קורס דיקור סיני במכללת מדיסין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מדיסין - דיקור סיני.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס דיקור סיני במכללת מדיסין לרפואה משלימה


מטפלים בכוח המחטים


הפילוסופיה הסינית מתייחסת אל האדם כמכלול המשלב את הגוף הפיזי יחד עם הפן המנטלי והרגשי, מתוך שאיפה ליצירה של איזון והרמוניה בין כל ההיבטים של הגוף. לצורך יצירה של הרמוניה זו בין האברים והמערכות יש צורך בזרימה תקינה של ה - "צ'י", או האנרגיה. אחת הדרכים בתחום הרפואה הסינית לעידוד זרימת אנרגיה יעילה יותר היא באמצעות דיקור סיני, הידוע גם בשמו אקופונקטורה.


בטיפול בדיקור סיני מחדירים באזורים שונים מחטים דקות במיוחד, וכך יוצרים גירוי שנועד לעידוד פעולות ריפוי טבעיות של הגוף. כך ניתן להתמודד עם תופעות כגון כאבים וכן עם תסמינים רגשיים ונפשיים כגון חרדה ומתח. שיטת טיפול זו החלה את דרכה כבר לפני אלפי שנים והיום משתמשים בה מטפלים רבים בכל העולם, לעיתים בשילוב עם טכניקות טיפול מערביות.


קורס דיקור סיני המתקיים במכללת מדיסין שואף להעניק למשתתפיו כלים מקצועיים מעולם האקופונקטורה ולהקנות להם ידע על יישומי הפילוסופיה הסינית בטיפול. בקורס המשתתפים מגבשים מודעות ואחריות ליכולות הטיפול שלהם, מה שיכול לסייע להם להמשיך להתפתח ולהתחדש כמטפלים.

 

היכן לומדים?

 

הקורס מתקיים בשלוחת חיפה

 


תכנית הלימודים


בתכנית זו שואפים להכשיר מטפלים בדיקור סיני שרואים את התחום כרפואה מונעת ומשלימה. לאורך הקורס רוכשים ידע, יכולות אבחון ומיומנויות בטיפול אקופונקטורה, בפילוסופיה הסינית ובגישות שיאצו וטווינא. הם מפתחים יכולות תשאול ואבחון ולומדים על הדיאלוג המתקיים בין הרפואה המערבית לרפואה המשלימה, מה שמאפשר להם לעבוד יחד עם מטפלים, רופאים וחוקרים. במהלך התכנית נלמדות סוגיות שונות מן הרפואה המערבית לרבות פתולוגיה, פרמקולוגיה, בדיקות מעבדה ופיזיולוגיה לצד היבטים מן הפילוסופיה הסינית, שכוללים עקרונות כגון חמשת היסודות, מרידיאנים, צ'י ויין וייאנג.


מתכונת הלימוד


אורכו של הקורס הוא כשנה אחת. במהלכו התלמידים משתתפים בהרצאות עיוניות ובתרגולים פרקטיים שונים. כמו כן, הקורס משלב דיון קליני וסטאז' קליני שמאפשרים למשתתפים להכיר מקרוב את שיטות הדיקור הנלמדות.


נושאי הלימוד


במהלך הקורס נלמדים נושאים שונים וביניהם:

 

 • עקרונות יין ויאנג
 • תיאוריית האיברים
 • אנטומיה ופיזיולוגיה
 • עזרה ראשונה והחייאה
 • פיזיולוגיית מערכות הגוף
 • אנרגיית צ'י וכוח החיוניות    
 • מרידיאנים
 • בדיקות מעבדה
 • רפואה מערבית
 • חמשת היסודות
 • פילוסופיה סינית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת מדיסין מתקיימות שלל תכניות לימוד בתחומי הרפואה האלטרנטיבית, שבהן יכולים מטפלים מנוסים ומתחילים כאחד לרכוש כלים חדשים ולהרחיב את מיומנויות התרפיה שלהם. מבין הקורסים שאפשר ללמוד במכללה: קורס פרסונולוגיה וחכמת הפנים, קורס עיסוי רפואי, קורס שיאצו, קורס טווינא, קורס ליווי הריון ובעיות פוריות וקורס הילינג. מוסד הלימוד מפעיל מספר שלוחות, אלה פועלות בערים באר שבע, נתניה וחיפה.


תנאי קבלה


יכולים להתקבל לקורס מועמדים שברשותם תעודת בגרות מלאה, בעלי ידיעה ברמה בסיסית של השפה האנגלית. במסגרת תנאי הקבלה הם צריכים גם לעבור ראיון קבלה.


תעודה


למשתתפים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות במסלול ניתנת תעודת גמר "מטפל מוסמך דיקור סיני - אקופונקטורה" על ידי מכללת מדיסין, מבית המכללה למינהל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מדיסין קולג` - מכללת מדיסין, לימודי רפואה משלימה

עוד מסלולי לימוד - מכללת מדיסין - רפואה משלימה

כלים שיעזרו לך לבחור