קורס חשבונאות במכללת מיטב דש

שירות אישי - צור קשר

מכללת מיטב דש

קורס חשבונאות - מכללת מיטב דש

 

הדלת לעולם הפיננסי

 

כולנו קוראים על סטארט-אפים שונים שנמכרים לחו"ל ועל שלל אקזיטים שחברות ישראליות מבצעות חדשות לבקרים. אך חשוב לציין שבכל העסקאות הללו, באופן בלתי נפרד, מעורב גם רואה חשבון. אין בעולם עסקה כלשהי או הנפקה, מיזוג או רכישה אשר יוצאים לדרך ללא איש כספים שבקיא בפרוצדורות המיסוי וכן באסטרטגיות הנקשרות אל העולם הפיננסי. בפועל, מי שאחראי על העבודה ומוביל את העסקה לכדי ביצוע הם רואי החשבון. חשבונאות הוא מקצוע מרתק לכל מי שהעולם הפיננסי ועולם העסקים מושך אותם, כל מי ששואף לתת את הדין בהחלטות גורליות וכן להבין את המנגנונים הפועלים מאחורי עסקים וחברות.


חשבונאות הוא ענף המשתרש ממדעי החברה כשהוא משולב בין תחומי מנהל עסקים וכלכלה. התחום הזה חולש על פני הנושאים של ניתוח וכן בקרה של דוחות כספיים, התנהלות פיננסית של ארגון והייצוג שלו בפני רשויות המס. תחום החשבונאות דורש לעצמו בקיאות בשוק ההון, בשיטות המיסוי שנהוגות בארץ ובחוקי חשבונאות. נוסף על כך, מהווה החשבונאות שיטה אוניברסאלית מקובלת לצורך חישובן והצגתן של תוצאות עסקיות לצרכי מסחר בניירות ערך.


תחום החשבונאות מבוקש ביותר גם בסקטור הפרטי וגם בזה הציבורי. למעשה, כבר במהלך לימודיהם קיים קשר הדוק בין שוק העבודה לבין סטודנטים אשר לומדים את המקצוע, בדרכם אל הסטאז' במשרד רואי חשבון. בשנים האחרונות שוק ראיית החשבון עובר מהפכות של ממש. מעבר להצטרפותם של הניתוח הממוחשב והביג דאטה או החידושים הטכנולוגיים שמתחוללים, ישנה עלייה חדה בביקוש לשירותיו של רואה חשבון דבר אשר הפך את המקצוע לאטרקטיבי ביותר.

 


תכנית הלימודים


קורס חשבונאות מטעם מכללת מיטב דש נועד בכדי להכין בצורה המקצועית ביותר את הסטודנטים לקראת הבחינות הגורליות ברשות ניירות הערך בתחום החשבונאות. קורס זה, נבנה על ידי מרצים בכירים של המכללה בהתאם לרגולציה ולסטנדרטים של רשות ניירות הערך. הקורס מערב תכנים של הכנת דוחות, חישוב משכורות, תוכנות חישוב ממוחשבות בתוכנת חשבשבת הנפוצה וכן חולש על פני שלל ההיבטים הפיננסיים הנגזרים מהתחום.


מתכונת הלימוד


קורס חשבונאות מטעם מכללת מיטב דש נמשך כ - 85 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים במכללה מצולמים בכדי שלסטודנטים יהיה קל יותר לחזור על החומר הנלמד ללא הגבלה באמצעות המחשב, הטאבלט או המכשיר הנייד.


נושאי הלימוד

 

 • שילוב נתוני שכר
 • דיני ביטוח לאומי
 • דוח תקופתי ושנתי
 • דוחות רווח והפסד
 • יסודות החשבונאות
 • התאמות גורמי חוץ
 • רישום בספרי חשבונות   
 • מאזן בוחן
 • מס הכנסה
 • פקודת יומן
 • רישום כפול
 • תשלום מקדמות   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


מכללת מיטב דש מתמחה בהכשרתם של סטודנטים לשלל תחומי שוק ההון והניהול הפיננסי. קרוב ל - 30 שנה שהמכללה פועלת בכדי להכשיר את בוגריה אל המגזר התעסוקתי וכן להכין אותם אל מבחני ההסמכה של הרשות לניירות ערך ורשויות ההון והביטוח.
במיטב דש ניתן למצוא מסלולי לימוד מתקדמים לצד הכשרות שונות, השתלמויות ולימודי תעודה שכולם מתקשרים אל העולם הפיננסי. שלל תכניות הלימוד נמצאות תחת הפיקוח ועומדות בסטנדרטים הראויים. זוהי מכללה ותיקה ומנוסה אשר שחררה אלפי סטודנטים אל שוק העבודה כשהם מאיישים תפקידי מפתח.


תנאי קבלה


קורס חשבונאות מטעם מכללת מיטב דש מיועד לכל מי ששואף לעסוק בתפקידי ליבה בשוק ההון והביטוח ולהוציא רישיון משווק פנסיוני, יועץ פנסיוני, מנהל תיקי השקעות, יועץ השקעות, סוכן ביטוח וכן הלאה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי הקורס יכולים לגשת לבחינות להוצאת רישיון ברשות לניירות ערך.


כאמור, שוק העבודה מבקש לעצמו סטודנטים בוגרים אשר למדו את תחום החשבונאות ומחזיקים ברישיון מטעם הרשויות. לפיכך, עם תום הלימודים יצאו בוגרי מכללת מיטב דש אל שוק העבודה כשמחכים להם מגוון תפקידים, הכוללים בין היתר חשבי שכר, מנהלים פיננסיים, יועצי מס, מנהלי חשבונות וכן הלאה. כמו כן, יוכלו הסטודנטים להעמיק את הכשרתם ולהמשיך ללמוד קורסים נוספים המתקשרים לתחום, כגון חשבונאות פיננסית, קורס חשבונאות פרקטית, קורס ייעוץ השקעות, קורס מנהלי חשבונות מדופלמים, קורס בורסה ושוק ההון ועוד.

Whatsapp Whatsapp