קורס כלכלה במכללת מיטב דש

שירות אישי - צור קשר

מכללת מיטב דש

אהבת? שתף ב:

קורס כלכלה - מכללת מיטב דש

 

אמנות הכלכלה – השורש של כל מעלה


כלכלה היא צורת המחקר הפועלת כדי לגלות כיצד חברות, ממשלות, עסקים, משקי בית ויחידים מקצים את המשאבים שלהם. לדיסציפלינה הזו יש שתי תכונות חשובות. ראשית, כלכלנים מפתחים מודלים קונספטואליים של התנהגות כדי לחזות תגובות לשינויים במדיניות ובתנאי השוק. שנית, משתמשים בניתוח סטטיסטי קפדני בכדי לחקור את השינויים הללו.


כלכלנים ידועים בייעוץ ממשלתי בסוגיות כלכליות, בגיבוש מדיניות של בנקים וכן בניתוח התנאים הכלכליים שלהם בהשקעות, לבתי התיווך, לחברות הנדל"ן ולעסקים פרטיים אחרים. הם גם תורמים לפיתוחה של מדיניות ציבורית, הכוללת שירותי בריאות, רווחה ורפורמה בבתי הספר וכן משקיעים מאמצים להפחתת אי השוויון, הזיהום והפשע. הם גיבורי הצווארון הלבן שאמורים לפעול עבור האזרח הקטן.


לימודים בתחום הכלכלה יכולים גם לספק ידע רב ערך לקבלת החלטות בחיי היומיום. הם מציעים כלים שבעזרתם ניתן לגשת לשאלות לגביי הזדמנויות להשקעה פיננסית מסוימת, כיצד לנהל את הנכסים בצורה הנכונה, ובאופן כללי, איך מתנהלים כלכלית בצורה הנבונה ביותר בתקופה שלנו. בקורס כלכלה מפתחים הרגלים של מחשבה זהירה, יישום עקרונות מתמטיקה ושלל כישורים אנליטיים. לימוד הכלכלה כולל שימוש בסטטיסטיקה וקריאה ביקורתית. לפיכך, כלכלנים הם אנשים מעניינים ביותר הן בגלל הכישורים שלהם והן משום שהם יכולים להסביר מדוע תופעות כלכליות מתרחשות וכיצד הביצועים הכלכליים עשויים להשתפר בעתיד.


תכנית הלימודים


במסגרת קורס כלכלה במכללת מיטב דש לומדים הסטודנטים את האינדיקטורים המאקרו-כלכליים והמיקרו-כלכליים העיקריים וכיצד הם מכוונים מדיניות כלכלית לצורך קבלת החלטות כספיות. במהלך הקורס הסטודנטים יחקרו נושאים בוערים בכלכלה העכשווית כמו ניהול סיכונים, מודלים של תמחור וגלובליזציה. מדובר בקורס אשר מספק את כל הכלים הנדרשים עבור הסטודנטים בכדי לצלוח את הבחינה של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר.

 


מתכונת הלימוד


קורס כלכלה מטעם מכללת מיטב דש מתפרש על פני פרק זמן של 96 שעות לימוד אקדמיות. מפגשי הלימוד כוללים סיורים בבתי השקעות ובבנקים וכן תרגולים מעשיים בשטח.


נושאי הלימוד

 

  • עקומות ביקוש והיצע
  • יסודות במיקרו כלכלה
  • יתרון יחסי סטטיסטיקה
  • התנהגות הצרכן והפירמה
  • שיווי משקל בתנאי תחרות
  • יסודות בכלכלה בינלאומית   

 


על מוסד הלימוד


מכללת מיטב דש עוסקת בהכשרתם של סטודנטים בתחומי הניהול הפיננסי. כבר קרוב ל - 30 שנה שהמכללה פועלת כדי לשלוח את בוגריה הישר אל המגזר התעסוקתי ולהכין אותם באופן הראוי ביותר לקראת מבחני ההסמכה של הרשות לניירות ערך ורשויות ההון והביטוח. מסלולי הלימוד במכללה מותאמים להנחיות העדכניות של רשויות ההון וניירות הערך. בין הקורסים שניתן ללמוד במכללה אפשר למנות קורס חשבונאות, קורס מקצועית א', קורס מקצועית ב', קורס סטטיסטיקה, קורס ניתוח טכני, קורס אתיקה ודיני ניירות ערך ועוד שלל הכשרות.


תנאי קבלה


קהל היעד של הקורס הוא מועמדים שנדרשים לגשת למבחני הרשות לניירות ערך להסמכה למקצועות הביטוח ושוק ההון.


תעודה


קורס זה נועד בכדי להכין את משתתפיו לבחינות ההסמכה של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר, רק לאחר מכן יוכלו לזכות ברישיון העיסוק ולהתחיל את דרכם בעולם הפיננסיים.


אפשרויות תעסוקה


רבות ומגוונות הן אפשרויות התעסוקה המתקשרות לתחום הכלכלה, גם לאלו אשר אין בידם תואר ראשון בתחום אלא עברו לימודי תעודה בתחום. בוגרי קורס כלכלה יוכלו לשדרג את הקריירה בזכות מכלול הידע שצברו וכן לשפר את הביצועים שלהם כאנשי שוק ההון, יועצי השקעות, מנהלי תיקי לקוח, משווקים פנסיוניים וכן הלאה.

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם