לימודים רב תחומיים במדעי החברה באוניברסיטת בן-גוריון אילת

שירות אישי - צור קשר
לימודים רב תחומיים במדעי החברה באוניברסיטת בן-גוריון אילת

לימודים רב תחומיים במדעי החברה באוניברסיטת בן-גוריון אילת

 

בעולם העבודה הדינמי של היום, רב תחומיות ופתיחות מחשבתית הן תכונות חשובות לכל עובד. כדי להתמודד עם דילמות ואתגרים עובדים נדרשים היום לשלב בין מספר ענפי ידע בדרכם לפתרון. לימודים רב תחומיים מתמקדים בהכשרת הסטודנטים בפיתוח דפוסי החשיבה הרב תחומיים הללו, היות ובמהלכם הסטודנטים יכולים להיחשף למספר תחומי דעת במקביל.


באוניברסיטת בן-גוריון – קמפוס אילת יכולים סטודנטים לקחת חלק בתכנית לימודים רב תחומיים במדעי החברה. במסלול זה ללימודים רב תחומיים הסטודנטים משלבים מספר חטיבות קורסים מתחומי מדעי החברה השונים וכך מעשירים ומרחיבים את הידע שברשותם.

 

תכנית הלימודים


בתכנית הלימודים הרב תחומיים הסטודנטים נחשפים לשלל נושאים במדעי החברה. הם משלבים בין כמה דיסציפלינות וכך מרחיבים את השכלתם ובוחנים סוגיות חברתיות, ארגוניות ותרבותיות מרכזיות.


בתכנית כמה חטיבות בתחומי מדעי החברה שבהן יכולים הסטודנטים לבחור –

 

חטיבה בתקשורת – סטודנטים בחטיבה זו רוכשים ידע עיוני אודות צריכת תקשורת נבונה ומתוודעים למושגי בסיס בתחום המדיה. בתכנית דנים בסוגיות טכנולוגיות ומוסדיות של כלי התקשורת ובהקשרים החברתיים והתרבותיים שלהם. יש לציין כי בתכנית זו לא מכשירים אנשי תקשורת אולם מקנים לסטודנטים ידע שיכול לסייע להם בהמשך הדרך בהשתלבות בארגוני מדיה כגון תחנות שידור, עיתונים ומשרדי פרסום ויחסי ציבור.

 

חטיבה במשאבי אנוש – בחטיבה זו הסטודנטים לומדים על שלל היבטים של ניהול ההון האנושי בארגונים. הם עוסקים בסוגיות ניהוליות, כלכליות ומשפטיות של התחום ומכירים שיטות לניהול של צוותים, לבניית אסטרטגיה ולטיפוח של שינוי ארגוני.

 

חטיבה במשא ומתן וגישה בין תחומית בסכסוכים – במסגרת החטיבה מתמקדים במחקרים ובתיאוריות בתחום פתרון הסכסוכים. בקורסים השונים בוחנים הסטודנטים קונפליקטים בין אישיים, סכסוכים בין קבוצות, סכסוכים בין ארגונים ומחלוקות פנים ארגוניות וכן סכסוכים במישור הבין לאומי.

 

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים בתכנית הרב תחומית שלוש שנים. זוהי תכנית חד מחלקתית שבה הסטודנטים צריכים לקחת חלק בארבע חטיבות לימוד. לחלופין, ניתן ללמוד בתכנית דו מחלקתית שבה משולבים הלימודים הרב תחומיים עם חוג או מחלקה נוספים. במסגרת זו יש ללמוד שתי חטיבות מהתכנית הרב תחומית. הסטודנטים לומדים במגוון של קורסי חובה ובחירה במסגרת לימודיהם.

 

נושאי הלימוד


בתכנית הרב תחומית הסטודנטים יכולים לבחור מבין מגוון רחב של נושאים, הנה כמה מן התחומים הנלמדים:

 

 

 • פיתוח ושינוי ארגוני
 • ניהול משאבי אנוש
 • אסטרטגיה בעולם מקוון
 • מנהיגות וניהול בארגונים
 • משא ומתן לניהול סכסוכים
 • טכנולוגיות מידע ותקשורת
 • מפתח התקשורת בעולם ובארץ
 • רב תרבותיות בחברה הישראלית
 • יצירתיות בפתרון של קונפליקטים
 • היבטים תרבותיים בחקר תקשורת
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון ניתן ללמוד בשלל מסלולים לתואר ראשון ושני. בין התכניות המתקיימות בקמפוס ניתן למצוא לימודי ניהול לתואר ראשון, לימודי מזרח תיכון, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי תולדות האמנות ואמנות יצירה ועוד.


תכניות אלה זהות בתכניהן למסלולים המתקיימים בקמפוס באר שבע של אוניברסיטת בן-גוריון. מטרת העל של הקמפוס היא הקניית

הכלים הנחוצים לסטודנטים לצורך השתלבות בשלל תפקידי מפחת במשק תוך פיתוח וקידום אזור אילת והדרום.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לתכנית הרב תחומית נדרשים לבגרות מלאה ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד. כמו כן יש צורך בציון סכם של 450 ומעלה או בציון פסיכומטרי רב תחומי של 450 לפחות. למועמדים שלהם ממוצע בגרויות 90 ומעלה ישנה אפשרות להתקבל לתכנית ללא צורך בפסיכומטרי.


מועמדים מעל גיל 30 יכולים להתקבל לחטיבת התקשורת בלבד. קבלתם של מועמדים בני 30 ומעלה לחטיבת ניהול סכסוכים ומשא ומתן או לחטיבת משאבי אנוש נתונה לאישור פרטני של ראש התכנית, בהתאם לניסיון מקצועי רלבנטי בתחום הנלמד.


יש לציין כי תנאי הקבלה ללימודים משתנים מעת לעת. לקבלת המידע העדכני ביותר לגבי תנאי הקבלה מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד.


תעודה


אוניברסיטת בן-גוריון מעניקה תואר ראשון BA לסטודנטים המסיימים בהצלחה את הלימודים בתכנית. כדי להשלים את הלימודים בהצלחה ולהיות זכאים לתואר יש צורך בממוצע של לפחות 65 בכל רכיב לימודים ובכל אחת מן החטיבות הנלמדות.

עוד מסלולי לימוד - בן-גוריון קמפוס אילת