קורס מטפל הוליסטי לאורח חיים בריא במכללת מדיסין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מדיסין - מטפל הוליסטי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מטפל הוליסטי לאורח חיים בריא במכללת מדיסין לרפואה משלימה


מזון לנפש ולגוף


אמרה ידועה היא כי אנחנו מה שאנו אוכלים, לא מפתיע אם כן כי אנשים שמקפידים על תזונה בריאה ואורח חיים בריא נוטים להיות בעלי בריאות תקינה יותר מבחינה נפשית ופיזית. כדי להבין את הקשר שבין תזונה לבין בריאותו של האדם, מטפלים הוליסטיים שואפים להבין את מכלול הגורמים שמשפיעים על האדם, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית ורגשית. תחום הרפואה הטבעית רואה את התזונה ככלי לאבחון ולטיפול, שבכוחו לא רק לסייע בירידה במשקל ובמניעת מחלות אלא גם כדרך לריפוי של מחלות קיימות ולתרומה לחיוניות והבריאות הכללית של האדם.


במכללת מדיסין מתקיים קורס מטפל הוליסטי לאורח חיים בריא, בו לומדים לסייע למטופלים בכוחה של התזונה הבריאה. בוגרי הקורס יכולים לשלב את הכלים הנלמדים יחד עם גישות טיפוליות נוספות וכך להעניק למטופלים שלהם מענה מקיף ומעמיק, וכן באפשרותם לפעול יחד עם צוותים מן הרפואה הקונבנציונלית ולהציע למטופלים כלים הוליסטיים שונים.


תכנית הלימודים


לאורך התכנית המשתתפים מקבלים ידע מעמיק על הפן ההוליסטי והפיזי של הרפואה המשלימה, במקביל להבנת בסיסי רפואי קונבנציונאלי. הם דנים בעקרונות מעולם התזונה ובקשר שבין גוף לנפש ככלי לקידום בריאתם של המטופלים שלהם. הם לומדים לאבחן ולהתאים תוספי מזון ותפריטים תזונתיים למטופלים שלהם לפי צורכיהם, בתור רפואה מונעת וכטיפול שמסייע לתהליכי החלמה. כמו כן, הם מקבלים מיומנויות מקצועיות לשיתוף פעולה עם גורמים בממסד הרפואי הקונבנציונלי כדי לסייע לאורך תהליכי טיפול מקיפים.

 


מתכונת הלימוד


התכנית מתפרשת על פני שלוש שנים וסמסטר, היא בנויה משבעה סמסטרים. המפגשים בתכנית משלבים בין הרצאות עיוניות, דיון קליני ותרגולים פרקטיים שבאמצעותם התלמידים יכולים לתרגל את העקרונות הטיפוליים. כמו כן, הם מבצעים סטאז' קליני שמאפשר להם להכיר מקרוב את מיומנויות הטיפול באמצעות מפגש עם מטופלים שונים, בליווי של סגל ההוראה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים במסגרת הקורס:

 

  • תזונה
  • גוף ונפש
  • רפואה מערבית
  • פילוסופיה של רפואה משלימה    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה עורכת שלל תכניות לימוד בתחום הרפואה האלטרנטיבית, שחושפים את התלמידים למגוון כלים וגישות טיפול. המסלולים הנלמדים כוללים בין היתר קורס נטורופתיה, קורס שיאצו, קורס רפלקסולוגיה, קורס רוקחות וקוסמטיקה טבעית, קורס דמיון מודרך, קורס רפואה קוריאנית וקורס שפת הגוף. למוסד זה שלוחות בפרישה ארצית, בחיפה, בנתניה ובבאר שבע.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל מי שברצונם לרכוש כלים בתחום התזונה הבריאה, הוא מתאים הן למטפלים מנוסים והן למי שנמצאים בתחילת דרכם בעולם הרפואה האלטרנטיבית.

 


תעודה


למשתתפים שעומדים בהצלחה בכל חובות המסלול ניתנת תעודת "מטפלים הוליסטיים לאורח חיים בריא" המוענקת על ידי מכללת "מדיסין" מבית המכללה למינהל. נוסף על כך, קורס זה מקנה נקודות זכות לתכנית ללימודי נטורופתיה, לבוגרים שמעוניינים להמשיך את הכשרתם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מדיסין קולג` - מכללת מדיסין, לימודי רפואה משלימה

עוד מסלולי לימוד - מכללת מדיסין - רפואה משלימה

כלים שיעזרו לך לבחור