הסבת אקדמאים להוראת אמנות במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

הכשרת אקדמאים להוראת אמנות במכללת סמינר הקיבוצים


עושר בהוראת האמנות


האמנות ידועה ככלי ביטוי לנפש האדם, ובגילים צעירים יש לה כוח לסייע לגיבוש של דעות וערכים ולביטוי של השקפות עולם ותחושות פנימיות. הדבר בולט במיוחד בגיל ההתבגרות, בו הנערים והנערות נמצאים רגע לפני הפיכתם לאזרחים בוגרים. כדי לאפשר הוראה מעמיקה ואיכותית של תחום האמנות, במערכת החינוך שואפים להכשיר אקדמאים מעולמות ידע שונים להוראה בבתי ספר, וכך ליישם מהידע שצברו בעולמות דעת שונים בכיתות הלימוד.


התכנית להסבת אקדמאים להוראת אמנות במכללת סמינר הקיבוצים באה להכשיר בעלי תואר ראשון שמעוניינים להשתלב בתחום ההוראה כמורים לאמנות בבתי ספר על יסודיים, לכיתות ז - י"ב. התכנית להסבת אקדמאים מקנה לתלמידיה סל נרחב של כלים חינוכיים ואמנותיים שמאפשר להם להעביר מן הידע שלהם ולהשתלב במסגרות חינוך פורמליות מגוונות. כמו כן, הם יכולים להוביל מיזמים ופרויקטים חינוכיים וחברתיים בתחום האמנות בקהילה ובמסגרות חינוך לא פורמליות.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית להסבת אקדמאים להוראה המשתתפים רוכשים מגוון של מיומנויות פדגוגיות ומכירים תיאוריות שונות מתחום החינוך. במקביל הם דנים בחשיבות תחום האמנות לפיתוח אישיותם של תלמידים בגיל ההתבגרות ובוחנים את ההיבטים החברתיים והתרבותיים שלה.


בתחילת המסלול הם עוסקים בסוגיות פילוסופיות, פסיכולוגיות וחברתיות בעבודת המורים, תוך שהם מתמקדים בבית הספר העל יסודי. לאחר מכן, הם לומדים על פלטפורמות אמנות שונות ובוחנים איך ניתן לשלב את תהליכי היצירה בהוראה של בני נוער וצעירים.


מתכונת הלימוד


הלימודים נמשכים בין שנה לשנתיים כאשר תכנית הלימודים נבנית באופן אישי לכל אחד מן הסטודנטים באופן שמאפשר ניצול יעיל של הזמן. הלימודים משלבים בין ידע עיוני לבין התנסות פרקטית בהוראת אמנות. כמו כן, הלימודים כוללים עשייה מעשית בשדה בה האקדמאים יכולים להיחשף לדינמיקה בית ספרית בבתי ספר תיכוניים ולהתנסות באופן מעשי בתהליכי הוראת אמנות בכיתה.


על מוסד הלימוד


מכללת סמינר הקיבוצים עורכת שלל תכניות להסבת אקדמאים להוראה. בין המסלולים אפשר למנות הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד, הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת היסטוריה, הסבת אקדמאים להוראת תקשורת וקולנוע (בעל יסודי) והסבת אקדמאים להוראת חינוך גופני. כמו כן פועלות תכניות מיוחדות להסבת אקדמאים מצטיינים להוראת מקצועות המתמטיקה והמדעים. מוסד הלימוד מציע גם תכניות לתואר שני M.Teach בהן מקבלים תואר שני מוסמך בהוראה ותעודת הוראה בתחום ההתמחות.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת לאקדמאים בתחומים שונים שברשותם תואר ראשון בממוצע של לפחות 75. בוגרי לימודי מדעים B.Sc. יכולים להתקבל על סמך ממוצע של 70 ומעלה. במסגרת תנאי הקבלה עליהם לעבור ראיונות אישיים וראיונות בפני ועדה, כדי לבחון את מידת ההתאמה שלהם לתכנית.


תעודה


סטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות בתכנית מקבלים תעודת הוראת אמנות לבית הספר העל יסודי (כיתות ז - י"ב) מטעם מכללת סמינר הקיבוצים. לאחר השלמת הסטאז' בהוראה ועמידה בכל חובות משרד החינוך מקבלים את הרישיון להוראה.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

חוות דעת של סטודנטים על סמינר הקיבוצים - הסבה להוראת אמנות

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

מכללת סמינר הקיבוצים
31/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

חוות הדעת התקבלה ללא פירוט

טיפים

לא לסטודנטים מהפריפריה לא לסטודנטים מהפריפריה לא לסטודנטים מהפריפריה


לכל חוות הדעת

סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

מה חושבים הסטודנטים על מכללת סמינר הקיבוצים

באיזו מידה היה קשה להתקבל ללימודים?

דרג את מידת שביעות רצונך ממוסד הלימודים והמסלול

באיזו מידה עמד מוסד הלימודים במה שהבטיח לנרשמים?

באיזו מידה היית ממליצ/ה לחבריך ללמוד במוסד לימודים זה?

האם היית ממשיך/ה ללימודי המשך באותו מוסד לימודים?

באיזו מידה את/ה מרוצה מהקפיטריה בקמפוס?

באיזו מידה את/ה מרוצה מדרכי ההגעה/ מקומות חניה?

באיזו מידה את/ה מרוצה משירותי המזכירות של מוסד הלימודים?

עוד דברים שהסטודנטים מספרים על מכללת סמינר הקיבוצים

באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
במידה סבירה 100
במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך קשור לתחום הלימודים שלך?
במידה מועטה מאד 100
האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה במסלול בו הינך לומד?
במידה מועטה 100
מהי רמת הקושי של הלימודים?
במידה סבירה 100
עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
במידה סבירה 100
עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
במידה מועטה 100

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp