הסבת אקדמאים להוראת עיצוב במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

הסבת אקדמאים להוראת אמנויות העיצוב במכללת סמינר הקיבוצים

 

מעצבים את דור העתיד


שוק העבודה בישראל מתאפיין בשינויים תכופים. כמו החיים שלנו, גם השוק הוא דינאמי והצרכים שלו משתנים מעת לעת. כעת, קיים בו צורך משמעותי לאנשי אקדמיה שיעבדו בתחום החינוך. לשם כך, הוקמו מספר תכניות לימודים המאפשרות הסבה מקצועית לתחום ההוראה עבור אקדמאים ששואפים לצעוד אל עבר קריירה חדשה ומאתגרת. האופציות הקיימות לאקדמאים שרוצים לעבור הסבת מקצוע הן רבות ומגוונות – החל מהוראה, דרך מקצועות פיננסיים שונים (חשבות, חשבונאות, ייעוץ פיננסי) ועד למקצועות הרפואה (סיעוד, אחיות). רבים הם האקדמאים שבוחרים לעשות שינוי משמעותי בכיוון התעסוקתי שלהם ופונים אל מסלול הסבת אקדמאים להוראה. אחת מתכניות אלה היא הסבת אקדמאים לאמנויות העיצוב אשר מקנה תעודת הוראה בלימודי עיצוב לבית הספר העל יסודי.


בתור נדבך בסיסי וחיוני העומד לצורך התפתחותו האישית והאתית של אדם בחברה, החינוך לאמנויות העיצוב הוא תחום חינוך בעל מוניטין מכובד אשר קולט אל שורותיו אקדמאים רבים שמעוניינים לבצע את ההסבה המקצועית להוראה. המורים לאמנויות העיצוב מלמדים את הסטודנטים על המושגים החשובים ועל ההיסטוריה של תחום הלימוד ומספקים עבורם הזדמנויות ליצור אמנות משלהם על סמך כלל האינפורמציה והטכניקות שלמדו. לאקדמאים אשר שואפים ליצור לעצמם קריירה בתחום הזה צריכה להיות התלהבות ותשוקה לאמנות, וכן את אותה התלהבות ותשוקה ללמד ילדים צעירים על התחום ולחשוף אותם לכל התהליכים שמרכיבים אותו, במטרה לגדל דור חדש של אמנים ויוצרים ישראלים.


תכנית הלימודים


תכנית הסבת האקדמאים להוראת עיצוב שמציעה מכללת סמינר הקיבוצים משלבת התנסות מעשית במגמות עיצוב שונות בבתי ספר בליווי של צוות מיומן ומקצועי התומך בסטודנטים אשר עוברים את מסלול ההכשרה. הלימודים העיוניים בתכנית הסבת האקדמאים מספקים את התשתית להבנתם של העקרונות הפילוסופיים של החינוך בכלל והאמנויות בפרט. אלו מעניקים לסטודנטים היכרות עם מגוון רחב של גישות בחינוך ומפגישים אותם עם מבטה הייחודי של הפסיכולוגיה על תהליכי יצירה.


מתכונת הלימוד


מסלול זה להסבת אקדמאים להוראה הינו בהיקף של כ - 24 שעות שבועיות. במסגרת מסלול הלימודים על הסטודנטים לעבור סטאז' חיצוני באחד מבתי הספר המשתפים פעולה עם מכללת סמינר הקיבוצים. מפגשי הלימוד הם במתכונת של שלושה ימים בשבוע, מתוכן יום אחד מוקדש להתנסות בבתי הספר.


ההתנסות המעשית בהוראה מאפשרת לכלל הסטודנטים להכיר את הקשת של קהילות הלומדים, מקנה את האופציה לבחון ולעצב את עמדות הוראת האמנויות שלהם, להכיר ולפתח מתודות הוראה שונות. זוהי תכנית לימודים ששמה דגש הן על החומר העיוני והן על ההתנסות השטח ועל כן, מתאימה ביותר לאלו אשר שואפים לעבור הסבה מהתחום הנוכחי שלהם לתחום הוראת אמנויות העיצוב בבתי ספר על יסודיים.


נושאי הלימוד

 

  • פילוסופיה של החינוך
  • סוגיות בחינוך לאמנות
  • היענות לשונות לומדים
  • ההיסטוריה של העיצוב
  • פיתוח חשיבה בהוראה 
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


לא פחות מ - 6000 סטודנטים מגיעים אל מכללת סמינר הקיבוצים מדי שנה, וזוכים להיחשף למגוון העשיר של תכניות הלימוד החדשניות בתחום החינוך שיש למכללה להציע. מכללת סמינר הקיבוצים מכשירה סטודנטים כבר קרוב לשמונים שנה. למכללה ישנה תפישה פדגוגית ייחודית אשר מושתת על ההוראה כמכלול אחד המאגד בתוכו את המערכת הבית ספרית, הטבע והקהילה כולם ביחד. כשהיא שואפת לקדם את הכשרתם של אנשי חינוך ולהקנות להם ערכים ועקרונות של אחריות חברתית, אישית וסביבתית, היא מטפחת ערכים רבים אשר כולם באים לידי ביטוי בתכניות הלימוד שלה. סגל המרצים הוא איכותי ומתקדם והוא מספק בעבור הסטודנטים את כל הכלים הדרושים להם בכדי לרכוש מקצוע, ליהנות מהתהליך הלימודי והחוויה הסטודנטיאלית וכמובן, לאפשר לסטודנטים הלומדים במכללה לצאת אל המגזר התעסוקתי כשיש בידם את כל הנחוץ בכדי להצליח.

 


תנאי קבלה


לתכנית הסבת אקדמאים להוראת אמנויות העיצוב מתקבלים מועמדים להם תואר ראשון עם ציון ממוצע של לפחות 75. הקבלה של המועמדים מותנית בריאיון אישי ומעבר ועדת קבלה.


תעודה


הבוגרים יזכו לתעודת הסמכה להוראת אמנויות העיצוב מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.


אפשרויות תעסוקה


לסטודנטים הבוגרים אשר יסיימו את חובותיהם וירכשו את ההסמכה, ישנן אופציות תעסוקה רבות ומגוונות בשוק העבודה: בין אם בהוראה, ביצירה, במתן ביקורות למוסדות ולתלמידים ועוד.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp