לימודי חינוך למצטיינים במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
לימודי חינוך למצטיינים במכללת סמינר הקיבוצים

לימודי חינוך בתכנית למצטיינים במכללת סמינר הקיבוצים

 

מצוינות איננה פעולה, היא הרגל


היעד המרכזי בפיתוחן של מסגרות ותכניות לימודים שונות וייחודיות למחוננים ולמצטיינים, הינו לאפשר לסטודנטים הללו את האפשרות ליהנות ממערכת חינוך אשר מכירה בצורכיהם המיוחדים מבחינה רגשית ואינטלקטואלית ומספקת עבורם את הקרקע הפורייה למימוש הפוטנציאל האישי שלהם, במטרה שיוכלו לתרום לחברה בהמשך דרכם ולהיות "אליטה משרתת". קיימות שלל תכניות למצטיינים בבתי ספר ובמסגרות חיצוניות, שפועלות בשיתוף עם משרד החינוך.


רג"ב - תכנית המצוינים, הינה תכנית ייחודית אשר מיועדת לסטודנטים בעלי הישגים גבוהים במיווחד, הרואים בתחום ההוראה כשליחות ומעוניינים להרחיב את הכשרתם ולכהן כמורים ומחנכים מצוינים ומנהיגים חינוכיים. בתכנית שמים כמטרה לעודד את הסטודנטים המשתתפים בה להגיע להוראה מיטבית וכן לטפח כישורים רבים בחינוך ובמחקר ולהרחיב את אופקיהם בשדה התחומי.


תכנית הלימודים


מטרתה של תכנית המצטיינים בחינוך המתקיימת במכללת סמינר הקיבוצים הינה לפתח ולהעצים את מגוון יכולותיהם של הסטודנטים ולהוביל אותם למצוינות ערכית ומקצועית. בתכנית מושם דגש נרחב על גיבוש זהות חינוכית - אינטלקטואלית וכן פיתוח יכולות וכישורים בשלל תחומים שונים, כגון: כישורי מנהיגות ויכולת הובלת תהליכים, מודעות חברתית, אמפתיה, יזמות וכן הלאה. במסגרת הלימודים הסטודנטים זוכים לטפח את יכולותיהם בעולם האקדמי, החינוכי והאישיותי כשהם נחשפים במהלך השיעורים לעולם אינטלקטואלי מרתק ומצמיח.

 

במסלולים אלו מסייעים לסטודנטים להמשיך במהירות אל עבר תארים מתקדמים, ואף ליהנות משלל מלגות, ליווי אישי מטעם אנשי אקדמיה וכן הטבות נוספות. מסלולים אלו עשויים בנוסף לכך להקנות לבוגריהם יתרון תעסוקתי במשק העבודה הישראלי.


מתכונת הלימוד


הלימודים בתכנית למצטיינים מתקיימים בשני מסלולים: הראשון הינו המסלול למצטייני משרד החינוך אשר נלמד בהיקף של שלוש שנים. המסלול השני, הינו המסלול למצטייני מכללה שנלמד בהיקף של ארבע שנים. בשני מסלולי הלימוד מתקיים סטאז' ומועברות סדנאות בנושאים שונים.


נושאי הלימוד

 

  • חברה רב תרבותית
  • מצוינות קוגניטיבית
  • זהות אישית ומקצועית
  • מצוינות ומעורבות חברתית
  • יזמות וקיימות בחברה ובחינוך   
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

מכללת סמינר הקיבוצים הוקמה מתוך יוזמתן של התנועות הקיבוציות בארץ ישראל. במכללה זו ניתן ללמוד מגוון של מסלולים לתואר ראשון ושני בתחום החינוך וכן בתכניות לתעודת הוראה. ניתן לקבל הכשרה להוראת מגוון שכבות גיל החל מהגיל הרך ועד לחינוך העל יסודי, בחינוך הרגיל והמיוחד.


תנאי קבלה


לתכנית משרד החינוך מתקבלים סטודנטים בעלי ציון משולב (בגרות ופסיכומטרי) של 650 נקודות ומעלה או סטודנטים בעלי ציון משולב (בגרות ופסיכומטרי) של 630 נקודות ומעלה אשר לומדים מקצוע מועדף (מקרא, אנגלית, מתמטיקה או מדעים) והם מחזיקים בניסיון חברתי או חינוכי ייחודי. כמו כן, על המועמדים לעבור ראיון קבלה מטעם ראש התכנית. נוסף על כך, על המועמדים לצלוח את מבחן מסיל"ה - מבחן המיון הארצי אשר מתקיים במכון מופ"ת.


למסלול למצטייני מכללה יכולים להתקבל סטודנטים בעלי ציון משולב (בגרות ופסיכומטרי) 610 - 630 נקודות או בעלי ממוצע של 105 נקודות ומעלה בתעודת בגרות עם רקע חינוכי או חברתי ייחודי. על מצטייני המכללה לעבור ראיון קבלה מטעם ראש התכנית.


תעודה


בתום מסלול הלימודים שנמשך שלוש שנים ולאחר שהסטודנטים עמדו בכל הדרישות אשר הציבה תכנית הלימודים, יוענקו עבורם תואר "בוגר בהוראה" (.B.Ed) לצד תעודת הוראה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי מסלול הלימודים הנוכחי זוכים להעדפה בשיבוצים למערכת החינוך. לפיכך, הם יוכלו למצוא עבודה עם תום הלימודים במסגרת מערכת חינוך פורמאלית או בחינוך הלא פורמלי. הבוגרים יוכלו לשמש כמחנכים, כעוזרי הוראה, מתרגלים, חונכים ואפילו יוזמים של פרויקטים חינוכיים עצמאיים.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים
Whatsapp Whatsapp