שנה א` ללימודי הנדסה באוניברסיטת בן-גוריון אילת

שירות אישי - צור קשר
שנה א` ללימודי הנדסה באוניברסיטת בן-גוריון אילת

לימודי הנדסה שנה א' בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון


תחילת הדרך ללימודי הנדסה


לימודי הנדסה הם בין המסלולים המבוקשים והמאתגרים באקדמיה. במהלכם רוכשים הסטודנטים שלל כלים מדעיים והנדסיים למציאת פתרונות ייצור, פיתוח ותכנון בתעשייה. דרישות הקבלה לתכניות אלה הן לרוב גבוהות למדיי ושמות דגש על הישגים בפסיכומטרי ובתחומים הריאליים בבגרות.


מי שאינם עומדים בדרישות הקבלה של לימודי הנדסה יכולים להשתתף בתכנית לימודי הנדסה שנה א' בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון. שנת הלימוד מעניקה לסטודנטים מיומנויות בסיסיות במדעים ובהנדסה ובסיומה יכולים מי שעומדים בתנאים הנדרשים להמשיך ללימודים במחלקות בקמפוס האוניברסיטה בבאר שבע.


תכנית הלימודים


מסלול זה בא להכין את הסטודנטים לקראת התכנים הנלמדים במסגרת לימודי ההנדסה בפקולטה בבאר שבע. הקורסים הנלמדים מהווים מכנה משותף למחלקות ההנדסה השונות. אלה כוללות לימודי הנדסת חשמל, לימודי הנדסת בנין, לימודי הנדסת תקשורת, לימודי הנדסת מערכות מידע, לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסה כימית ולימודי הנדסה רפואית.


במהלך השנה, הסטודנטים רוכשים מיומנויות בסיסיות בענפים במדעים כמו מתמטיקה, תכנות ופיזיקה. כך הם לומדים על נושאים שחשובים ללימודי ההנדסה כמו חשבון דיפרנציאלי ותכנות הנדסי.


מתכונת הלימוד


המסלול נמשך שנה אקדמית אחת והוא מורכב משני סמסטרים. הסטודנטים משתתפים בקורסים עיוניים וגם בתרגולים שונים.


נושאי הלימוד

 

  • אנגלית למתקדמים
  • חדו"א להנדסת חשמל
  • חדו"א להנדסת מכונות
  • משוואות דיפרנציאליות
  • אלגברה ליניארית להנדסת תקשורת    
  • יסודות בפיזיקה
  • תכנות בשפת C
  • מיומנויות תכנות
  • אלגברה ליניארית    
  • ועוד


סגל הוראה


בראש התכנית עומד פרופסור אשר מחקריו מתרכזים בתחומי המיקרואלקטרוניקה והננוטכנולוגיה. בין המרצים במסלול אפשר למנות: דוקטור למתמטיקה אשר מרצה בתחומי המשוואות הדיפרנציאליות והאלגברה הליניארית; דוקטור שמרצה במסגרות באקדמיות שונות בענפי המתמטיקה ומדעי המחשב; ועוד.


על מוסד הלימוד


קמפוס אוניברסיטת בן גוריון באילת נוסד בשנת 2002 והוא מהווה חלק אינטגרלי ממוסד הלימוד. תכניות הלימודים, המרצים והבחינות הם דומים במרבית המקרים וכך גם התואר המוענק לבוגרים. הקמפוס באילת מעניק לתלמידים מלגות שונות וכן הסטודנטים יכולים להשתמש בשנת לימודים ראשונה בחינם ללומדים בפריפריה. בין המסלולים שניתן ללמוד בקמפוס נכללים לימודי כלכלה, לימודי מדעי החיים, לימודי ניהול תיירות ומלונאות, לימודי עבודה סוציאלית וכן תכניות מגוונות לתואר שני.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית יש צורך בתעודת בגרות מלאה שזה בגרות באנגלית בהיקף של לפחות 4 יחידות. כמו כן, המועמדים צריכים להציג בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון של מעל 70 או ברמת 5 יחידות בציון של 60 ומעלה. מי שברשותם בגרות ברמת 3 יחידות בלבד נדרשים לעבור קורס קיץ, אותו הם צריכים לסיים בציון של מעל 70. נוסף על כך, המועמדים צריכים להיות בעלי ציון של 550 ומעלה בפסיכומטרי וציון של לפחות 70 בחלק האנגלית במבחן.

 


תעודה


תלמידים שעומדים בדרישות התכנית יכולים להתקבל למסלולי לימודי ההנדסה בפקולטה בבאר שבע, על פי ההישגים וממוצע הציונים בסמסטר ב' של התכנית. הממוצע הדרוש משתנה בין המחלקות ונע בדרך כלל בין 80 - 85 ומעלה.

 

במסגרת תנאי המעבר לפקולטה למדעי ההנדסה, על המועמדים לעמוד בכל תנאי הקבלה לתכנית שנה א' בהנדסה, ובכל הדרישות בתכנית. בכל אחת מן המחלקות נקבע סף ממוצע לתכניות שנה א' בהנדסה, המעוניינים להתקבל נדרשים לממוצע שווה או גבוה מאותו סף קבלה.


עם הקבלה למחלקות להנדסה צריכים הסטודנטים לעיתים להשלים קורסים מסוימים במסגרת סמסטר קיץ או מסגרות אחרות. יש לציין כי מי שאינם עומדים ברף הנדרש לקבלה למחלקות ההנדסה בבאר שבע יכולים להמשיך במקרים מסוימים בלימודים בקמפוס אילת, למשל בחוגים ללימודי כלכלה או ללימודי ניהול.

עוד מסלולי לימוד - בן-גוריון קמפוס אילת