הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה ופיזיקה במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה ופיזיקה במכללת סמינר הקיבוצים - בשיתוף קרן טראמפ

 

מחשבים מסלול מחדש


בעולמנו המשתנה, בעידן הטכנולוגיות, המחשוב והתקשורת, ניתן להצביע על המתמטיקה ולומר כי היא חשובה מאי פעם. על כן, הצורך לטפח ידע מתמטי בקרב התלמידים הוא חשוב לאין ערוך. בקיאות בתחום המתמטיקה מובילה בסופו של דבר להשתלבות בעולם העבודה, זאת בהתאם לצרכים החדשים שנולדו במאה העשרים ואחת. כיום, התעשייה רובה ככולה נשענת על מחשוב וטכנולוגיה ולשם כך ישנה דרישה גבוהה למהנדסים ולאנשי מקצוע אשר בקיאים במתמטיקה ויכולים להוביל תהליכים של מחקר, ייצור ופיתוח.


בשנים האחרונות מתחוללים שינויים רבים בעולם הוראת המתמטיקה והפיזיקה וכיום יש לא מעט אקדמאים אשר עוברים הסבה מקצועית לתחום. הזינוק בסטטיסטיקה החל כאשר משרד החינוך הוציא אל הפועל תכנית חדשה ללימודי מתמטיקה בבית הספר, כשבמקביל, קמו מסלולי לימוד רבים אשר מקנים את האפשרות לעבור הסבה מקצועית לתחום הוראת המתמטיקה והפיזיקה.
מורים ואנשי הוראה פועלים מול בני נוער במטרה לגדל את הדור הבא. הקשר הבלתי אמצעי עם התלמידים הצעירים יכול לחולל בחייהם שינוי משמעותי. ההצלחה שלהם, היא ההצלחה של המורים. אין ספק שמקצוע ההוראה הוא מרתק ומאתגר והוא מביא עמו תחושת סיפוק עצומה.

 


תכנית הלימודים


תכנית הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה ופיזיקה שמציעה מכללת סמינר הקיבוצים מתמקדת בהכשרת כמה שיותר בוגרים לעולם ההוראה בישראל, כדי שיפעלו להקמתן ולחיזוק מגמות למתמטיקה בבתי ספר על יסודיים. כאמור, התוכנית מותאמת לבעלי תואר אקדמי בתחומים רלוונטיים, ולמחזיקים בחזון חינוכי, יוזמה וכישורים רבים להובלה ולניהול. התכנית של סמינר הקיבוצים מתקיימת בתמיכתה של קרן טראמפ, כאשר משרד החינוך מעניק הלוואות מותנות למועמדים.


התכנית להסבת אקדמאים להוראה מספקת הכשרה המסתמכת על ידע אקדמי מקצועי ואיכותי כמו גם על תיאוריות עדכניות בהוראת תחומי הדעת, בשילוב התנסות בבתי הספר. הסטודנטים שלומדים בקורס מתמקדים בדרכי למידתו וחשיבתו של התלמיד בכיתה ורוכשים כלים ושיטות לאבחון ולניטור למידה. כמו כן, בתהליך ההכשרה של הסטודנטים נעשים שימושים באיסוף ותיעודם של אירועי ההוראה דרך צילום וידאו ותצפיות על למידת תלמידים, אירועים אלו מנותחים על ידי הסטודנטים מהיבטים של תוכן תחום הדעת ומההיבט הפדגוגי של הוראה ולמידת מקצוע.

 


מתכונת הלימוד

 

הלימודים מתקיימים במתכונת של שני מפגשים שבועיים, בקבוצות קטנות. במהלך הלימודים הסטודנטים מתבקשים להתנסות בהוראה במסגרת בתי ספר שונים ברחבי הארץ.


נושאי הלימוד

 

  • תורת המספרים
  • לוגיקה מתמטית
  • מתודות חינוך שונות
  • פילוסופיה של החינוך
  • אנליזה מתקדמת מתמטית
  • חקירה מתמטית בשילוב מחשב    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכלל סמינר הקיבוצים נוסדה בשנת 1939 כחלק מיוזמתן של התנועות הקיבוציות ומהרוח החינוכית שעוצבה בקיבוצים. למכללה תפישה חינוכית אשר מתבססת על ההוראה כמכלול שמאגד בתוכו את הטבע, הקהילה והמערכת הבית ספרית יחדיו. המכללה שואפת להביא להכשרה של אנשי חינוך להם אחריות חברתית וסביבתית. ערכים רבים כמו טיפוח דעת אקדמית, שילוב אמנויות בחינוך או ביסוס אזרחות דמוקרטית – כולם באים לידי ביטוי בעזרתן של תכניות לימוד רב תחומיות. אלפי סטודנטים וסטודנטיות פוקדים את המכללה מידי שנה ונהנים ממגוון של תכניות לימודים חדשניות מתחום החינוך. בוגרי מכללת סמינר הקיבוצים במסלול הסבת אקדמאים להוראה, נהנים מליווי אישי וצמוד של המכללה במהלך שנת ההוראה הראשונה שלהם, דבר המאפשר להם להשתלב ביתר קלות בתחום.

 

תנאי קבלה


בכדי להתקבל לתכנית הסבת אקדמאים בתחום המתמטיקה או הפיזיקה, יש לעמוד בתנאי הקבלה לכל מסלול. למסלול תעודת הוראה בפיזיקה יתקבלו בוגרי תואר ראשון בפיזיקה או בהנדסה בתחומים רלוונטיים, כגון: מכונות, הנדסה אופטית, חשמל, הנדסה גרעינית ועוד. למסלול תעודת הוראה במתמטיקה יתקבלו בוגרי תואר ראשון במתמטיקה, מדעי המחשב או בתחומים הנושקים להם. בשני המסלולים העדיפות תינתן למועמדים אשר להם תואר שני במקצועות האלה.


תעודה


מכללת סמינר הקיבוצים תעניק תעודת הוראה במתמטיקה או פיזיקה לבית הספר העל יסודי, עם תום שנת הלימודים הראשונה.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp