההוליסטי ומשלבים אלמנטים מן הרפואה המשלימה בעבודה הקבוצתית.


מתכונת הלימוד


היקף הקורסים בהנחיית קבוצות אמנות נע בין מספר חודשים לשנתיים. רוב המסלולים מתקיימים במתכונת נוחה לאנשים עובדים, שמתאימה ללוח הזמנים של מטפלים ומחנכים. בדרך כלל השיעורים מתקיימים אחר הצהריים או בערבים כמה פעמים בשבוע.
מסלולי הלימוד שמים דגש על ההתנסות הפעילה של המשתתפים בהם בטכניקות ההנחיה הנלמדות. הם כוללים מגוון של סדנאות, תרגילים וסימולציות בהם אפשר להכיר מקרוב את אסטרטגיות הנחיית הקבוצות הנלמדות. כמו כן, חלק מן התכניות כוללות סדנאות מעשיות בטכניקות האמנות השונות שנלמדות כגון תנועה, אמנות חזותית ודרמה, כדי לאפשר למשתתפים להתנסות בפועל בכלים הנלמדים. חלק מן התכניות כוללות גם סטאז' מעשי או התנסות בשטח, במוסדות טיפוליים או חינוכיים.


למי מיועד הקורס


קהל היעד של הקורסים משתנה מעט בין המוסדות, אך בדרך כלל הם מיועדים לאנשי טיפול וחינוך שמחפשים להעשיר את סל הכלים המקצועי שבידיהם ולהכיר שיטות אמנותיות ויצירתיות לעבודה עם קבוצות תלמידים או מטופלים. רוב הקורסים פתוחים למטפלים באמנות, לפסיכולוגים, למורים, לפסיכיאטרים, לעובדים סוציאליים, וליועצים חינוכיים, וכן לעובדים במקצועות פרא רפואיים. ישנם גם קורסים שמתאימים למטפלים אלטרנטיביים בגישות שונות מן הרפואה המשלימה. כמו כן, ניתן למצוא הכשרות שמיועדות גם לבעלי ניסיון בעולם הארגוני והעסקי, כגון יועצים ארגוניים, מנהלי משאבי אנוש ומנהלי הדרכה שברצונם להכיר גישות חדשות לעבודה קבוצתית.


ברוב המקרים, המועמדים נדרשים להוכיח ניסיון מקצועי רלבנטי, או להציג המלצות מתאימות מגורמים מקצועיים. בדרך כלל מתקיימים ראיונות קבלה או מבחני מיון פנימיים. חלק ממוסדות הלימוד דורשים מן המועמדים תואר ראשון לפחות בתחומים טיפוליים וחינוכיים, אך ניתן למצוא מסלולי לימוד שמתאימים גם למי שאינם אקדמאים, אך מחזיקים בניסיון נרחב בעבודה טיפולית עם אוכלוסיות שונות. במרבית הקורסים אין צורך בניסיון קודם באמנות וביצירה.

 


נושאי הלימוד

 

 • זהויות בתוך הקבוצה
 • תהליכים ומודלים טקסיים
 • גישת גוף ונפש
 • אימפרוביזציה אצל מנחים
 • הנחיית עמיתים
 • התפתחות קבוצות
 • פסיכולוגיה רוחנית   
 • שילוב תנועה ואמנות פלסטית   
 • ועוד


קורס שילוב אמנויות ככלי שיקומי


קורס שילוב אמנויות ככלי שיקומי מתמקד בעבודה עם אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. קורס זה מיועד בעיקר למורים בחינוך המיוחד ולמטפלים שעובדים עם צעירים עם מוגבלויות. במהלך התכנית לומדים כיצד לסייע למטופלים בעזרת שילוב אמנויות כגון מוזיקה, תנועה, תיאטרון בובות וביבליותרפיה כדי להעצים ולקדם את משתתפי הקבוצה. חלק מן הקורסים מתמקדים בהכשרת מנחים ומדריכים למערכת החינוך הבלתי פורמלית, אחרים מתאימים בעיקר לבעלי ניסיון מעשי רב בטיפול ובחינוך, ומאפשרים להכיר גישות אמנותיות לשילוב בהוראה הקיימת.


קורס הנחיית קבוצות מחיר


עלות קורסים בתחום הנחיית הקבוצות משתנה בין מוסד למוסד, טווח המחירים נע בדרך כלל בין 10,000 שקלים ל - 25,000 שקלים אך עשוי להיות גבוה מכך. העלות מושפעת ממאפיינים כגון עלות הקורס, התנסויות מעשיות והיבטים נוספים. במקרים מסוימים קיימים החזרים למורים בהשתלמויות או בשבתון, אם כי נתון זה אינו נכון בהכרח בכל מסלול ובכל מוסד לימוד.


הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות תואר שני


נכון להיום, המסלול היחיד בו ניתן ללמוד לתואר שני בהנחיית קבוצות מתקיים באוניברסיטת חיפה. זוהי מגמה במסגרת תואר שני בייעוץ והתפתחות האדם, שמיועדת לאנשי הוראה. במסלול זה אין התמחות בתחום האמנות, אך ניתן ללמוד אודות שילוב גישות כביבליותרפיה ועבודה עם הורים בעבודה הקבוצתית. התכנית, שהיקפה שנתיים, נלמדת במסלול מחקרי עם תזה או בתכנית ללא תזה.

 


מכללות קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנות

 

 • מכללת רותם (תל אביב): זוהי מכללה להכשרת מטפלים בנפש האדם ובמשפחה. בין שלל המסלולים שמתקיימים במכללה נערך קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנות שהיקפו נע בין תשעה חודשים לשנה. הקורס מיועד לאקדמאים ולבעלי ניסיון מוכח בתחום הטיפולי, שברצונם להכיר כלים אמנותיים לשילוב בעבודתם. עוד מתקיימים במכללה קורס הדרכת הורים, קורס פסיכותרפיה וקורס חונכים טיפוליים.

 

 • המכללה האקדמית אורנים - לימודי תעודה (טבעון): ביחידה ללימודי תעודה של המכללה האקדמית אורנים מתקיימת תכנית להכשרת מנחי קבוצות בגישות אינטגרטיביות, המשלבת אמנות. הקורס מתבסס על הגישה הפסיכודינמית ומאפשר למשתתפיו להתנסות בפועל בגישות הטיפוליות הנלמדות.

 

 • המכון להנחיית קבוצות בשילוב אמנות (רמת גן): מכון זה מציע תכנית דו שנתית להכשרת מנחי קבוצות אמנות, שמיועד למטפלים לעובדים פרא רפואיים ולצוותים חינוכיים. השיעורים במסלול זה מתקיים בשעות הערב פעמיים בשבוע, הם כוללים למידה עיונית ולצדה התנסות מעשית וחווייתית בתרגילי ההנחיה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות?

רוצה לדעת יותר על קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות
Whatsapp Whatsapp