קורס עיסוי תינוקות במכללת מדיסין

שירות אישי - צור קשר
קורס עיסוי תינוקות במכללת מדיסין

קורס עיסוי תינוקות - מכללת מדיסין

 

עיסוי תינוקות היא טכניקה שמטרתה לסייע במגוון היבטים בחיי תינוקות ופעוטות, באמצעות העיסוי ניתן להקל במצבים של כאבי בטן וכאבים נוספים וכן לסייע בהרגעה ובמצבים של אי שקט. תרומה משמעותית נוספת של טכניקה זו הוא חיזוק הקשר שבין ההורים לתינוק, תוך פיתוח שלווה וחיזוק הביטחון העצמי של הילד.


המעוניינים להכיר שיטת עיסוי זו יכולים ללמוד בקורס עיסוי תינוקות המתקיים במכללת מדיסין. בקורס יכולים המשתתפים להכיר את הכלים הנדרשים למטפלים כדי לסייע לתינוקות ולהוריהם במגוון מצבים. בוגרי ההכשרה יכולים להשתלב כמעסים במגוון קליניקות לרפואה משלימה, קופות חולים ומרכזים לגיל הרך, וכן להתחיל קריירה עצמאית ולהציע טיפולים להורים במגוון מסגרות. המטפלים יכולים גם לשלב טכניקה זו בעבודתם עם גישות הוליסטיות נוספות, כדי להעניק מעטפת טיפולית מקיפה יותר ללקוחותיהם.

 

היכן לומדים?


הקורס מתקיים בשלוחת חיפה של מכללת מדיסין.

 

תכנית הלימודים


לאורך הכשרה זו המשתתפים לומדים בהרחבה על תחום עיסוי התינוקות ורוכשים מיומנויות פרקטיות החשובות למעסים בעבודתם. הם מתחילים מהיכרו עם עולם העיסוי וחשיבותו וכן תרומתו הגופנית והנפשית בגיל הינקות תוך היכרות עם מחקרים אודות הענף. לאחר מכן, הם לומדים על ביצוע תהליכים בסיסיים ומכירים את צורות המנח המקובלות, את החומרים הנדרשים ואת תהליכי העבודה. בין היתר נלמדים תהליכים שבהם מתמקדים כפות הרגליים ומשלבים כלים מן הרפלקסולוגיה.


בהמשך התכנית מתמקדים המשתתפים בתהליכי עבודה שדרכם ניתן לסייע בקשיים גופניים ורגשיים שונים של התינוק. בין היתר נלמדים טיפולים שבאפשרותם להקל על בעיות נשימה ועיכול שונות. בהמשך שמים דגש על תחום הטיפול בכאבים באמצעות עיסוי. המשתתפים מתוודעים לטכניקות האלטרנטיביות המקובלות המתאימות לסיוע במקרים של כאבי אוזניים, עצירות, כאבי בקיעת השיניים, גזים ועוד, באופן המותאם לשלבי ההתפתחות של תינוקות ולצורכים האישיים של כל מטופל.

 

מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני 10 מפגשים. היקפו של כל שיעור הוא כשעתיים, המפגשים מתקיימים בשעות אחר הצהריים, אחת לשבוע.
בקורס משולבת למידה עיונית של עקרונות העיסוי יחד עם תרגילים מעשיים שדרכם המשתתפים יכולים לתרגל את החומר הנלמד הלכה למעשה ותחת השגחה של הסגל המלמד. כמו כן, הם מקבלים חומרת לימוד ובה חומרי הקורס ודרכה יכולים להמשיך לתרגל גם בין המפגשים.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס לומדים מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

  • טיפול בכאבים
  • צורת מנח התינוק
  • בעיות עיכול ונשימה
  • עקרונות ברפלקסולוגיה
  • השפעות נפשיות של העיסוי
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מדיסין היא מכללה למקצועות הרפואה האלטרנטיבית הפועלת במסגרת המכללה למינהל. במכללה זו ניתן לקחת חלק במגוון של קורסים, אלה מתאימים הן למי שברצונם לעשות את הצעדים הראשונים לעבר קריירה כמטפלים, והן למטפלים מנוסים יותר שמעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי ולעסוק גם בטכניקות ושיטות נוספות בקליניקות שלהם. בקורסים נכללים תרגילים פרקטיים שמטרתם לסייע למשתתפים לפתח מיומנויות חשובות לתרפיסטים תוך היכרות קרובה של תהליכים במקצוע הנלמד.


בין הקורסים שאותם ניתן ללמוד במכללה זו אפשר למנות קורסים במקצועות המגע כגון עיסוי רקמות עמוק, קורס שיאצו, קורס רפלקסולוגיה ועוד. מתקיימים קורסים בענפים הוליסטיים נוספים ובהם קורס הדרכת תנועה לגיל הרך, קורס נטורופתיה, קורס קינסיולוגיה, קורס ארומתרפיה ועוד.

 

תנאי קבלה


הקורס מתאים למעסים המעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שברשותם ולהכיר גם טכניקות לעבודה טיפולית עם תינוקות ופעוטות. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המלא אודות תנאי הקבלה למסלול זה.

 

תעודה


בוגרי המסלול אשר עומדים בכל החובות הנדרשים זכאים לקבל תעודת "מטפל בעיסוי תינוקות" המוענקת על ידי מכללת מדיסין מבית המכללה למינהל. כדי לקבל דיפלומה זו עליהם להיות נוכחים ב - 100 אחוזים מן המפגשים וגם להשלים בהצלחה את התרגיל המעשי.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מדיסין - רפואה משלימה
Whatsapp Whatsapp