הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון אילת

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון אילת

הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון קמפוס אילת

 

מקצוע העבודה הסוציאלית כולל שליחות רבה, העובדים הסוציאליים מסייעים לשלל אוכלוסיות בהתמודדות עם אתגרים במעגלי החיים, מה שמקנה תחושה גדולה של סיפוק. כדי לשמש כעובדים סוציאליים בישראל יש צורך בתואר ראשון בעבודה סוציאלית וברישום בפנקס העובדים הסוציאליים. אקדמאים מענפים שאינם עבודה סוציאלית המעוניינים לעבור הסבה מקצועית לתחום בעל זיקה חברתית וקהילתית יכולים לפנות לענף העבודה הסוציאלית וללמוד במסלול הסבה ייעודי.


באוניברסיטת בן-גוריון – קמפוס אילת מתקיימת תכנית הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית, מסלול זה מתאים לבעלי תואר אשון שאין ברשותם תואר בוגר בעבודה סוציאלית המעוניינים להשתלב בענף זה. במסלול זה להסבת אקדמאים יכולים הסטודנטים לרכוש את הידע הנחוץ לעובדים סוציאליים במסגרת תפקידם. בוגרי התכנית יכולים להשתלב בשלל אפיקים, כגון בשירותי הרווחה, במרכזים טיפוליים, במסגרות לנוער ולילדים בסיכון, במוסדות לגיל השלישי ובעוד מבחר מסגרות ובהן להציע מענה מקיף לצורכי מטופליהם. בעיר אילת ובסביבתה קיים היום ביקוש רב לעובדים סוציאליים איכותיים. באפשרותם של הבוגרים להמשיך גם לתואר שני בעבודה סוציאלית וכך להעמיק את הידע הטיפולי שבידיהם.

 

תכנית הלימודים


בתכנית ההסבה לעבודה סוציאלית יכולים אקדמאים לקבל שלל כלים הנחוצים להכשרתם כעובדים סוציאליים, בשלל תפקידים בשירותי הרווחה. הם מתוודעים לשלל מיומנויות לעבודה עם יחידים, קבוצות, משפחות וקהילות וליישום שיטות התערבות בשלל מסגרות חברתיות וקהילתיות. כמו כן, נרכשות מיומנויות הנחוצות להערכה ולמחקר בתחום העבודה הסוציאלית.

 

מתכונת הלימוד


אורכה של תכנית ההשלמה לעבודה סוציאלית הוא שנתיים. במסגרת מסלול זה הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי השלמה בתחומי הפסיכולוגיה ושיטות המחקר; בקורסי חובה, בקורסים עיוניים, בקורסי חובה מתקדמים שאותם לומדים בשנה השנייה, בקורסי חובה מתקדמים שניתן ללמוד בכל שלב בתכנית, ובקורסי בחירה נוספים.


כמו כן, הם לוקחים חלק בהכשרה מעשית בשדה. ההכשרה נפרשת על פני יומיים בשבוע במהלך השנה, במשך 25 שבועות. ההכשרה מתקיימת במגוון מסגרות בתחום הרווחה והקהילה ובמהלכה הסטודנטים מתרגלים את שיטות ההתערבות הנלמדות בפועל בשטח.

 

נושאי הלימוד


סטודנטים בתכנית ההשלמה לומדים מגוון של נושאים בתחום העבודה הסוציאלית, כגון:

 

 

  • טיפול משפחתי
  • מדיניות חברתית
  • סוגיות בנושא פליטות
  • עקרונות טיפול קוגניטיבי
  • אתיקה לעבודה סוציאלית
  • עבודה סוציאלית עם קבוצות
  • עבודה סוציאלית עם היחיד בקבוצה
  • תפיסות ומיומנויות בעבודה סוציאלית
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


קמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון הוקם בשנת 2002 והוא מהווה חלק בלתי נפרד בקמפוס בן-גוריון בנגב. מתקיימים בו מגוון מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני. בין התכניות הללו ניתן למנות לימודי עבודה סוציאלית, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי ההתנהגות, תואר ראשון בניהול, לימודי מלונאות ותיירות לתואר ראשון, לימודי ביולוגיה ימית ועוד.


במוסד הלימוד לוקחים חלק בקידום העיר אילת ומעודדים פרויקטים חברתיים וקהילתיים באזור. בוגרי הלימודים יכולים להשתלב במגוון תפקידים ומסגרות ולסייע לתרומה לעיר ולאזור הדרום באופן כללי. הסטודנטים בקמפוס אילת לומדים בקבוצות קטנות מה שמסייע לקבלת יחס אישית מן המרצים. חיילים משוחררים יכולים לממן את שנת הלימודים הראשונה לפי חוק החיילים המשוחררים הלומדים בפריפריה.

 

תנאי קבלה


תכנית ההסבה לעבודה סוציאלית מתאימה לבעלי תואר ראשון מאוניברסיטאות מוכרות בממוצע ציונים של לפחות 85, במבחר מקצועות, המעוניינים להשתלב בתחום העבודה הסוציאלית.


יש לציין כי באוניברסיטת בן-גוריון לא מכירים בקורסי הפטור האקדמי באנגלית הנלמדים בחלק מן המכללות. בוגרי מכללות אלה המעוניינים ללמוד בתכנית עשויים להידרש בהשלמה של קורס "אנגלית מתקדמים 2", או להציג ציון פטור בבחינת אמי"ר או בפסיכומטרי.


יש לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע העדכני והמדויק אודות תנאי הקבלה.


תעודה

 

סטודנטים המשלימים בהצלחה את תכנית ההשלמה ועומדים בכל חובותיהם האקדמיים זכאים לתואר ראשון בוגר בעבודה סוציאלית BSW. כמו כן, באפשרותם להירשם בפנקס העובדים הסוציאליים.

עוד מסלולי לימוד - בן-גוריון קמפוס אילת