לימודי עבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון אילת

שירות אישי - צור קשר
לימודי עבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון אילת

לימודי עבודה סוציאלית בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון

 

עו"סים חיים

 

עבודה סוציאלית הוא מקצוע אשר מטרתו לסייע ולשפר את תנאי הרווחה ואת רמת החיים הן של קהילות והן של אנשים פרטיים אשר נמצאים בתנאים של מצוקה. המצוקה באה לידי ביטוי בפנים שונים, כמו מצוקה חברתית, מצוקה נפשית ומצוקה כלכלית.

 

תפקידם של העובדים הסוציאליים הוא לקשר בין קהילה לבין הפרטים שבה והם פועלים כדי לצמצם מצבי קיפוח, כמו עוני, אבטלה, אי־שוויון, אלימות ואי־מימוש זכויות אדם. הבוחרים ללמוד תחום זה לוקחים על עצמם תפקיד מרכזי בקידום פרטים וקהילות ובשינוי דפוסים חברתיים אשר יכולים לשנות את פני החברה מקצה לקצה.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי עבודה סוציאלית בקמפוס אילת באוניברסיטת בן-גוריון מכשירים את הסטודנטים להיות עובדים סוציאליים מיומנים אשר ביכולתם לעבוד במסגרות השונות של שירותי הקהילה והרווחה. הסטודנטים לומדים על גישות ומתודות לעבודה עם האוכלוסיות השונות, עם משפחות ופרטים ועם קבוצות וקהילות.

 

הם לומדים על ההיבטים השונים של האדם בהקשריו השונים, כישות עצמאית, כפרט בחברה וכחלק מקבוצה ומשפחה ועל היחסים הסימביוטיים בינו לבין הסביבה שבה הוא נמצא ועל ההשפעות שלהם אחד על השני. תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים את הכלים לעבודת מחקר והערכה לפיתוח המקצוע ולחידוש מתודות טיפוליות וארגוניות לסיוע לקהילה ולאנשים המרכיבים אותה.


מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים.

 

זוהי תכנית חד מחלקתית, נוסף על דרישות המחלקה הסטודנטים צריכים לעמוד בדרישות הפקולטה למדעי הרוח והחברה בלימודים כלליים וקורסי חובה ובחירה.

 

במסגרת התכנית מתקיימים קורסים מרוכזים ובהם חובת השתתפות מלאה. הקורסים המרוכזים יכולים להתקיים במהלך הסמסטר, לפני פתיחתו ואף בחודשי הקיץ.

 

בקמפוס אילת מתקיימים קורסי בחירה ייחודיים שבהם נבחנות שיטות למידה חדשניות. הסטודנטים דנים בהתמודדות עם אוכלוסיות כגון עובדים זרים ופליטים ומפתחים ידע בעבודה הסוציאלית המותאמת לעידן הגלובליזציה.

 

 

נושאי לימוד

 

 • יסודות הסוציולוגיה
 • מדיניות רווחה חברתית
 • יסודות הטיפול הקבוצתי
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • המבנה החברתי בישראל
 • תפיסות ומיומנויות בטיפול    
 • משפט ואתיקה
 • גישות פרטניות
 • עבודה קהילתית
 • משפחה כמערכת
 • תיאוריות באישיות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

קמפוס אילת הוא חלק בלתי נפרד מאוניברסיטת בן גוריון. הרמה האקדמית, התכנים הנלמדים והתארים שהבוגרים מקבלים זהים בכל לקמפוס האוניברסיטה שבנגב. כיתות הלימוד הקטנות מהוות כר פורה לאווירה סטודנטיאלית ולקשר אישי בין הסטודנטים לבין סגל האוניברסיטה. בקמפוס אילת אפשר ללמוד במגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני, ובהן לימודי פסיכולוגיה, לימודי כלכלה, לימודי ניהול מלונאות ותיירות ולימודי מדעי החיים.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי עבודה סוציאלית מתקבלים מועמדים אשר גילם 20 ומעלה שיש להם תעודת בגרות מלאה הכוללת ציון עובר ב - 4 יחידות לימוד לפחות בבגרות באנגלית. כמו כן, עליהם לקבל ציון 500 ומעלה בסכם או בציון 550 לכל הפחות בבחינת הפסיכומטרי וציון 70 ומעלה בפרק האנגלית בבחינת הפסיכומטרי.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל מטלות התואר, לרבות ההשלמה המעשית, מקבלים תואר בוגר BSW בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בן גוריון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתארים מתקדמים והם נרשמים בפנקס העובדים הסוציאליים ועובדים במגוון מקומות ותחומים שונים, כמו מחלקות לשירותים חברתיים של המועצות המקומיות ושל העיריות, בלשכות הסעד והרווחה, בעמותות, בבתי חולים ובבתי אבות, בפנימיות לנוער בסיכון, במוסדות שיקום לאנשים עם צרכים מיוחדים ובמוסדות טיפול לחולי נפש, בבתי כלא ובמשטרה.

עוד מסלולי לימוד - בן-גוריון קמפוס אילת