הסבת אקדמאים להוראת חינוך גופני בסמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראת חינוך גופני בסמינר הקיבוצים

הסבת אקדמאים להוראת חינוך גופני במכללת סמינר הקיבוצים


ספורט אתגרי

 

לא כל התלמידים אוהבים את שיעורי החינוך הגופני ויש כאלה אשר מעדיפים לשבת בכיתה ולא לרוץ אחר כדור. אך בין שאותם ילדים יודו בכך ובין שלא, שיעורי החינוך הגופני מקנים להם כלים ויכולות אשר אי אפשר ללמוד בכיתה או בשיעור פורמאלי. מקצוע החינוך הגופני מלמד את התלמידים לעבוד כצוות ובשיתוף פעולה, הוא מאפשר להם לחזק את הגוף ואיתו את הביטחון העצמי והוא מקנה להם יכולות חשיבה ובנייה של טקטיקות כדי לנצח את היריבים.

 

הסבת אקדמאים להוראת החינוך הגופני מותאמת לאקדמאים אשר אוהבים את הענף הספורטיבי ושיש להם חזון חינוכי, אשר רוצים לשלב את השניים ולהוסיף לכך את הכישורים האקדמיים שיש באמתחותיהם.

 

תכנית הלימודים

 

הסבת אקדמאים להוראת חינוך גופני במכללת סמינר הקיבוצים מקנה לסטודנטים את הכלים הנדרשים ללמד תלמידים בגילים שונים את מקצוע החינוך הגופני. הסטודנטים רוכשים הן את המיומנויות הפדגוגיות והחינוכיות לעבודה עם ילדים והן את המתודות להוראת התחום.

 

תכנית הסבת האקדמאים מורכבת משלוש חטיבות עיקריות – לימודי יסוד, לימודי חינוך ולימודי התמחות בחינוך הגופני. שלוש חטיבות אלה מאפשרות לסטודנטים לקבל ראייה רחבה על הנעשה במסגרות החינוכיות ומאפשרת להם להנחיל ערכים חינוכיים בשילוב עבודה פיזית, עבודה קבוצתית ופריקת מתחים.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הסבת האקדמאים להוראה הוא כשנתיים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, התנסות מעשית וקורסי תשתית כמו עזרה ראשונה, זהירות בדרכים, כלי מחשב וביטחון ובטיחות. בעת השתתפות בקורסי הבחירה ישנה אפשרות להוציא תעודת מדריך באחד מהמקצועות הנלמדים.

 

נושאי לימוד

 

  • התעמלות מכשירים
  • חינוך לתזונה
  • אנטומיה – פיזיולוגיה
  • אורח חיים בריא
  • סוציולוגיה של החינוך
  • פציעות בספורט
  • מבוא לביומכניקה    
  • שיטות להוראת אתלטיקה    
  • ועוד

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתכנית להסבת אקדמאים להוראת חינוך גופני צריכים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים 70 ומעלה לבעלי תואר B.Sc ולבעלי תארים אחרים ממוצע ציונים 75 לפחות. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי רקע בספורט או בפעילות גופנית. הקבלה ללימודים נעשית על סמך ריאיון אישי ומבחן מעשי.

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת סמינר הקיבוצים היא מוסד ללימודים גבוהים אשר מכשיר מטפלים ואנשי חינוך ברוח הגישה ההומניסטית אשר שמה דגש על אחריות חברתית וסביבתית. המכללה משלבת ידע אקדמי עם אמנות בחינוך ועם אזרחות דמוקרטית. במכללה פועלות ארבע פקולטות, בית ספר ללימודי תעודה ומרכז מחקר. בין מסלולי הלימוד של המכללה אפשר ללמוד חינוך לבית הספר היסודי, לימודי חינוך מיוחד, חינוך לגיל הרך ותואר שני M.Teach בהוראה.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות ההכשרה המעשית, מקבלים תעודת הוראה בחינוך גופני לכיתות א' – י"ב מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.

 

אפשרויות תעסוקה

 

הבוגרים משתלבים במסגרות החינוך הפורמאליות והבלתי פורמאליות כמורים לחינוך גופני. כמו כן, הם משתלבים בחוגים, במתנ"סים ובפעילויות חינוכיות שונות.

 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים