הסבת אקדמאים להוראה בתיכון באוניברסיטת בן גוריון - קמפוס אילת

רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בן גוריון באילת - הסבת אקדמאים לחינוך.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לימודי הסבת אקדמאים להוראה בעל יסודי בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון


ניסיון וידע בכיתה


תקופת התיכון היא מכריעה ביותר בחייהם של בני נוער. זהו פרק הזמן שבו הם נבחנים בבחינות הבגרות ובמקביל בונים כישורים שישרתו אותם בחייהם כבוגרים. מסיבה זו מקדישים במערכת החינוך משאבים רבים כדי להכשיר מורים איכותיים לבתי הספר העל יסודיים. כחלק ממגמה זו שואפים גם לגייס אקדמאים שמעוניינים לעבור לתחום ההוראה ולספק להם את ההכשרה המתאימה להעביר את הידע הנרחב בתחום הדעת שלהם הלאה לבני הנוער.


קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון מפעיל תכנית הסבת אקדמאים להוראה שמתמחה בהכשרה להוראה בחינוך העל יסודי. המסלול מאפשר למשתתפיו לקבל תעודת הוראה ורישיון הוראה קבוע ממשרד החינוך. במסלול שואפים לעצב אנשי הוראה מיומנים שיכולים לאתגר את התלמידים שלהם, לפתח אותם כלומדים עצמאיים ולהשריש בהם את ערכי השייכות למדינת ישראל.


תכנית הלימודים


תכנית זו להסבת אקדמאים מאפשרת לבעלי תואר ראשון במחלקות השונות לרכוש כישורים מקצועיים בהוראה שחיוניים כדי ללמד בבתי ספר על יסודיים ולעמוד מול כיתה כמורים. הם מקבלים כלים להוראת תחום הידע שלהם ולהעברתו לתלמידים שלהם בצורה איכותית, חווייתית ומסקרנת. כך הם לומדים על סוגיות דידקטיות ופדגוגיות בתחום החינוך וגם סוקרים היבטים פסיכולוגיים וחברתיים של עולם ההוראה.

 

מסלולי הוראה

 

בין המסלולים שניתן ללמוד בקמפוס, אפשר למנות בין היתר: הוראת אנגלית, הוראת אזרחות, הוראת אמנות, הוראת אלקטרוניקה, הוראת ביולוגיה, הוראת גיאוגרפיה, הוראת היסטוריה, הוראת חשמל, הוראת כימיה, הוראת לשון, הוראת מדעי החברה, הוראת מדעי המחשב, הוראת לימודי ארץ ישראל, הוראת מחשב ישראל, הוראת מוזיקה, הוראת מקרא, הוראת מתמטיקה, הוראת סוציולוגיה, הוראת ספרות, הוראת ערבית, הוראת פילוסופיה, הוראת פיזיקה, הוראת פסיכולוגיה, הוראת קולנוע והוראת תקשורת.


מתכונת הלימוד


קמפוס אילת מפעיל שני מסלולים להכשרה להוראה. הראשון הוא מסלול בהיקף של שנה אחד והוא מיועד לבוגרי תואר ראשון. המסלול השני נמשך כשנתיים והוא מתאים לסטודנטים שנמצאים בשנה השלישית ללימודיהם בקמפוס. השיעורים מתקיימים במהלך יומיים בשבוע, משעות אחר הצהריים ועד הערב.


התכנית כוללת קורסים פדגוגיים כלליים לצד סדנאות מעשיות בהן הסטודנטים פועלים בקבוצות קטנות ומכינים חומרי הוראה בהתאם להתמחויות השונות שלהם ומתרגלים יישום של שיטות הוראה חלופיות. נוסף על כך מתקיימים מפגשים עם אנשי חינוך וסיורים לימודיים במוסדות לימוד. במהלך המסלול הסטודנטים גם משתלבים במסגרת התנסות מעשית שנערכת בבתי ספר על יסודיים באזור הערבה, מה שמאפשר להם להתנסות בפועל בלימוד בכיתות.


