קורס טיפול בהתמכרויות במכללת מדיסין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס בריאות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מדיסין - טיפול בהתמכרויות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס להכשרת מטפלים בהתמכרויות - מכללת מדיסין

 

במכללת מדיסין ניתן לקחת חלק בקורס טיפול בהתמכרויות. במסלול זה ניתן לרכוש ידע וכלים לסיוע לאנשים המתמודדים עם התמכרויות מסוגים שונים. משתתפי הקורס לומדים על הסוגים הנפוצים של התמכרויות ובוחנים דרכים בהן ניתן לסייע למטופלים לאורך תהליך ההחלמה.


בוגרי קורס טיפול בהתמכרויות יכולים להשתלב במסגרות תעסוקה שונות. בין היתר באפשרותם להשתלב במרכזים ותכניות לסיוע לאנשים עם התמכרויות, בבתי חולים ובקופות החולים, במסגרות לבני נוער וצעירים בסיכון ובמסגרות נוספות. כמו כן, מטפלים מנוסים יכולים להשתמש בידע הנלמד בקורס בעבודתם בקליניקות שלהם וכך להרחיב את מנעד השירותים הטיפוליים שבאפשרותם להציע.

 

היכן לומדים?


הקורס מתקיים בשלוחת חיפה של מכללת מדיסין.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים מכירים כלים טיפוליים בעזרתם ניתן לבנות תכניות להתמודדות עם התמכרות ועם התנהגות כפייתית. בתכנית זו מתבססים על כלים אשר דומים לתכנית 12 הצעדים, תכנית המשמשת ברחבי העולם וגם בארץ לסיוע באופן מובנה והדרגתי למתמודדים עם התמכרות.


המשתתפים בקורס בריאות זה מתוודעים לסוגי ההתמכרות הנפוצים ולדרכים בהן ניתן להקל על המתמודדים עמן. בין היתר מתוודעים לסוגי חומרים מסוכנים, להתמכרויות למזון ודפוסים כפייתיים של אכילה, להתמכרות למין, להתמכרות לתרופות, להתמכרות לעישון ולדפוסים נוספים של התמכרות כללית הנפוצים כיום כגון לאינטרנט, להימורים, לקניות ולעבודה. הם בוחנים כיצד ניתן לסייע בכל אחד מאותם מקרים תוך קבלת כלים להתאמה אישית של התהליך לצורכים של כל מטופל.

 

מתכונת הלימוד


בקורס זה 112 שעות לימוד, הוא מחולק ל - 28 מפגשים שנערכים אחת לשבוע. היקפו של כל מפגש 4 שעות לימוד. הקורס כולל שיעורים עיוניים וכמו כן נכלל בו סטאז' מעשי בהיקף של 7 מפגשים. במסגרת הסטאז' המשתתפים יוצאים לתרגל את החומר הנלמד במסגרות טיפוליות חיצוניות ומרכזים להתמודדות עם התמכרות, כך הם יכולים לרכוש ניסיון פרקטי לקראת השתלבותם בשוק העבודה ולהכיר מקרוב את הכלים הנלמדים. לקראת סיומו של הקורס הם גם עורכים עבודת גמר שבה הם מסכמים את הידע הנלמד.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס לומדים מגוון של נושאים, כגון:

 

 

  • אכילה כפייתית
  • אובססיה מינית
  • התמכרות למזון
  • חומרים מסוכנים
  • התמכרות לאינטרנט
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

המעוניינים לרכוש מקצועות נוספים מעולם הרפואה האלטרנטיבית יכולים למצוא קורסים בענפים שונים הנערכים במכללת מדיסין. בקורסים אלה ניתן להכיר את מיומנויות הטיפול וגם להתנסות בהן באופן מעשי דרך תרגילים והתנסויות. במוסד הלימוד חדרי טיפול וכיתות להדרכה שבהם הסטודנטים יכולים לתרגל בפועל את הכלים הנרכשים, תוך הדרכה של המרצים. סגל ההוראה במכללה כולל מטפלים מקצועיים שברשותם ניסיון בתחום הטיפולי וכן בהוראת ענפים אלה. הסגל מעביר מן הניסיון שברשותו אל המשתתפים ומסייע להם במהלך השיעורים ובתרגולים הפרקטיים.


בין הקורסים הנוספים שאותם ניתן למצוא במכללת מדיסין נכללים גם קורס להכשרת מטפלים הוליסטים לאורח חיים בריא, קורס נטורופתיה, קורס הילינג, קורס דמיון מודרך, קורס פרסונולוגיה ומורפולוגיה, קורסים בתחום העיסוי ועוד.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


תכנית זו יכולה להתאים במיוחד למטפלים בגישות נוספות ברפואה המשלימה או הקונבנציונלית המעוניינים להכיר שיטות לסיוע לאנשים המתמודדים עם התמכרות, כדי לשלב כלים אלה בעבודתם השוטפת עם אותם מטופלים. מומלץ לפנות הישר אל מוסד הלימוד לצורך קבלת הפרטים המלאים אודות תנאי הקבלה.

 

תעודה


עם השלמת כל הדרישות הלימודיות בקורס, המשתתפים מקבלים תעודת "התמחות טיפול בהתמכרויות", המוענקת על ידי מכללת מדיסין, המכללה למינהל. כדי להיות זכאים לקבלת הדיפלומה הם צריכים להיות נוכחים ב - 80 אחוזים מן המפגשים ולהגיש את עבודת הגמר המסכמת.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מדיסין קולג` - מכללת מדיסין, לימודי רפואה משלימה

עוד מסלולי לימוד - מכללת מדיסין - רפואה משלימה

כלים שיעזרו לך לבחור