קורס כירולוגיה במכללת מדיסין

שירות אישי - צור קשר
קורס כירולוגיה במכללת מדיסין

קורס כירולוגיה וחכמת כף היד במכללת מדיסין לרפואה משלימה


קריירה לאורך קו החיים


כבר מימים קדומים התעניין האדם בקווים ובסימנים שעל גבי כף היד. החריצים והגבעות שמעטרים אותה קיבלו לאורך השנים משמעויות שונות ובתרבויות שונות בעולם, מהודו ועד יוון העתיקה, שאפו לפענח את מסתרי כף היד כדי לאבחן תכונות אישיות, ללמוד אודות כישורים ואף לחזות הצלחה בתחומים כמו עסקים, משפחה והמערכת הזוגית.


כירולוגיה, או אבחון באמצעות כף היד, הפכה עם השנים לאחת הגישות הפופולריות בעולם הרפואה המשלימה. לפי גישה זו סבורים שכף היד משמשת מפה, שמי שיודעים לקרוא אותה כיאות יכולים ללמוד על מצבו הרפואי של האדם ועל מעמקי האישיות שלו. מאבחנים בכירולוגיה יכולים ללמוד דרך כפות הידיים והחלקים השונים בהן על שלל היבטים של האדם, כגון מצב בריאותי וגופני, מצב רגשי ונפשי וכן בריאות ושלמות רוחנית.


מכללת מדיסין למקצועות הרפואה המשלימה מציעה קורס כירולוגיה וחכמת כף היד, בו ניתן ללמוד את רזי גישה זו ולרכוש כלים פרקטיים ליישומה. לאורך הקורס מכירים טכניקות שונות לאבחון בכף היד, אשר ניתן ליישם לאחר תום הקורס כמטפלים עצמאיים או לשלב עם גישות נוספות ברפואה אלטרנטיבית.

 

היכן לומדים?

 

קורס זה נערך בשלוחת חיפה

 


תכנית הלימודים


משתתפי הקורס מכירים לעומק את תורת הכירולוגיה ואת התפתחותה לאורך השנים, הם מקבלים כלי לניתוח של אישיות מטופלים באמצעות קריאה בכף היד. הם לומדים על מבנה כפות הידיים, על הסימנים והקווים שבהן ועל מבנה הציפורניים והאצבעות. לאחר מכן, הם מתוודעים לדרכים לאבחון של תכונות אישיות, אופי ואף מחלות שונות בהתאם למאפיינים השונים של כף היד, תוך שהם בוחנים את השלבים השונים בתהליך ואת הקשר הנרקם בין המטפלים למטופלים לאורכו.


מתכונת הלימוד


המסלול נפרש על פני כשישה חודשים. במהלכו, המשתתפים משלבים בין שיעורים עיוניים פרונטליים לבין תרגולים פרקטיים בהם הם יכולים להתנסות באופן מעשי בשיטות הכירולוגיה שנלמדות בקורס.


נושאי הלימוד


הנושאים שנידונים במהלך הקורס כוללים בין היתר:

 

  • מבנה כף היד
  • הכרת גבעות היד
  • קווים וסימנים ביד
  • מבנה של האצבעות
  • השתקפויות בציפורניים
  • היסטוריה של הכירולוגיה    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מי שמעוניינים לקבל הכשרה בתחומים השונים ברפואה המשלימה יכולים ללמוד במגוון הכשרות מקצועיות שמתקיימות במכללת מדיסין. המכללה מפעילה שלוחות במספר ערים בארץ והיא מציעה למטפלים מנוסים ומתחילים כאחד לרכוש כלים פרקטיים לקידום הקריירה שלהם. בין המסלולים שאפשר ללמוד במכללה נכללים קורס פרסונולוגיה ומורפולוגיה, קורס שפת גוף, קורס הילינג, קורס דמיון מודרך, קורס רפלקסולוגיה וקורס רייקי 1 + 2.


תנאי קבלה


למסלול יכולים להתקבל מועמדים שהם בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. כל המועמדים עוברים גם ראיון קבלה אישי שבו בוחנים את מידת ההתאמה שלהם לתכנית.


תעודה


משתתפים אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות בתכנית זכאים לקבל תעודת גמר "מאבחן בכירולוגיה" שניתנת מטעם מכללת מדיסין, מבית המכללה למינהל.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מדיסין - רפואה משלימה
Whatsapp Whatsapp