קורס מקצועית ב` במכללת מיטב דש

שירות אישי - צור קשר

מכללת מיטב דש

אהבת? שתף ב:

קורס הכנה למבחן מקצועית ב' - מכללת מיטב דש

 

אם אתם שואפים לעסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ניהול תיקי לקוח, ייעוץ או שיווק פנסיוני – עליכם לעבור בהצלחה את בחינות היסוד של הרשות לניירות ערך. הבחינה המתקדמת ביותר מבין שלל בחינות היסוד, זו שמפרידה ביניכם לבין רישיון העיסוק הנכסף, היא בחינת מקצועית ב'. כדי שתגיעו אל הבחינה הזו מוכנים ככל האפשר, כאשר אתם יודעים מהו מבנה הבחינה, בקיאים בחומר וערוכים לקראת האתגר, הוקם קורס מקצועית ב' מטעם מכללת מיטב דש. קורס זה ידאג שתגיעו לבחינה מצוידים במיטב הכלים הנדרשים לכם בכדי לצלוח אותה בהצלחה.


מקצועית ב' היא הבחינה האחרונה בהחלט לפני קבלת רישיון העיסוק שלכם. בשלב זה בחינות היסוד של כלכלה, חשבונאות, דיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית, סטטיסטיקה ומימון ומקצועית א' – כולן כבר מאחוריכם וכעת הגיע הרגע לחתום את המסלול הארוך שפסעתם בו ולחצות את קו הסיום שם מחכה לכם רישיון העיסוק.


מבחן מקצועית ב' מתבסס על מירב החומר שנלמד לקראת מבחן מקצועית א', אם כי ההבדל העיקרי הוא כי בעוד מבחן מקצועית א' בנוי משאלות אמריקאיות, מקצועית ב' הוא מבחן פתוח. בשל כך, ההכנה למבחן דורשת מהנבחנים להתרכז בזיהוי תרחישים וכן בניתוח מצבים מורכבים במהלך קורס ההכנה. המבחן נחשב למורכב למדי, הוא מתקיים רק פעמים ספורות במהלך השנה, כך שהצלחה במבחן הזה תחסוך לכם חודשים רבים של המתנה מייגעת עד למועד הבא - ותסייע לכם להתאקלם בשלל העבודות בשוק ההון ובעולם הפיננסי במהירות המרבית.


תכנית הלימודים


הלימודים בקורס מקצועית ב' מטעם מכללת מיטב דש מקנים בעבורכם את שלל הידע, הכלים והמיומנויות אשר נדרשים בכדי לצלוח את הבחינה. הלימודים כוללים העמקה במבנה שוק ההון לצד הכרת כלים רבים לניהול תיקי לקוחות. הסטודנטים לומדים כיצד לנתח תיקי משקיעים תוך כדי התחשבות בהעדפותיהם האישיות, להבחין בין תיקים ברמות סיכון גבוהות, לנתח מגמות בשוק הישראלי המודרני וכן על סוגיות בשינויי ריבית. זהו קורס הכנה ממוקד ואינטנסיבי ששם דגש חזק על ניתוח תסריטים וסיטואציות שונות בכלכלה הישראלית.


מתכונת הלימוד


קורס מקצועית ב' מטעם מכללת מיטב דש מתקיים במתכונת של 20 שעות לימוד אקדמיות. הסטודנטים בקורס נהנים מלימודים תיאורטיים ועיוניים מקיפים כמו גם מתרגולים רבים – לרבות סימולציות של בחינות לדוגמא משנים עברו.


נושאי הלימוד

 

 • הגנה בפני סיכונים
 • ניהול שוטף של תיק
 • יכולת תגובה וניתוח
 • ניהול סיכונים פיננסיים
 • סוגי מכשירים פיננסיים
 • השקעות בכל ההיבטים
 • סיטואציות בכלכלת ישראל
 • חישובי תשואות
 • ניצול הזדמנויות
 • קביעת רמת הסיכון
 • בניית תיק השקעות
 • הגדרת צרכי הלקוח   
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


במכללת מיטב דש קיים מגוון עשיר של קורסי לימוד הנוגעים לתחום שוק ההון. שלל הקורסים הללו נועדו בכדי לספק הכשרה בעבור הסטודנטים המשתתפים בהם, ולהקנות את מיטב המיומנויות אשר נדרשות לפיתוח קריירה בתחומי שוק ההון ועולם הביטוח, כמו גם בכדי לסלול את הדרך למעבר מוצלח של בחינות ההסמכה מטעם הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר. מכללת מיטב דש מחזיקה בסגל הוראה מקצועי ומומחה בתחומו, אשר לו ניסיון רב שנים בתחום. סגל המרצים מקפיד לספק ערכים של איכות ומצוינות בעבור הסטודנטים הלומדים תחתיו במכללת מיטב דש.


תנאי קבלה


הקורס מיועד למעוניינים לגשת למבחני ההסמכה לניהול תיקים ולייעוץ השקעות שנערכים על ידי רשות ניירות הערך. יש צורך לעבור מבחנים במקצועות יסוד ובהם מבחן מקצועית א' ובחינות בחשבונאות, כלכלה ומימון.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


מטרתו של הקורס היא לספק את הכלים למעבר בחינות ההסמכה של הרשות לניירות ערך. בתום הקורס, בהנחה שהסטודנטים עמדו במכלול הדרישות שבמסלול, יוכלו הבוגרים לגשת אל הבחינות של הרשות לניירות ערך כשהם מצוידים בהכשרה המאפשרת להם לצלוח אותן ולקבל את רישיון העיסוק באחד ממקצועות העולם הפיננסי, זאת בכפוף להשלמת שלל החובות שנדרשות באותו התחום.

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp