הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון - מכללת סמינר הקיבוצים

 

ברודווי מחכה לכם


ערב הבכורה. אורות האולם כבו, הטלפונים הסלולריים הושתקו וכולם נושאים עיניהם אל הבמה. הווילון הגדול עולה והזרקור המסנוור מאיר את השחקן הראשי, זה שלימדתם והכנתם לרגע הזה במשך כל כך הרבה זמן. ההתרגשות בשיאה וההצגה יוצאת אל הדרך. למעט כמה תקלות טכניות, הכול מתנהל כשורה. בסיום, מחיאות כפיים אדירות מכל קצוות האולם. אתם שעמלתם על ההצגה הזו יום וליל וניצחתם עליה מאחורי הקלעים, עולים אל הבמה לקול תשואות הקהל ומשתחווים ביחד עם השחקנים המוכשרים שלכם. הווילון הגדול יורד והחגיגות מתחילות. עוד פרמיירה מוצלחת.


אם התסריט הזה עבר בראשכם לא פעם ולא פעמיים, משמע הדבר הוא שהתאטרון היא התשוקה הגדולה שלכם. הוראת התיאטרון מתמקדת בעיקרה במתן הזדמנויות נבחרות לסטודנטים בכדי לחקור את התגובות שלהם. המיומנות הבסיסית ביותר היא היכולת לחשוב בגלוי על האופן שבו אנשים פועלים במצבים שונים. כאשר שחקנים צעירים חושבים איך לתאר דמות, זה מועיל מאוד להיות מסוגל להבין את המניעים ואת הרגשות שלהם. הם המריונטות שלכם, ובאותה נשימה, אתם המקור שלהם להשראה. התיאטרון הוא המקום שבו תוכלו להגשים בדרככם הייחודית את הסיפורים מתוך המחזות הגדולים ביותר שנכתבו לפני שנים רבות, כמו גם מחזות שנכתבו בתקופתנו בארץ ובעולם. זהו המקום שבו נפגשים יוצרים, אמנים וקהל לאירוע מלהיב שמצית את הדמיון ומשחרר אנשים מעכבות.


תכנית הלימודים


במסגרת הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון בסמינר הקיבוצים, הסטודנטים לומדים לעומק על כל התחומים אשר מתקשרים לתחום אמנויות הבמה. תכנית הסבת האקדמאים מכשירה לתפקידי הוראת תיאטרון בכיתות ז' - י' ובמסגרות לימודיות בלתי פורמליות. במסלול זה להסבת אקדמאים להוראה, מכללת סמינר הקיבוצים מציעה שילוב ייחודי בין לימודים מעשיים לבין לימודים עיוניים, כך שבוגרי הקורס מסיימים את לימודיהם עם כשהם בשלים להתאקלם באופן מקצועי במגוון תחומי היצירה שעולם התיאטרון מכיל: משחק, בימוי, עיצוב במה, דרמטורגיה, תיאטרון בקהילה, הפקה, מחקר ועוד.


במסלול זה נחשפים הסטודנטים להוראת התיאטרון בעזרת לימודים תיאורטיים מעשירים והתנסות פרקטית בתחומי התיאטרון השונים. מחזאות, מחקר תיאטרון, הבנת טקסטים וההשראה שעומדת מאחוריהם. החוג הוא מהוותיקים ביותר ללימודי אמנות התיאטרון בארץ. זהו מקום שבו תינתן לכם ההזדמנות ללמוד באופן מעמיק ורב כיווני את תחום התיאטרון ולהפוך ליוצרים הנחשפים למגמות התיאטרון והמופע המרהיבות והמשמעותיות כיום בארץ ובעולם.


מתכונת הלימוד


הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון נמשכת בין שנה לשנתיים, בהתאם להתמחותם של המועמדים בתואר הראשון שלהם ובהתאם לתכנית הלימודים שקובע יועץ המחלקה. המסלול מסתכם בכ - 50 שעות לימוד שיספקו לכם את ההכשרה המספקת בכדי להתחיל בקריירה חדשה.


נושאי הלימוד

 

 • תיאטרון ומגדר
 • כתיבה דרמטית
 • קריאה אמנותית
 • תיאטרון קהילתי
 • תיאוריה וביקורת
 • ההיסטוריה של התיאטרון
 • היבטים חזותיים בתיאטרון   
 • בימוי
 • שירה
 • תנועה
 • משחק
 • מחזאות   
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


כשהיא החלה את דרכה בשנת 1939 כיוזמה של התנועות הקיבוציות בארץ, מכללת סמינר הקיבוצים היא מוסד אקדמי המספק הכשרה למקצוע ההוראה בעבור כ - 6000 סטודנטים מדי שנה. המכללה שואפת להקנות מיומנויות פדגוגיות בעבור אנשי חינוך וטיפול, לטיפוח דעת אקדמית, ביסוסה של אזרחות דמוקרטית ושילובם של הסטודנטים בתחום החינוך בישראל. כל זאת, לפי תפישה שעוצבה ברחבי הקיבוצים ומתבססת על הוראה כספקטרום גדול אשר מאגד בתוכו את הטבע, הקהילה והמערכת הבית ספרית. שלל הערכים הבולטים של המכללה באים לידי ביטוי דרך תכניות לימודים מעשירות, מרתקות ורב תחומיות. למכללה סט ערכים חברתיים ומוסריים אשר מהווים את נקודת המוצא לפעילותה בתחום החינוכי והחברתי. כל הערכים האלו מתנקזים להם לערך אחד עליון בחשיבותו – שוויון האדם.

 


תנאי קבלה


בכדי להתקבל להסבת אקדמאים מטעם מכללת סמינר הקיבוצים, יש להחזיק בממוצע של 75 לפחות לתואר ראשון. המסלול פתוח לאקדמאים שלמדו כל תחום ורוצים לעבור הסבה מקצועית להוראת תיאטרון.


תעודה


בוגרי מסלול זה יזכו לתעודת הסמכה מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.


אפשרויות תעסוקה


עם תום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון תפקידים בשוק העבודה: הפקות, בימוי והמחזה, עיצוב תלבושות ותפאורה וכמובן הוראת תיאטרון במסגרת מוסד לחינוך פורמלי או חינוך בלתי פורמלי.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp