רוצה פרטים על לימודי הנדסה שנה א?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסה שנה ראשונה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסה שנה א? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסה שנה א' - שנה א' בהנדסה


להגיע למחלקה להנדסה


תחום ההנדסה הוא בין הנדרשים והפופולריים היום, הן באקדמיה והן בתעשייה. המהנדסים הם חוליה חשובה ביותר בפיתוח המשק, כאשר הענפים הרבים של ההנדסה באים לפתור בעיות שונות של האדם, הארגון והמפעל. תחילת הדרך להכשרה כמהנדסים עוברת בלימודי ההנדסה, שמוצעים במוסדות לימוד רבים בארץ.


תנאי הקבלה ללימודי ההנדסה הם גבוהים למדי ויש מי שאינם עומדים ברף הנדרש כדי להתקבל. עם זאת, מוסדות לימוד מסוימים מציעים תכניות שמתאימות במיוחד למי ששואפים ללמוד הנדסה אך לא עוברים את תנאי הסף. מסלול שנה א' בהנדסה מאפשר לצבור ידע חשוב כדי להגיע ללימודי ההנדסה ובהמשך גם לקריירות משמעותיות בתעשייה.


למי מיועדים הלימודים


תכנית זו מיועדת לסטודנטים שאינם עומדים בדרישות הקבלה שמציבות הפקולטות להנדסה במוסדות השונים. היא מאפשרת להתחיל את הלימודים בתכנית המיוחדת, להשלים בה את השנה הראשונה ולאחר עמידה בחובות הנדרשים להמשיך ללימודי הנדסה באוניברסיטאות השונות.


המסלול מתאים למי שלא עומדים ברף הדרישות למחלקות ההנדסה השונות, ביניהן לימודי הנדסת חשמל, לימודי הנדסת מחשבים, לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת תעשיית וניהול, לימודי הנדסת תקשורת, לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, לימודי הנדסת מערכות מידע, לימודי הנדסה ביו רפואית, לימודי הנדסת בניין ומחלקות נוספות.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית הסטודנטים לומדים על סוגיות יסוד בענפי המדעים שחיוניים לתחום ההנדסה. כך הם לומדים כלים בסיסיים בענפים כמו מתמטיקה, פיזיקה וכימיה וגם מחזקים את השליטה שלהם בשפות תכנות שונות, למשל בשפת ג'אווה. בהמשך הם בוחנים לעומק סוגיות שמותאמות לתחומי ההנדסה השונים ורוכשים מיומנויות מתקדמות יותר במתמטיקה ובהנדסה שחשובות למי שמתכוונים ללמוד נושאים אלה.


מתכונת הלימוד


משך התכנית משתנה בין המוסדות, בחלקם אורכה שנה אקדמית שמכילה שני סמסטרים ובחלקם היא מתפרשת על פני שלושה סמסטרים וכוללת גם סמסטר קיץ. זוהי תכנית עיונית ברובה שכוללת קורסי חובה לצד תרגולים.


נושאי הלימוד

 

 • מבוא לפיזיקה
 • מתמטיקה דיסקרטית
 • גרפיקה הנדסית
 • פיזיקה להנדסת חשמל
 • אלגברה ליניארית
 • משוואות דיפרנציאליות
 • מערכות ספרתיות
 • חדו"א להנדסת מכונות
 • אנגלית למתקדמים    
 • מיומנויות תכנות הנדסי    
 • ועוד


תנאי קבלה


כדי להתקבל למסלול זה יש צורך בתעודת בגרות מלאה ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לפחות. כמו כן נדרש ציון בפסיכומטרי, לרוב מעל 550 וכן מושם דגש על הציון בפרקי האנגלית בבחינה. בחלק מן המוסדות נדרשים המועמדים גם להיות בעלי בגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות. במוסדות מסוימים כל המועמדים צריכים להשלים קורס מבוא במתמטיקה בעוד באחרים בקורס נדרש למי שאינם עומדים בדרישות הסף במקצוע.

 


תעודה


בסיום שנת הלימודים בוגרים שעומדים בכל התנאים יכולים להמשיך ללימודי הנדסה באוניברסיטאות ובמוסדות השונים. כל אחד מהמוסדות קובע רף קבלה שבו הבוגרים צריכים לעמוד כדי להתקבל, ממוצע הציונים משתנה לפי המחלקה שבה מעוניינים ללמוד ונע לרוב בין 80 - 85. בחלק מהמוסדות, כמו למשל הטכניון, ישנם עוד פרמטרים לתנאי הקבלה ללימודי הנדסה, כגון מבדקים פנימיים וראיונות נוספים.


יש לציין שהקורסים שנלמדים בתכנית לא מקיפים את כל החומר שנלמד בשנה הראשונה של לימודי ההנדסה בכל המוסדות. מסיבה זו, הבוגרים נדרשים לעיתים גם להשתתף בקורסי השלמה, מה שיכול גם להאריך את לימודיהם בהמשך ליותר מארבע שנים.


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת בן-גוריון - קמפוס אילת: קמפוס אילת של בן-גוריון מציעים תכנית שנה א' בהנדסה שמאפשרת קבלה למחלקות השונות ללימודי הנדסה בקמפוס האוניברסיטה בבאר שבע. כמו כן, בקמפוס אילת אפשר ללמוד במגוון תכניות לימוד, בהן לימודי ביוטכנולוגיה וביולוגיה ימית, לימודי פסיכולוגיה, לימודי כלכלה, תואר ראשון בניהול ולימודי עבודה סוציאלית. מתקיימים גם מסלולים שונים לתארים מתקדמים.

 

 

 • המכללה האקדמית ספיר (שדרות): התכנית להנדסה שנה א' בספר מכינה את תלמידיה למעבר ללימודי ההנדסה באוניברסיטת בן-גוריון, באוניברסיטת תל-אביב ובטכניון, בכפוף לתנאי הקבלה של כל מוסד. בין מסלולי הלימוד הנוספים במכללה נכללים לימודי כלכלה יישומית וניהול, לימודי לוגיסטיקה, לימודי מדעי המחשב, לימודי ניהול משאבי אנוש ולימודי משפטים.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסה שנה א?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסה שנה א?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי הנדסה שנה א