תואר ראשון בניהול באוניברסיטת בן-גוריון אילת

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בניהול באוניברסיטת בן-גוריון אילת

לימודי ניהול לתואר ראשון בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון

 

ניהול חכם

 

אנשים רבים מטפסים בסולם הדרגות ומשתבצים בתפקידי ניהול, אך חסרות להם המיומנויות הנדרשות לנהל בצורה חכמה ויעילה ואין להם ידע בתחומים רבים אשר הכרחיים לעבודתו של המנהל. פעמים רבות יש להם את נקודת הראייה המערכתית, אך הם לוקים בהבנה של הפן הנקודתי או שיש להם ידע רב בשיווק אך ללא היכולת לקבל החלטות אשר יכולות לשנות את פני הארגון לטובה או לרעה.

 

למנהלים טובים צריכה להיות ראייה רחבה אשר חולשת על שלל ההיבטים של הארגון, מהתהליכים הפנימיים והחיצוניים של הארגון ועד ניהול כוח אדם ויחסי אנוש. הם צריכים לדעת לברור בין שלל השיטות והאסכולות הקיימות בעולם הניהול כדי לקדם את הארגון הן באופן כללי ומערכתי והן ברמת המחלקות השונות והתחומים שבהם הן עוסקות. הלומדים תואר בניהול לומדים על כל ההיבטים השונים של עבודת המנהל, מההיבט הכלכלי ועד ההיבט המשפטי.

 

תכנית הלימודים

 

תואר ראשון בניהול בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון מכשירים את הסטודנטים להיות מנהלים בסביבה עסקית דינאמית הנתונה להשפעות של מגמות מקומיות וגלובאליות מורכבות. הסטודנטים מקבלים הכשרה מעמיקה על תחומי הניהול ועל המתודות השונות הקיימות בו בשילוב פיתוח המחשבה ועידוד ליצירתיות ולביקורתיות.

 

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים את הכלים להתמודדות עם קבלת החלטות ניהוליות עם רקע נרחב בתהליכים רבים הקשורים לכלל ההיבטים של תחום הניהול, כמו כלכלה, שיווק, פסיכולוגיה, משפטים, טכנולוגיה וארגון.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים נמשכים כשלוש שנים. הם מתקיימים בתכנית דו מחלקתית - עם מחלקה נוספת מן הפקולטה למדעי החברה והרוח. השילובים השונים משקפים את הצורך הקיים היום במשק בסקטור העסקי והציבורי למנהלי שברשותם ידע מקיף הן בניהול והן בתחומי תוכן אחרים כגון פסיכולוגיה, כלכלה ולימודים רב תחומיים. שילוב זה מסייע בקבלת הכשרה מעמיקה בשני התחומים.

 

הסטודנטים בתכנית זו משתייכים לשתי פקולטות - לפקולטה לניהול ולספקולטה למדעי הרוח והחברה. הם נדרשים לפעול בהתאם לנהלים בשתי הפקולטות.

 

נושאי לימוד

 

 • התנהגות ארגונית
 • ניהול משאבי אנוש
 • מבוא למקרו כלכלה
 • מבוא למיקרו כלכלה
 • פרקים בסטטיסטיקה
 • קבלת החלטות עסקיות    
 • חקר ביצועים
 • מבוא למשפט
 • אתיקה בניהול
 • ניהול פרויקטים
 • שיטות כמותיות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

קמפוס אילת הוא חלק בלתי נפרד מאוניברסיטת בן-גוריון. סגל המרצים של הקמפוס, תכני הלימוד, הרמה האקדמית והתארים זהים למקבילים שלהם בקמפוס שבנגב. כיתות הלימוד הקטנות יוצרות קהילת סטודנטים מגובשת ויחסים אישיים בין הסגל האקדמי לבין הסטודנטים. בקמפוס ניתן ללמוד מגוון תכניות לימוד הן לתואר ראשון והן לתואר שני, ובהן לימודי כלכלה, לימודי ניהול מלונאות ותיירות, לימודי מדעי החיים ולימודי פסיכולוגיה.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי ניהול מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה הכוללת לפחות 4 יחידות לימוד בבגרות באנגלית בציון עובר ו-4 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה בציון 70 ומעלה. מועמדים אשר למדו 3 יחידות במתמטיקה מחויבים בקורס מבוא למתמטיקה.

 

כמו כן, עליהם לקבל ציון 520 ומעלה בבחינת הפסיכומטרי או בסכם וציון 70 ומעלה בפרק האנגלית של בחינת הפסיכומטרי.

 

קיימת אפשרות קבלה ללא פסיכומטרי - למועמדים שלהם ממוצע בגרויות 102 ומעלה. יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 65 ומעלה או 4 יחידות בציון 85 ומעלה. סיווג האנגלית הנדרש במסלול זה הוא 170 ומעלה בבחינת אמי"ר, או 5 יחידות בציון עובר, או 4 יחידות בציון 75 ומעלה.

 

מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע העדכני אודות תנאי הקבלה - תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר B.A בניהול מטעם אוניברסיטת בן גוריון.

עוד מסלולי לימוד - בן-גוריון קמפוס אילת