תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת בן-גוריון אילת

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת בן-גוריון אילת

תואר שני במנהל עסקים בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון

 

עסקים כרגיל

 

מנהל העסקים הוא תחום אשר עוסק בכלל המאפיינים של עולם העסקים ובאפשרויות הרבות ובגישות השונות לרווח מקסימאלי. לכן התחום אינו מוגבל לדיסציפלינה אחת והוא חולש על תחומים רבים, כמו שיווק, משאבי אנוש, מימון, התנהגות ארגונית ועוד. השליטה בכל התחומים הללו מקנה את הידע הנצרך כדי לעשות עסקים בצורה חכמה, יעילה ורווחית.

 

אנשים אשר בוחרים ללמוד תואר שני במנהל עסקים מקבלים ידע תיאורטי, המבוסס על מחקרים ועל סטטיסטיקות, ועל ידע יישומי, המבוסס על ניסיון מעשי ועל מקרי בוחן, אשר השילוב של השניים מקנה תמונת מצב מלאה על התנהלות העסקים בארץ ובעולם.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני במנהל עסקים בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון מכין את הסטודנטים להתמודד עם התנאים של הסביבה העסקית העכשווית בדגש על הפן הלאומי והבינלאומי. הסטודנטים רוכשים ידע תיאורטי וכלים יישומיים על כל תחומי הניהול, לרבות הפן הבין־תרבותי.

 

תכנית זו מאפשרת לסטודנטים לבחור בין כמה מגמות התמחות: מגמת התנהגות ארגונית, מגמת אסטרטגיה, מגמת מימון ומגמת חדשנות וניהול הייטק. השילוב בין הלימודים הכללים של התחום לבין התמקדות בהתמחות מסוימת מאפשר לסטודנטים להכיר את עולם העסקים הן מנקדות מבט כללית וגלובאלית והן את התחום שבו בחרו ועל הפרטים הקטנים אשר מכילים אותו.

 

מתכונת הלימוד

 

התואר השני נמשך כשנתיים, השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע ובסוף כל שנת לימודים נערך קורסים מרוכזים בני שבוע אחרי תקופת הסמסטר. הסטודנטים בוחרים אחד משני המסלולים האפשריים – מסלול מחקרי שבסופו מגישים עבודת תזה או מסלול עיוני שבסופו מגישים עבודת גמר. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה כלליים, קורסי חובה במגמת ההתמחות, קורסי בחירה, קורסי סמינר וקורסים מתודולוגיים.

 

 

נושאי לימוד

 

 • בחירת תיקי השקעות
 • אסטרטגיה תחרותית
 • ניהול המערך הפנסיוני
 • אופציות וחוזים עתידיים
 • הבראה והשבחה של חברות
 • עקרונות עסקיים בינלאומיים    
 • שיווק בינלאומי
 • מנהיגות בארגונים
 • בנייה וניהול צוותים
 • ניהול תפעול עסקים
 • אסטרטגיה ומדיניות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

קמפוס אילת מהווה חלק אורגני מאוניברסיטת בן-גוריון והוא שווה לקמפוס שבנגב הן בתכנים הנלמדים וברמה האקדמית והן בתארים שהבוגרים מקבלים. כיתות הלימוד הקטנות שבקמפוס מאפשר אווירה סטודנטיאלית וקשר אישי בין הסגל האקדמי לבין הסטודנטים. קמפוס אילת מציע שלל תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני, ובהן תואר שני בניהול ויישוב סכסוכים, תואר שני במנהל, חברה ומדיניות החינוך, תואר שני בלימודי מזרח התיכון ותואר שני בעבודה סוציאלית.

 

תנאי קבלה

 

קבלה אוטומטית לתכנית היא לבעלי תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה, או מועמדים הנמצאים במדרג בקרב 20 אחוזים עליונים בתואר הראשון, או בעלי ציון 45 ומעלה בפרק הכמותי של בחינת ה -GMAT או ציון כללי 600. 

 

מועמדים יכולים להתקבל לאחר דיון בוועדת חריגים אם ברשותם תואר ראשון בממוצע שבין 77.00 - 79.99. לחלופין - בעלי ממוצע נמוך מ - 77 שהתואר הראשון שלהם הוא בתחום ההנדסה מאוניברסיטת בן-גוריון. למועמדים אלה יש צורך בציון GMAT.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת עבודת הגמר או עבודת התזה, מקבלים תואר M.B.A במנהל עסקים מטעם אוניברסיטת בן גוריון.

 

עוד מסלולי לימוד - בן-גוריון קמפוס אילת