על מוסד הלימוד


קמפוס אילת הוקם על ידי אוניברסיטת בן גוריון במטרה להנגיש את ההשכלה הגבוהה בפריפריה. בקמפוס מתקיימים מסלולים שונים לתואר ראשון ושני שתואמות את התכניות שמוצעות בקמפוס באר שבע מבחינת תכנים וכן התואר המוענק בסופן. המוסד גם מעניק מלגות לימוד למועמדים מצטיינים ומאפשר לממש את ההטבה לשנה אקדמית ראשונה בחינם במסגרת לימודים בפריפריה לחיילי משוחררים. בין המסלולים הנלמדים בקמפוס נכללים לימודי פסיכולוגיה, לימודי ניהול, תואר שני במנהל ומדיניות בחינוך ותואר שני ביישוב וניהול סכסוכים.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שבידיהם תואר ראשון, שלמדו בתכניות חד חוגיות או דו מחלקתיות בקמפוס אילת או במוסדות לימוד אחרים. עליהם להיות בעלי ממוצע של לפחות 75 בענפי מדעי החברה והרוח וממוצע 70 ומעלה בענפי ההנדסה והמדעים. בתחומי הוראת לשון, הוראת מתמטיקה והוראת אנגלית יש לעבור מבחני בקיאות. מי שעומדים בדרישות הסף מוזמנים לראיון אישי.


יש לציין שהקבלה למסלולי ההוראה היא לבוגרי מקצועות קרובים לתחום הלימוד. בחלק מהמסלולים יש צורך לבצע השלמות.

תעודה


סטודנטים שעומדים בכל הדרישות לאורך המסלול ומסיימים אותו בהצלחה מקבלים תעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב. כמו כן הבוגרים יכולים לקבל רישיון הוראה קבוע מטעם משרד החינוך והתרבות, בהתאם לתנאים בחוזר המנכ"ל של המשרד. יש לציין שמשרד החינוך עשוי לדרוש מהבוגרים תואר שני כדי לקבל רישיון הוראה עבור כיתות י"א וי"ב.

 למידע נוסף לחצו: קמפוס אילת - אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

עוד מסלולי לימוד - בן גוריון קמפוס אילת

פורום לימודי חינוך

תנאי העסקה בתחום החינוך הגופני
שחר
ללא תגובה
האם עבודה כגנן לילדים מעל גיל 3 מצריכה תואר בחינוך?
דני
1 תגובות
מה המשך והאינטנסיביות של לימודי חינוך?
דני
1 תגובות
לימודי אבחון לגיל הרך
אורית ביטון
1 תגובות
תואר שני בהוראת המדעים או מתמטיקה
יעל ברויטמן
1 תגובות
אפיקי מעבר מלימודי חינוך או מדעי החברה
מרים
1 תגובות
קורס הוראת מצטיינים ומחוננים
שאהין אמל
1 תגובות
תנאי קבלה לתעודת הוראה חינוך מיוחד
ביאטה
1 תגובות
מוסדות לימוד לתואר שני אקויטלנטי
שרה
1 תגובות
לימודים להוראה מתקנת במרכז
מיטל אסור
2 תגובות
לימודי המשך בחינוך בשנה אחת
יעקב
1 תגובות
הסבה מתואר ראשון כללי לתעודת הוראה
דינה
1 תגובות
צריך ניסיון בחינוך מיוחד כדי ללמוד ניתוח התנהגות?
אורטל
1 תגובות
קבלה להוראה עם ציון 69 בבגרות בעברית
שירה
1 תגובות
מגבלת גיל ללימודי חינוך BEd
גמאל
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון 1,074 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת תל אביב 955 חוות דעת

  • 4.0

    האוניברסיטה העברית בירושלים 913 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים